Wpis z mikrobloga

„nie pis was będzie ruchał, nie platforma, śmieszne polaczki, sami się będziecie ruchać”

Krakus. Polska Marka Premium. Dopiero co namolnie promowana w mediach, dokładnie ta „Polska” szynka, w dokładnie tym opakowaniu.
Ta sama ulica, dwa różne sklepy, 50 metrów odległości, czwartek, sobota. Nie patrzyłem na drobną różnicę w cenie „za kilogram”, bo każda sieć se ustala po swojemu i liczę się z tym, że w jednym może być ten sam produkt taniej, a w drugim drożej.
I po raz setny, czy może już tysięczny, dałem się znowu wydymać. Tak, to moja wina. Zapomniałem, że idąc do sklepu po ten sam „markowy” produkt co zwykle, powinienem #!$%@? CODZIENNIE wnikliwie czytać opakowanie z każdej strony i sprawdzać wagę. Codziennie, w każdym sklepie, każdej sieci.
Wyprawa po parę plasterków 85% mięsa, jest już jak zakup peceta w jakimś Morele czy Media Expert - musisz być biznesmenem jak Musk, czujnym jak Tomi Li Dżons, i obcykanym we wszystkim jak Stanowski.

I nie chodzi mi o cenę. Te ~20% procent plasterków mniej, spowodowało że nie starczyło mi na czwartą kanapkę, a zawsze było idealnie na cztery. I to mnie #!$%@?ło, i mi się ulało. No.

#polska #jedzenie #handel #przemyslenia
Bobby_Peru - „nie pis was będzie ruchał, nie platforma, śmieszne polaczki, sami się b...

źródło: 9EA328C3-C8B1-4A2F-B77B-89F933EDCFE4

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
@Bobby_Peru: Zacznijmy od obalenia twojego myślenia, że krakus to jakaś marka premium.
Jak chcesz premium mięso to kupujesz w mięsnym który często ma lokalne wyroby i tam płacisz za kilogram a nie jakieś paczki z masówki.
  • Odpowiedz
@Bobby_Peru: nie dosc, ze wagi co chwile inne (wczoraj bylem w sklepie, krakowska sucha i podobne - na oko polowa opakowan juz po 90g) to wez spróbuj kupic cos na dyskontowej promocji... Jak nie dzien nie ten, to promocja do wczoraj/od jutra, a to tego smaku akurat nie dotyczy, a to pelni dzis nie ma i promocja sie nie nabila ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Bobby_Peru Gdzie paczka fajek jest zasługą ustawy że nie można sprzedawać mniej jak 20, tak jak nic byłoby 18 fajek. Tak jak "duże" paczki były kiedyś 25, potem 23, 22, a teraz to pewnie już 21
  • Odpowiedz
Polska Marka Premium


@Bobby_Peru: xD. Na dodatek "szynka eksportowa", czyli zwykła chamska szynka typu blok, o smaku zwykłej chamskiej szynki typu blok, za którą "marka premium" liczy sobie jak za prawdziwą szynkę w sklepie mięsnym. Nigdy nie rozumiałem zachwytów nad tą szynką, myślałem, że to jedynie marketing krakusa.
PanManieglev - >Polska Marka Premium

@Bobby_Peru: xD. Na dodatek "szynka eksportowa"...

źródło: 52

Pobierz
  • Odpowiedz
@Bobby_Peru: Downsizing to największe gówno jakie istnieje. Ja tak samo jak Ty lubię, kiedy w paczce mam wszystko policzone. A teraz? Proszę, oto Twoje trzy parówki. Ale jak trzy, jak ja jem po dwie i zawsze były cztery?! Popołudnie. Proszę, oto Twoja czekolada. Ale czemu są trzy kostki w rzędzie, jak zawsze były cztery i tyle zjadałem?! Tak samo z serem w plastrach. A już najgorsze co mi zrobili to płatki
  • Odpowiedz
@Bobby_Peru: ale to na swoich rodaków się #!$%@?, albo ludzi w ogóle - gdyby takie głupie zagrania nie działały na ludzi to by ich nie robili. Też mnie #!$%@? to niemiłosiernie, ba samo określenie 'shrinkflation' mnie boli. No ale tak samo jak będąc wysokim wiele infrastruktury nie jest robiona pod Ciebie tak i świat nie jest robiony pod niedebili. Większość ludzi jakby miała zapłacić za 100g czegoś juz nie 1zł a
  • Odpowiedz
Socjalistką nie jestem, ale:

za Staszek Krawczyk Fanpqge:

Z okazji tego zacnego mema przypomnę marcowy wywiad Sebastiana Ogórka (GW) z Maciejem Krausem, który doradza firmom, jak podnosić ceny:

„Czasami firmy nabierają odwagi «dzięki» inflacji do tego, żeby w końcu podnieść ceny i osiągać zyski, na które po prostu zasługują”.

„Firma nie jest organizacją charytatywną, ma zarabiać pieniądze. Zmniejszenie opakowania umownego masła to tylko jeden z potencjalnych sposobów na zadbanie o utrzymanie sprzedaży
  • Odpowiedz