Wpis z mikrobloga

„nie pis was będzie ruchał, nie platforma, śmieszne polaczki, sami się będziecie ruchać”

Krakus. Polska Marka Premium. Dopiero co namolnie promowana w mediach, dokładnie ta „Polska” szynka, w dokładnie tym opakowaniu.
Ta sama ulica, dwa różne sklepy, 50 metrów odległości, czwartek, sobota. Nie patrzyłem na drobną różnicę w cenie „za kilogram”, bo każda sieć se ustala po swojemu i liczę się z tym, że w jednym może być ten sam produkt taniej, a w drugim drożej.
I po raz setny, czy może już tysięczny, dałem się znowu wydymać. Tak, to moja wina. Zapomniałem, że idąc do sklepu po ten sam „markowy” produkt co zwykle, powinienem #!$%@? CODZIENNIE wnikliwie czytać opakowanie z każdej strony i sprawdzać wagę. Codziennie, w każdym sklepie, każdej sieci.
Wyprawa po parę plasterków 85% mięsa, jest już jak zakup peceta w jakimś Morele czy Media Expert - musisz być biznesmenem jak Musk, czujnym jak Tomi Li Dżons, i obcykanym we wszystkim jak Stanowski.

I nie chodzi mi o cenę. Te ~20% procent plasterków mniej, spowodowało że nie starczyło mi na czwartą kanapkę, a zawsze było idealnie na cztery. I to mnie #!$%@?ło, i mi się ulało. No.

#polska #jedzenie #handel #przemyslenia
Bobby_Peru - „nie pis was będzie ruchał, nie platforma, śmieszne polaczki, sami się b...

źródło: 9EA328C3-C8B1-4A2F-B77B-89F933EDCFE4

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
@Stormweaver: @ArchDelux @Bobby_Peru

Nie lubię poprawiać na wypoku gramatyki komuś, troll paliwoda jest #!$%@? z tym xD - ale w tym przypadku piszemy - tak że, a nie "także"

Tak że zapisane rozdzielnie oznacza ‘tak więc, zatem’

także, zapisany jako jeden wyraz – jest synonimem słów 'również, też'

Tak że w tym przypadku @ArchDelux ma rację
  • Odpowiedz
@Bobby_Peru: nie dość że sklepy próbują dymać na cenowkach to jeszcze producenci. Serio idąc na zakupy to trzeba być czujnym jak na polu minowym żeby się nie wpierolić. A co ma powiedzieć ledwo widząca babcia co całe życie kupowała mleko na dziale z mlekiem a dziś się okazuje że to nie mleko tylko NAPÓJ MLECZNY tj Biała woda, do tego nie za 2.99 jak myślała tylko 3.99, bo niższa cena tylko
  • Odpowiedz
@Bobby_Peru Niech ktoś powie że koncerny to nie jest zło. Oszukują zaśmiecają planetę plastikiem i wszystkie inne brudne zagranua zrobią. Mam pomysł strajku. Idziesz do sklepu z nożykiem i kazdy oszukany produkt szybko przebijasz lub rozszelniasz. Przy wiekszej skali sklepy by nie zamawiały już danego oszukanego gówna.
  • Odpowiedz
@Bobby_Peru: Wiesz po latach widac że ta szynka Krakusa z puszki która kiedyś była sztabką złota to jednak lipa jest składowa. W marketach mach często szynkę Olewnik.Też paczkowana itd, tylko zobacz że tam skład jest bez dodatków żadnych, nie tak jak w Krakusie. Spróbuj kolego, nie pożałujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bobby_Peru

no chyba jednak nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za 5 zeta blikiem usunę Twój komentarz, żeby Ci w przyszłości gupio nie było


Oczywiście, że tak. Pisanie "także" zamiast "tak, że" to jeden z najczęstszych błędów.

Usuń ten komentarz bo zasugerowałeś komuś, że będzie mu głupio, a samemu głupio wypadłeś.
  • Odpowiedz
@Bobby_Peru wg mnie kupowanie paczkowanych wędlin w kraju gdzie są sklepy mięsne z dobrymi ŵędlinami, to już nie świadczy o zbytniej bystrości smakowo-ekonimicznej. Zwłaszcza, że w przeliczeniu wychodzi około 50zł za 1kg, w tej cenie można mieć zajebistą swojską szynkę lub kiełbasę, ale lepiej kupić foliowane gówno, być wydymanym na składzie i gramaturze, to dla robaka w sam raz.
  • Odpowiedz
@Stormweaver juz jest 0.5 z voltazem 25% nawet 1906 a bylo 40% ;) setki robia sie 0.9 i goltaz tez o 2% w dol. Od stycznia znowu podwyzki minimalnej i akcyzy takze zeby utrzymac cene na polce beda lac 0.8 pewnie :)
  • Odpowiedz
Patrz komentarz powyżej swojego.

Skoro już walnąłem takiego kleksa, to nie będę go usuwał żeby siebie nagle wybielać.


@Bobby_Peru: spoko, teraz widzę, że sam byka walnąłem i przecinek tam napisałem. XD
  • Odpowiedz
wg mnie kupowanie paczkowanych wędlin w kraju gdzie są sklepy mięsne z dobrymi ŵędlinami, to już nie świadczy o zbytniej bystrości smakowo-ekonimicznej.


@oficjalniemartwa: zdajesz sobie sprawę z tego, że do "sklepu mięsnego" trafiają te same paczkowane wędliny? XD
  • Odpowiedz
@Bobby_Peru ja się z tobą zgadzam w 100%, ja tylko zbieram info, żeby się nie naciąć, bo też lubię tę wędlinę.
I pytanie czy mnie nie wyruchają na 20g jak nadal nie będę kupował w sklepach dla plebsu (biedra) czy już wszędzie tak będzie i po prostu trafiłeś na nowszą partię.
  • Odpowiedz