Wpis z mikrobloga

#programowanie #dzieci #edukacja
Od jakiegoś czasu tworzę turbo proste "gry online" dla syna do nauki literek/cyferek.
- Wypisywanie na klawiaturze liter
- Wypisywanie na klawiaturze cyfr
- Wypisywanie na klawiaturze słów (można wygrać swoje słowa np. mama, tata itp. - zdjęcią są trzymane po stronie clienta - nie przechowuję ich)
- Memory z literkami

A że wykupiłem kiedyś domenę po to aby wrzucić tam zdjęcie papieża (serio xD) to dzielę się tym z Wami. Interface jest super prostu - bez reklam/za darmo na moim bieda serwerze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://gry.patres.dev/

Github: https://github.com/Patresss/Gry-Online

Co ciekawe to stronę stworzyłem w 95% używając sztucznej inteligencji (głównie chat GPT), więc kod nie jest idealny, bo sam nie pracuję z frontendem a też mi się nie chciało "inwestować" w coś co działa.
Patres - #programowanie #dzieci #edukacja 
Od jakiegoś czasu tworzę turbo proste "gry...

źródło: wyrazy wlasne

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • 0
Lepiej gdybyś ten czas poświęcił na czytanie z synem. Wziął książkę i z nim posiedział.

@arysto2011: Dzięki za radę mordo! Idę obudzić syna, żeby mu poczytać xD

Bezpośredni kontakt jest lepszy od tableta/komórki.

Strona chyba nawet nie działa na tablecie czy komórce xD i sugerowania, że zostawiam go przy komputerze samego xD
  • Odpowiedz
Dzięki za radę mordo! Idę obudzić syna, żeby mu poczytać xD


@Patres: Dokładnie mordo. Inaczej wychowasz podobnego sobie spierdoksa.

PS
Następnym razem poczytaj mu przed snem, przytul. Nie czekaj aż zaśnie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@arysto2011 co xD Morod dlaczego mnie obrażasz?

Czuję że serio żyjemy w jakiejś symulacji. Dzielę się za darmo swoją stroną w celach edukacyjnych, która wspiera rozwój dziecka (zaryzykuję stwierdzenie, że pisanie na komputerze w dzisiejszych czasach jest równie ważne jak pisanie tradycyjne), a jakiś typ wymyślił sobie że nie czytam dziecku książek, nie przytulam go i daję mu tableta xD
  • Odpowiedz
która wspiera rozwój dziecka


@Patres: upośledza rozwój dziecka. Dzielisz się bezwartościowym gniotem, który ma za zadanie zająć uwagę dziecka ekranem zamiast uwagą rodzica.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@arysto2011 wytłumacz mi w jaki sposób wpisując/szukajac literek upośledzam jego rozwój odwracając "uwagę rodzica" gdy robimy to razem siedząc mi na kolanach. Również jestem ciekawy w jaki inny sposób zacząć naukę pisania na komputerze bez tego strasznego ekranu.

Kurcze no, z jednej strony próbuje jakoś zrozumieć te Twoje wyzwiska w moją stronę (może z troski?) jednak mam wrażenie, że sam może zostałeś skrzywdzony w przeszłości (brak czytania książek, przytulania, uwagi rodziców itp.)
  • Odpowiedz
@Patres:

z jednej strony próbuje jakoś zrozumieć te Twoje wyzwiska w moją stronę


Jakie wyzwiska? Może zacytujesz?

wytłumacz mi w jaki sposób wpisując/szukajac literek upośledzam jego rozwój odwracając "uwagę rodzica"


Do nauki czytania i liczenia niepotrzebny jest ekran komputera. Jest wiele badań psychologów rozwoju z doświadczeń z nauki dzieci poprzez ekran, które jasno wskazują, że w procesie nauki niezbędny jest bezpośredni kontakt nauczyciela z uczniem. Zwłaszcza w młodych latach. Co z
  • Odpowiedz
  • 0
Jakie wyzwiska? Może zacytujesz?


@arysto2011: Pewnie!

podobnego sobie spierdoksa.


Już nie wspomnę o gniotach i sugestiach o braku uwagi/przytulaniu

procesie nauki niezbędny jest bezpośredni kontakt nauczyciela z uczniem

Nie widzę sprzeczności

Co z tego, że dziecko siedzi Ci na kolanach, skoro jego uwaga skoncentrowana jest na ekranie i to z nim ma główna interakcję.

Przecież ten "argument" można użyć do wyrzyskiego: kolorowanek i kredek też mam zabronić bo cała jego uwaga
  • Odpowiedz
@Patres: OK, "spierdoks" mógł być odebrany jako obraźliwy. Przepraszam.

Reszta to zwyczajna krytyka i odmienność opinii, a nie obrażanie. Najzwyczajniej w świecie mam inne podejście do edukacji dziecka i jest to podejście wsparte danymi naukowymi.
  • Odpowiedz
@Patres: twoja praca jest spoko. Tylko serio dla małego dziecka, takiego które dobrze nie opanowalo jeszcze pisma i czytania, lepsze będzie choćby składanie wyrazów z kart lub liczenie kulek w formie zabawy. Klikanie w kakuter oprócz wyżej wymienionych mankamentów upośledza dodatkowo rozwój motoryki malej. Na dzieci lepiej dzialaja namacalne rzeczy a pisanie na klawiaturze złapie pozniej samo w mig.
  • Odpowiedz
  • 1
lepsze będzie choćby składanie wyrazów z kart lub liczenie kulek w formie zabawy.


@ciemnienie: Ale ja tego nie neguje i w pełni się zgadzam. Przy codziennych czynnościach liczymy, w pokoju ma wielki plakat z literkami i przed snem pokazuje mi "gdzie jest M" itd. Jednak uważam, że moje gry też są wartością dodaną w odpowiednich proporcjach przy odpowiedniej interakcji i naprawdę widzę efekty jak raz w tygodniu siądziemy do czego innego
  • Odpowiedz
  • 0
Nie mam zamiaru dalej dyskutować o tym jak wychowuję/jak wychowywać dzieci ani słuchać rad o tym żebym przytulił dziecko (jakbym tego nie robił - abstrakcja totalna xD)

Stworzyłem projekt z grami edukacyjnymi, uważam go za wartościowy i naprawdę widzę efekty - dlatego chciałem się z nim podzielić. Nikogo nie zmuszam do korzystania z niego. Dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz