Wpis z mikrobloga

„nie pis was będzie ruchał, nie platforma, śmieszne polaczki, sami się będziecie ruchać”

Krakus. Polska Marka Premium. Dopiero co namolnie promowana w mediach, dokładnie ta „Polska” szynka, w dokładnie tym opakowaniu.
Ta sama ulica, dwa różne sklepy, 50 metrów odległości, czwartek, sobota. Nie patrzyłem na drobną różnicę w cenie „za kilogram”, bo każda sieć se ustala po swojemu i liczę się z tym, że w jednym może być ten sam produkt taniej, a w drugim drożej.
I po raz setny, czy może już tysięczny, dałem się znowu wydymać. Tak, to moja wina. Zapomniałem, że idąc do sklepu po ten sam „markowy” produkt co zwykle, powinienem #!$%@? CODZIENNIE wnikliwie czytać opakowanie z każdej strony i sprawdzać wagę. Codziennie, w każdym sklepie, każdej sieci.
Wyprawa po parę plasterków 85% mięsa, jest już jak zakup peceta w jakimś Morele czy Media Expert - musisz być biznesmenem jak Musk, czujnym jak Tomi Li Dżons, i obcykanym we wszystkim jak Stanowski.

I nie chodzi mi o cenę. Te ~20% procent plasterków mniej, spowodowało że nie starczyło mi na czwartą kanapkę, a zawsze było idealnie na cztery. I to mnie #!$%@?ło, i mi się ulało. No.

#polska #jedzenie #handel #przemyslenia
Pobierz Bobby_Peru - „nie pis was będzie ruchał, nie platforma, śmieszne polaczki, sami się b...
źródło: 9EA328C3-C8B1-4A2F-B77B-89F933EDCFE4
  • 89
@Bobby_Peru @ZenujacaDoomerka @srul2016 @silnikAtrakcyjny @maradero
XD


I ten hejt w stronę producenta XD
Zabawne, ze przepaliło wam styki ale dokładnie tak działa rynek i gospodarka misiaczki.
Więcej podatków… większe pensje minimalne, większe koszty energii to producenci dadzą jeszcze wiecej pseudomiesa dla ulubionych klientów.
I nie o mięso tylko chodzi tylko tak jest w każdej branży XD przecież prezes nie wyciągnie z wlanego konta kasy żeby dołożyć do poniesionych kosztów (z reszta przy
obcykanym we wszystkim jak Stanowski


@Bobby_Peru: Stanowski ma zespół analityków, którzy robią mu research na temat tego czego chce się dowiedzieć. Dostaje gotowca. Problemem Stanowskiego natomiast jest to, że traktuje to jako prawdę objawioną, dni, tygodnie mijają, sytuacja się zmienia, a on będzie w nieskończoność stawiał tezę jaką dostał w analizie.
Nie patrzyłem na drobną różnicę w cenie „za kilogram”, bo każda sieć se ustala po swojemu i liczę się z tym, że w jednym może być ten sam produkt taniej, a w drugim drożej.

I po raz setny, czy może już tysięczny, dałem się znowu wydymać. Tak, to moja wina. Zapomniałem, że idąc do sklepu po ten sam „markowy” produkt co zwykle, powinienem #!$%@? CODZIENNIE wnikliwie czytać opakowanie z każdej strony i
#!$%@? downsizing, bo to robienie z klienta idioty i próba "przechytrzenia" go w najbardziej prymitywny sposób. Jakby po prostu podnieśli cenę to nawet bym tego nie skomentował


@srul2016: dla przeciętnego klienta ważniejsze jest, aby pozostać na podobnym pułapie cenowym za opakowanie, niż by dostać dokładnie tyle samo produktu. ¯\(ツ)/¯
Usuń ten komentarz bo zasugerowałeś komuś, że będzie mu głupio, a samemu głupio wypadłeś.


@Krupier: bynajmniej refleksja przyszła, i przeprosił.


@Bobby_Peru no jednak tak, cycku xD Te 5 złotych, które chciałeś wymusić, zaoszczędzę sobie teraz na całą noc z Twoją starą.


@ArchDelux: dałem ci plusa wcześniej, ale teraz to już odpiehdalasz trzodę.
Nasza mentalność, pomarudzimy a i tak finalnie kupimy. Producenci i sprzedawcy robią z nami co chcą. Ile produktów co kupuję w Niemczech jest dużo lepszych jakościowo i wcale nie jest droższa. Kiedyś do nas masowo Niemcy przyjeżdżali na duże zakupy teraz jadą zazwyczaj tylko do przygranicznego sklepu po fajki, zatankować i spowrotem. Za to my zaczynamy jeździć do nich po zakupy zwłaszcza jak ktoś kupuje zdrową żywność czy produkty lepszej jakości. Niestety