Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że gdyby Thermomix był zwykłym urządzeniem dostępnym na półkach sklepowych, bez tego MLM-owego prania mózgów na prezentacjach to mało kto by się nim zainteresował.

O Thermomixie dowiedziałem się stosunkowo niedawno, kolega mówił, że musi kupić swojej dziewczynie Thermomixa, bo wszystkie jej koleżanki mają i że to zajebista sprawa, szczególnie jeśli ktoś nie lubi gotować. A że oni raczej nigdy nie gotowali w domu tylko zamawiali obiady albo diety pudełkowe to uznali, że zaoszczędzą na tym zakupie.
W końcu na walentynki kupił tego TM, a potem przez kilka tygodni wysłuchiwałem jakie to urządzenie jest super, że korzystają z niego kilka razy dziennie, że jedzenie jest super, że się oszczędza czas i pieniądze, że we wszystkich najlepszych restauracjach szefowie kuchni z tego korzystają itd.
Nawet myślałem, żeby sam sobie kupić to dziadostwo, bo średnio umiem gotować, ale szkoda mi było 6000zł.

Po jakimś czasie kolejny kolega kupił Thermomixa i też na początku bardzo sobie chwalił. Coraz częściej nasze rozmowy zaczęły schodzić na temat tego urządzenia, naprawdę można było się poczuć jak w jakiejś sekcie xD A z tego co koledzy mówili to ich dziewczyny w ogóle dostały fioła na punkcie TM, zaczęły organizować Thermomix-Party (każda przynosiła TM i razem gotowały różne dania), promowały wśród znajomych i rodziny, hejtowały "Lidlomixa".

Po kilku miesiącach temat trochę ucichł więc wkroczyłem ja i zacząłem pytać jak tam się sprawuje to super urządzenie. Okazało się, że TM się trochę kurzy i używają go głównie do wyrabiania ciasta na pizzę, robienia soków, dipów i zup krem. Jeden kolega stwierdził, że dania jednogarnkowe z TM szybko się nudzą, a przy innych daniach to często wcale nie ma zbyt dużej oszczędności czasu (załączam shorta jak się robi zupę ogórkową w TM).
Od tamtego czasu praktycznie nie rozmawiamy o Thermomixie.

Druga historia też jest dobra XD Mój wujek kupił swojej żonie TM i on zachwalał jakie to jest super urządzenie, a potem okazało się, że leżało nieużywane przez kilka miesięcy, bo nie umieli się zalogować do aplikacji Cookiedo, bez którego TM jest bezużyteczny.

Znam też kilka małżeństw, które dostały Thermomixa jako prezent z okazji ślubu i też tak jak wyżej głównie używają TM do siekania, blendowania, wyrabiania ciasta itp.

#frajerzyzmlm #thermomix #mlm #gotowanie #jedzenie
damienbudzik - Mam wrażenie, że gdyby Thermomix był zwykłym urządzeniem dostępnym na ...
  • 294
@Emill no i to są właśnie wasze brednie, myslisz że człowiek robi w kuchni cały czas a prawda jest taka że trzba to samo zrobić co ty i wrzucić do gara. To ciekawe bo są filmiki jak radzić sobie z przypalonym termomixem, może jak by zastosowali kosmiczna technologie teflonu to by się nie przywierało , ale to będę może kiedyś jako dodatek sprzedawać.
Każdy blender zrobi ci zupę krem, z cukrem pudrem
@damienbudzik: przyznaje ze niezle, po 3 razie juz chyba bym robil ta zupe w zwyklym garnku

no ale fakt faktem jedyna bariera jest cena za ktora sie finansuje ten hype

w sumie ten termix zastepuje ojca z matka, kaze wrzucac warzywa o okreslonym czasie, "stoi" nad toba jak ojciec z paskiem czy matka z kablem XD kogo starzy nie nauczyli niczego tego garnek nauczy

akurat wiedzy 1-0 jak dla konia to
@Movis92: no
o to to
kupujesz sobie garnek ktory po czesci zastepuje jakiegos przyjaciela
spedzasz z nim czas jak np z komputerem i wykopem
gotujecie sobie razem

no niestety za to sie placi i kto placi ten je smaczne rzeczy

a biedak moze z biedronki zje jakies smierdzace byle co nasaczone proszkiem do pieczenia po ktorym dostanie zgagi
to są właśnie wasze brednie, myslisz że człowiek robi w kuchni cały czas a prawda jest taka że trzba to samo zrobić co ty i wrzucić do gara

@fraciu: wrzucisz do gara i możesz zniknąć na pół godziny? no widzisz, nie wiedziałem..

jak radzić sobie z przypalonym termomixem


@fraciu: mam półtorej roku, jeszcze nie przypaliłem.. nie wiem jak oni to robią.

Powiem ci jak się robi normalnie zupę krem, dajesz
@Emill no jasne że możesz zniknąć ty myślisz że jak to się gotuje to co siedzisz i co byś tam miał robić?

ciekawy jestem tych waszych sosów z termomixa pewnie wszystko na bazie wody a nie bulionu. A sos robi się w 5 minut ale widzę w termomixie pieczarkowy 55miniut xd
roboty naprawdę wysokiej klasy, sprawdzone, które robią to samo i kosztują kilka razy mniej. Próbujemy zrozumieć, co ma TM, czego nie mają inne sprzęty, i na razie chyba nikt nie odpowiedział.


@BarkaMleczna: nie twierdzę, że nie... ale robota trzeba umieć używać, wiedzieć co do czego służy i przygotowując coś robić to w odpowiedniej kolejności...

Serio ludzie, przestańcie tak simpować za garnkiem elektrycznym, bo to jest niepoważne. Aczkolwiek oczywiście zjawisko wiecznego usprawiedliwiania
ciekawy jestem tych waszych sosów z termomixa pewnie wszystko na bazie wody a nie bulionu


@fraciu: zamów sobie przedstawiciela, na pewno ci zademonstruje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A sos robi się w 5 minut


@fraciu: sos 5 minut? aha, ok... no chyba, że taki z torebki..
@damienbudzik: termomiks to zupełnie zbędne urządzenie

Każdy kto spędził w kuchni dłużej niż czas potrzebny do robienia kanapek to przyzna.

Kupują to ludzie którzy zupełnie nie ogarniają kuchni. Tylko że okazuję się że w koło termomiksa też trzeba latać, czyścić, wymieniać części, ustawiać i klikać.

Szybko się nudzą i odstawiają w kąt.

Dużo znajomych to ma i w zasadzie u każdego to tak wygląda:p

Najgorzej jak jakiś bliski ziomek wkręcić się
@login_cwiczebny: są jednak argumenty przemawiające za thermomixem. Przepisy w bazie thermomixa są oceniane przez użytkowników, dzięki temu można wybrać te najlepsze. Podobnie jak sprawdza się ocenę filmu przed obejrzeniem. W przypadku książki kucharskiej gotujemy trochę w ciemno i nie mamy pewności co akurat wyjdzie z przepisu siostry Anastazji ;)