Wpis z mikrobloga

Pytanie do wyborców PO

Jak ma działać te 600 + na najem mieszkania? W sensie płacę za wynajem 3000, dostaję od rządu Donalda Tuska 600 plus, właściciel podnosi czynsz o 8 stówek z uwagi na rosnącą inflację, przez rosnące wydatki na transfery socjalne (patrz reszta postulatów z programu PO), i jestem 200 zł do tyłu? To jakoś tak w praktyce ma działać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gospodarka #ekoniomia #heheszki #bekazpodludzi #bekazpo #takaprawda #bekazlewactwa #lewackalogika #wykop #polska #niebieskiepaski #rozowepaski #polityka
  • 45
@lazaruss: w bk2% mozna kupic grunt od rodziców pod budowę domu czy po prostu mieszkanie na matkę, które i tak było dla dzieci (nie były pelnoketnir dlatego dalej na rodzica), wiec dlaczego i w tym nie moznaby bylo.
Jak ma działać te 600 + na najem mieszkania? W sensie płacę za wynajem 3000, dostaję od rządu Donalda Tuska 600 plus, właściciel podnosi czynsz o 8 stówek z uwagi na rosnącą inflację, przez rosnące wydatki na transfery socjalne (patrz reszta postulatów z programu PO), i jestem 200 zł do tyłu? To jakoś tak w praktyce ma działać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kopyto96: +/- to co piszesz.
ale gdzie tu zysk jak dopłatę zbiera bank?


@Maldo: jak gdzie? Masz mieszkanie glupi kredyt, gdzie rodzice, albo juz samemu spłacisz to szybciej. Mieszkanie za 300 tys od rodziców w którym mieszkasz kupujesz za 420 tys. Zysk juz masz z różnicy. A i płacisz rodzicom za mieszkanie, które już jest Twoje. To o wiele większe zysk.
@Kopyto96 dla mnie jako wynajmującego taki program to skarb.
Problemy są natomiast dwa:
1. Po nie wygra wyborów, nie ma nad czym więc dyskutować.
2. Nawet jeśli wygra, to ci oszuści (w przeciwieństwie do złodzieii z pis) nie spełniają obietnic wyborczych.
@Gozd odnoszę się do bk2 a nie pomysłu platformy. Jedyny zysk przy kupnie od rodziców i ew. darowiznie kasy z powrotem to tanio pozyskany kapitał (ale to tak samo działa jak bierze się zwykły hipoteczny w okolicach 8%). Z tym że wydaje mi się że to pół legalny temat jest.
Pomyśl platformy jest tylko zajawką, więc nie ma żadnych konkretów bo to narazie tylko kiełbasa wyborcza.
@Kopyto96 moim zdaniem próba przekonania sceptycznych ludzi głosujących na PiS dający im socjal żeby polecieli z socjalem do KO a więc zagranie czysto polityczne
@Gozd

>ale gdzie tu zysk jak dopłatę zbiera bank?


@Maldo: jak gdzie? Masz mieszkanie glupi kredyt, gdzie rodzice, albo juz samemu spłacisz to szybciej. Mieszkanie za 300 tys od rodziców w którym mieszkasz kupujesz za 420 tys. Zysk juz masz z różnicy. A i płacisz rodzicom za mieszkanie, które już jest Twoje. To o wiele większe zysk.


Ty chyba nie wiesz jak działa BK2% ( ͡° ͜ʖ ͡°