Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że gdyby Thermomix był zwykłym urządzeniem dostępnym na półkach sklepowych, bez tego MLM-owego prania mózgów na prezentacjach to mało kto by się nim zainteresował.

O Thermomixie dowiedziałem się stosunkowo niedawno, kolega mówił, że musi kupić swojej dziewczynie Thermomixa, bo wszystkie jej koleżanki mają i że to zajebista sprawa, szczególnie jeśli ktoś nie lubi gotować. A że oni raczej nigdy nie gotowali w domu tylko zamawiali obiady albo diety pudełkowe to uznali, że zaoszczędzą na tym zakupie.
W końcu na walentynki kupił tego TM, a potem przez kilka tygodni wysłuchiwałem jakie to urządzenie jest super, że korzystają z niego kilka razy dziennie, że jedzenie jest super, że się oszczędza czas i pieniądze, że we wszystkich najlepszych restauracjach szefowie kuchni z tego korzystają itd.
Nawet myślałem, żeby sam sobie kupić to dziadostwo, bo średnio umiem gotować, ale szkoda mi było 6000zł.

Po jakimś czasie kolejny kolega kupił Thermomixa i też na początku bardzo sobie chwalił. Coraz częściej nasze rozmowy zaczęły schodzić na temat tego urządzenia, naprawdę można było się poczuć jak w jakiejś sekcie xD A z tego co koledzy mówili to ich dziewczyny w ogóle dostały fioła na punkcie TM, zaczęły organizować Thermomix-Party (każda przynosiła TM i razem gotowały różne dania), promowały wśród znajomych i rodziny, hejtowały "Lidlomixa".

Po kilku miesiącach temat trochę ucichł więc wkroczyłem ja i zacząłem pytać jak tam się sprawuje to super urządzenie. Okazało się, że TM się trochę kurzy i używają go głównie do wyrabiania ciasta na pizzę, robienia soków, dipów i zup krem. Jeden kolega stwierdził, że dania jednogarnkowe z TM szybko się nudzą, a przy innych daniach to często wcale nie ma zbyt dużej oszczędności czasu (załączam shorta jak się robi zupę ogórkową w TM).
Od tamtego czasu praktycznie nie rozmawiamy o Thermomixie.

Druga historia też jest dobra XD Mój wujek kupił swojej żonie TM i on zachwalał jakie to jest super urządzenie, a potem okazało się, że leżało nieużywane przez kilka miesięcy, bo nie umieli się zalogować do aplikacji Cookiedo, bez którego TM jest bezużyteczny.

Znam też kilka małżeństw, które dostały Thermomixa jako prezent z okazji ślubu i też tak jak wyżej głównie używają TM do siekania, blendowania, wyrabiania ciasta itp.

#frajerzyzmlm #thermomix #mlm #gotowanie #jedzenie
damienbudzik - Mam wrażenie, że gdyby Thermomix był zwykłym urządzeniem dostępnym na ...
  • 294
@damienbudzik: To ja moze wyraże niezbyt popularną opinię, ale kupiłem TM w grudniu 2022 z lekką obawą, że właśnie się znudzi i będzie się kurzył, plus że z tego wychodzą głównie papki i dania jednogarnkowe i że to będzie takie przeciętne. Ale zdecydowałem się głównie dlatego że spodziewaliśmy się dziecka i uznaliśmy że będzie najwyżej do robienia papek dla małego. Koniec końców od grudnia nie zrobiliśmy ani jednego normalnego przepisu, wszystko
@damienbudzik: Za każdym #!$%@? razem jak ktoś pisze coś o TM to jest gównoburza obu stron w komentarzach.

Prawda jest taka że TM to MLM i jak ktoś chce kupić sobie takiego robota wielofunkcyjnego to kupuje Biedro lub Lidlo mixa za 1,5-2k który robi 1:1 to samo co TM a nie trzeba się #!$%@? na niego kredytowac na 6k zł

TM to sekta bo za każdą afiliację lub polecaną sprzedaż naganiacz
@damienbudzik: przecież to się sprzedaje na takiej samej zasadzie ( #!$%@? naprawdę XD) od lat 90. Pamiętam jak moja babcia jak byłam małym gowniakiem dała się nabrać ( a więc ona nie była taka stara bo miała wtedy z 55 lvl ) na garnki za 6 k . Garnki za 6 k w latach 90 bądź początki lat 00 ( ͡ ͜ʖ ͡) to przeszło do
@damienbudzik Tylko jakoś na wykopie dużo więcej widzę wpisów hejterów, niż fanów thermomixa. Ja mam od paru lat, używamy cały czas. Oczywiście że przez pierwszy miesiąc używa się po parę razy dziennie, potem rzadziej, ale moim zdaniem jest to fajny wynalazek, ułatwiający gotowanie. Bez problemu starsze dzieci mogą ogarnąć obiad jak są w domu. Nie jest to oczywiście żaden cud, przełom - ot po prostu dobrze wykonany podgrzewany mikser z fajną bazą
@Rabusek:

i właśnie dlatego zamienniki jak lidlomix znikają z półek

Znikają z półek bo są sensownie wycenione, jakby Thermomix kosztował tyle samo to nikt by w tym scamu nie widział. Tymczasem kupując oryginał dostajesz praktycznie takie samo urządzenie za 2-3 krotność ceny, i jeszcze płacisz roczny abonament za dostęp do przepisów xD

To trochę tak jakbyś mówił, że gary za 10k kupowane przez dziadków też są super, no bo ktoś te