Wpis z mikrobloga

@DFWAFDS: Nie, po prostu nie obracasz się w anglojęzycznym środowisku internetowym. "idc", czy "abt" to popularne skróty, a sięgają jeszcze SMS'ów.

Skrótów polskich słów też nie znasz bo jesteś za stary?
  • Odpowiedz
@JustTheDude: przypuszczam, że bardziej chodziło o to, że niektórzy starsi użytkownicy internetu nie są na tyle upośledzeni i #!$%@?, żeby nie umieć napisać 9 słów bez użycia 4 skrótów i wymieszania języków w taki sposób, że komunikat przypomina jakiś gryps więzienny.
  • Odpowiedz
@JustTheDude pisałem smsy za czasów jak kosztowały 2.50zl za sztukę. korzystałem z GG, tlen, icq, jabber, IRC. nigdy nie spotkałem się z takimi skrótami. może otwórz oczy i zaakceptuj że różne środowiska roznych tekstów/skrótów używają ;)
  • Odpowiedz
@JustTheDude: problemem jest tutaj, przynajmniej dla mnie, fakt, że skróty pojawiają się w kontekście zdania po polsku. W głowie szukałem jakichś polskich wyrażeń. No i jest jeszcze ten skrót "nie wiem", który też sugeruje, że pozostałe też mogą być polskie.
W sumie to całe dnie przesiaduję na reddicie i twitterze. Znam idk, nvm i może kilka innych, ale wiadomość z tego zrzutu była dla mnie nieczytelna.
no ale dobrze się
  • Odpowiedz
@Erlein gościu, babka zaoszczędziła właśnie 0.2137 sekundy na tych skrótach. Pomyśl, ile dzięki temu oszczędza w ciągu dnia. Pomijanie interpunkcji to kolejne 0.1488 sekundy na każdy pominięty przecinek.
  • Odpowiedz