Wpis z mikrobloga

Widzę srogą podnietę wykopków o zakaz wyprzedzania dla ciężarówek.
Och, jaki to zajebisty pomysł nie jest xDD Mam dwie koncepcje nt. ludzi którzy jednoznacznie uważają, że to świetny pomysł: a) ludzie bez prawka
b) ludzie, którzy autostradą jadą raz w roku ze swojej dziury do najbliższego wojewódzkiego

Już tłumaczę. Jeżdżę autostradami regularnie, oczywiście zwykłą osobówką. Już pierwszego dnia po wprowadzeniu zakazu zobaczyłem jak "mądry" w skutkach jest owy zakaz. Sznur ciężarówek na prawym pasie. W dodatku mega ciasny sznurek, bez praktycznie żadnych odstępów za co powinny bagiety #!$%@?ć mandaty srogo dla tirowców.

Co to oznacza? Prawie brak miejsca dla innych samochodów na prawym pasie. A nawet jeśli miejsce się znajdzie to sorry - ja nie mam zamiaru pomiędzy nich wjeżdżać, aby zrobili ze mnie puszkę po sardynkach (otwartą). Widziałem takie obrazki nie raz, po prostu igranie z losem.

W takim wypadku osobówki, które jadą autostradą z prędkością 100-110 km/h (a jest ich nie mało) są zmuszone jechać lewym pasem. Efekt? Prawy pas ślamazarnie 90km/h, bo jadą tam ciężarówki, a lewy wiecznie #!$%@? powolnymi osobówkami, które nie mają gdzie uciec :)) no świetny pomysł.

A teraz zastanów się jeden z drugim jak często cierpieliście z powodu wyprzedzających się ciężarówek? Owszem zdarzało się, ale jeśli na 300km jazdy były choćby 2 takie sytuacje... teraz za to mamy non-stop spowolniony lewy pas. Oczywiście mówie o sytuacjach wzmożonego ruchu, czy godzin szczytu.

W skrócie, ten zakaz to debilizm, który nikomu nie służy. A autyści klaszczą uszami. Pozdrawiam.

#niepopularnaopinia #takaprawda #prawojazdy #ruchdrogowy #przepisydrogowe #przepisy #oswiadczenie #bekaztransa #ciezarowki
Pobierz mmenelica - Widzę srogą podnietę wykopków o zakaz wyprzedzania dla ciężarówek.
Och, j...
źródło: picture
  • 58
@Nester86: eee, niemożliwe! Źle jeździsz. Inaczej musisz! Przecież zakaz jest zły, na pewno cos źle teraz jeździsz. Niemożliwe, że jest lepiej. Przecież jak się dwaj kuweciarze przez 20 minut wyprzedzają to jest szybciej.
A gdzie ja mam wtedy zniknąć? Miedzy tiry nie wjadę, bo jadą ciasno.


@Kangur100: ale on właśnie tego oczekuje. Masz wjechać w 100 m luki między tirami bo jaśnie pan chciałby jechać szybciej. I jeszcze ci powie, że ty "ruch blokujesz". XD
Totalnie się z Tobą nie zgadzam. Hamskie wyjeżdżanie przed zderzak przez ciężarówki to bardzo czesta kiedyś praktyka i nie raz na kilkaset km tylko co kilka kilometrów o ile jedziesz autostradą te 140-150 km/h. Teraz skoro ciężarówki nie mogą się wyprzedzać to nie widzę powodu, żeby trzymały się tak blisko siebie. trzeba nauczyć tych pseudo zawodowców jazdy na nowo
@mmenelica robię rocznie średnio 40 tys km po kraju i nie tylko. Wprowadzenie to absolutnie doskonała decyzja i chyba jedyna rozsądna pisowskiego rządu. Patrząc na to co #!$%@?ą kierowcy ciężarówek to jest najmniejsze ograniczenie jakie powinni mieć na siebie nałożone. Nie mniej jednak wyjątkowo przydatna w ostatnim czasie staje się kamera pokładowa w aucie, jest gotowa formatka, tylko zmieniam daty, wrzucam filmik z wyprzedzającą amebą i cyk na policję. Bawi wybornie. (
@Nester86 Mam podobne wnioski, też dużo jeżdżę i nie wiem skąd ten pomysł że ciężarówki nie wyjeżdżały kiedyś tak często. kiedyś było ciągle hamowanie że 150 do 90 bo tiry co chwilę wyprzedały się z prędkością 1km /h. op #!$%@? XD
@mmenelica: Ehhhh czas odpisać znowu na ten sam bait, tylko inaczej napisany.

Jak naprawić ten problem? Wystarczy, by TIRy robiły między sobą większe odstępy (zgodnie z przepisami).
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/wprowadzaja-minimalny-odstep-pomiedzy-pojazdami-ale-nie-beda-go-egzekwowac/3212g2z

Według tego artykułu to prosty wzór "połowa twojej prędkości to odstęp jaki masz zachować na autostradzie od innego pojazdu".
Wtedy też powolna osobówka 100km/h może sobie jechać lewym pasem, a jak ktoś jedzie szybciej, to może zjechać na prawy i potem wrócić na
Lekarstwo: Tak zwana odległościówka. Uczy kierowców ciężarówek czym jest dystans.


@fishery: Trzy razy dostałem mandat nie będąc winnym skrócenia dystansu i trzy razy dało radę się odwołać, ale #!$%@? pozostał na te idiotyczne odległościówki. Nawet Niemcy się nauczyli, że stawianie tego blisko węzłów stanowi zagrożenie, bo kierowcy nagle zwalniają i zaczyna się robić zator.
Dodatkowo chciałem ci pogratulować potrzeby samo donosicielstwa i wymagania aparatury cię kontrolującej przez organy państwa. Rozumiem, że
@TakiSobieLoginWykopowy idiotami to są kierowcy ciężarówek. Sami sobie zgotowali ten zakaz bo #!$%@? cyrki z wyprzedzaniem. To o czym piszesz to efekt uboczny. Zresztą nie mają zakazu wjazdu na lewy pas więc na wjazdach taki peleton może (jeśli jest możliwość) zjechać na lewy na te 15 sekund i wpuścić swojego srającego do żwiru kolegę. Albo ten kolega może chwilę poczekać zanim wjedzie i udać się na koniec peletonu. Chodzi tylko o to
@Nester86

@Krupier: dzwon na bagiety. Tempomat na 160 to na GPS pokazuje mi prędkość 150. PRZEKROCZENIE O CALE 10KMH!!!!


NIE ZESRAJ SIE XD


#!$%@? mnie obchodzi ci ci GPS pokazuje. Łamiesz dwa przepisy i jeszcze się tym chwalisz? Nie no, zajebisty powód do dumy.