Wpis z mikrobloga

Widzę srogą podnietę wykopków o zakaz wyprzedzania dla ciężarówek.
Och, jaki to zajebisty pomysł nie jest xDD Mam dwie koncepcje nt. ludzi którzy jednoznacznie uważają, że to świetny pomysł: a) ludzie bez prawka
b) ludzie, którzy autostradą jadą raz w roku ze swojej dziury do najbliższego wojewódzkiego

Już tłumaczę. Jeżdżę autostradami regularnie, oczywiście zwykłą osobówką. Już pierwszego dnia po wprowadzeniu zakazu zobaczyłem jak "mądry" w skutkach jest owy zakaz. Sznur ciężarówek na prawym pasie. W dodatku mega ciasny sznurek, bez praktycznie żadnych odstępów za co powinny bagiety #!$%@?ć mandaty srogo dla tirowców.

Co to oznacza? Prawie brak miejsca dla innych samochodów na prawym pasie. A nawet jeśli miejsce się znajdzie to sorry - ja nie mam zamiaru pomiędzy nich wjeżdżać, aby zrobili ze mnie puszkę po sardynkach (otwartą). Widziałem takie obrazki nie raz, po prostu igranie z losem.

W takim wypadku osobówki, które jadą autostradą z prędkością 100-110 km/h (a jest ich nie mało) są zmuszone jechać lewym pasem. Efekt? Prawy pas ślamazarnie 90km/h, bo jadą tam ciężarówki, a lewy wiecznie #!$%@? powolnymi osobówkami, które nie mają gdzie uciec :)) no świetny pomysł.

A teraz zastanów się jeden z drugim jak często cierpieliście z powodu wyprzedzających się ciężarówek? Owszem zdarzało się, ale jeśli na 300km jazdy były choćby 2 takie sytuacje... teraz za to mamy non-stop spowolniony lewy pas. Oczywiście mówie o sytuacjach wzmożonego ruchu, czy godzin szczytu.

W skrócie, ten zakaz to debilizm, który nikomu nie służy. A autyści klaszczą uszami. Pozdrawiam.

#niepopularnaopinia #takaprawda #prawojazdy #ruchdrogowy #przepisydrogowe #przepisy #oswiadczenie #bekaztransa #ciezarowki
mmenelica - Widzę srogą podnietę wykopków o zakaz wyprzedzania dla ciężarówek.
Och, j...

źródło: picture

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
  • 10
@Bodzias1844: @msr99: ale dlaczego mam obwiniać tych ludzi? różne są powody jazdy z taką prędkością. Nie obchodzi mnie to, bo to co robią jest legalne, mają do tego prawo. A nawet gdyby było nielegalne to takie samochody i tak by się pojawiały. Wina jest wyłącznie tego, który wprowadził ten zakaz, bo ustawodawca zmieniając prawo powinien brać pod uwagę szereg czynników.

@mamFAJNYnick: zgadzam się. Na autostradach 3
  • Odpowiedz
  • 2
@Qql3l3: znacznie częściej musiałem zmniejszać prędkość z powodu wyprzedzających się powoli osobówek niż ciężarówek. Jest ich po prostu więcej.
  • Odpowiedz
@msr99

miej pretensje do osobówek które na 140 jadą 100...


A dlaczego ma mieć pretensje do pojazdów poruszających się zgodnie z przepisami?
  • Odpowiedz
A dlaczego ma mieć pretensje do pojazdów poruszających się zgodnie z przepisami?


@Krupier: no właśnie. skoro TIRy jadą zgodnie z przepisami.. o co właściwie ma pretensje ????
  • Odpowiedz
@mmenelica: jaka autostradą jeździsz?
Ja jeżdżę praktycznie codziennie Łódź - Toruń/ Wrocław/ Poznań /warszawa/ Częstochowa, we wszystkich kierunkach. I jestem w stanie przejechać nieporównywalnie dłuższe odcinki lewym pasem nie wyłączając tempomatu. Komfort jazdy wzrósł mi kosmicznie. Poprzednio co chwilę zajeżdżał mi drogę jakaś parówa z ciężarówki. Na trasie Łódź Poznań zaoszczędzone 20 minut w jedną stronę, na Gdańsk, podobnie. Nie mówię już o Częstochowie gdzie mogę zapiąć tempomat na 160
  • Odpowiedz
@mmenelica: Dużo jeżdżę autostradami a prawo jazdy mam ponad 20 lat i uważam, że ten przepis jest zajebisty. Wreszcie tiry jeżdżą tak jak powinny, czyli prawym pasem a wyprzedzają się tylko przy dużej różnicy prędkości.
Dużo lepiej się jeździ po wprowadzeniu tych przepisów.
  • Odpowiedz
@mmenelica: ale przepraszam w jaki sposób brak tego zakazu rozładował by ten kotek bo jak dla mnie to gdyby oni zaczęli testować kto moze jechać pol kilometra szybciej to ta droga bylaby nieprzejezdna przez 5h xd
  • Odpowiedz
@mmenelica ty pierwszy raz autostrada jechales xd? w polsce ausotrady sie niczym nie roznią od sek, jak jedziesz a2 wawa łódź to czy z zakazem czy bez na prawym masz sznur tirow w jedna i drugą bo to główny szlak konunikacyjny wschód zachód europy, tam powinny byc 4 pasy a nie pozwolenie na wyprzedzanie xd
  • Odpowiedz
@mmenelica: przecież wcześniej jeździło się na lewym 90 bo te #!$%@? sie wiecznie wyprzedzaly. Teraz te 110 to jest duży postep. Też dużo jeżdżę i w mojej ocenie jest lepiej, szybciej na lewym
  • Odpowiedz
@mmenelica Jest bardzo proste rozwiązanie tego problemu - bezwzględne egzekwowanie ograniczenia do 80, gdzie każdorazowe przekroczenie byłoby odnotowywane przez tacho. Problem wyścigu ślimaków leży w tym że żwirosraje jadą na limiterze nie mając już zapasu prędkości do sprawnego wyprzedzania. Jeżeli każdy będzie jechał te GPSowe 80 (wolniej chyba jeżdżą tylko cysterny - 70) to nie będą się tworzyć takie sznury bo nikt nikogo nie będzie doganiał. Wtedy można spokojnie im pozwolić
  • Odpowiedz
@mmenelica - inne zjawisko daje teraz o sobie znać. Wyprzedzanie konwoju tirów troche trwa i bardzo czesto trafi sie wtedy poganiacz, który chce bym zjechał… Dodam, ze nie jadę wolno, bliżej prędkości dozwolonej, ale taki niecierpliwy mimo tego i tak sie trafi. A gdzie ja mam wtedy zniknąć? Miedzy tiry nie wjadę, bo jadą ciasno.
  • Odpowiedz