Wpis z mikrobloga

Widzę srogą podnietę wykopków o zakaz wyprzedzania dla ciężarówek.
Och, jaki to zajebisty pomysł nie jest xDD Mam dwie koncepcje nt. ludzi którzy jednoznacznie uważają, że to świetny pomysł: a) ludzie bez prawka
b) ludzie, którzy autostradą jadą raz w roku ze swojej dziury do najbliższego wojewódzkiego

Już tłumaczę. Jeżdżę autostradami regularnie, oczywiście zwykłą osobówką. Już pierwszego dnia po wprowadzeniu zakazu zobaczyłem jak "mądry" w skutkach jest owy zakaz. Sznur ciężarówek na prawym pasie. W dodatku mega ciasny sznurek, bez praktycznie żadnych odstępów za co powinny bagiety #!$%@?ć mandaty srogo dla tirowców.

Co to oznacza? Prawie brak miejsca dla innych samochodów na prawym pasie. A nawet jeśli miejsce się znajdzie to sorry - ja nie mam zamiaru pomiędzy nich wjeżdżać, aby zrobili ze mnie puszkę po sardynkach (otwartą). Widziałem takie obrazki nie raz, po prostu igranie z losem.

W takim wypadku osobówki, które jadą autostradą z prędkością 100-110 km/h (a jest ich nie mało) są zmuszone jechać lewym pasem. Efekt? Prawy pas ślamazarnie 90km/h, bo jadą tam ciężarówki, a lewy wiecznie #!$%@? powolnymi osobówkami, które nie mają gdzie uciec :)) no świetny pomysł.

A teraz zastanów się jeden z drugim jak często cierpieliście z powodu wyprzedzających się ciężarówek? Owszem zdarzało się, ale jeśli na 300km jazdy były choćby 2 takie sytuacje... teraz za to mamy non-stop spowolniony lewy pas. Oczywiście mówie o sytuacjach wzmożonego ruchu, czy godzin szczytu.

W skrócie, ten zakaz to debilizm, który nikomu nie służy. A autyści klaszczą uszami. Pozdrawiam.

#niepopularnaopinia #takaprawda #prawojazdy #ruchdrogowy #przepisydrogowe #przepisy #oswiadczenie #bekaztransa #ciezarowki
mmenelica - Widzę srogą podnietę wykopków o zakaz wyprzedzania dla ciężarówek.
Och, j...

źródło: picture

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
@Krupier: a ty się nie zesraj, przekroczenia do 10kmh nie są karane.

"Co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone. Potwierdził to w przełomowym orzeczeniu NSA. Przepisy stworzone przez ekipę Morawieckiego funkcjonują już nie tylko na papierze, lecz także w praktyce. Władza publiczna może czynić tylko tyle, na ile przepisy jej pozwalają.16 sty 2019"

Idź oddaj gwiazdkę szeryfa mamie bo #!$%@? z ciebie stróż prawa.
Nester86 - @Krupier: a ty się nie zesraj, przekroczenia do 10kmh nie są karane.

"Co ...

źródło: Screenshot_2023-09-01-11-52-28-363_com.android.chrome

Pobierz
  • Odpowiedz
a ty się nie zesraj, przekroczenia do 10kmh nie są karane.


@Nester86: oczywiście, że są gamoniu. Ty nawet przepisów nie znasz, ale szczekasz jak kundelek.

"Co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone. Potwierdził to w przełomowym orzeczeniu NSA. Przepisy stworzone przez ekipę Morawieckiego funkcjonują już nie tylko na papierze, lecz także w praktyce. Władza publiczna może czynić tylko tyle, na ile przepisy jej pozwalają.16 sty
  • Odpowiedz
@Krupier: a faktycznie są, przepraszam masz rację. Aż musiałem sprawdzić taki to martwy przepis. Na szczęście policja nie jest takim frustratem jak ty i nie bierze tego pod uwagę. Więc ty się tam kisz jadąc sobie 110 i oszczędzając paliwko biedaku a ja sobie grzeje paczkę 60. #!$%@?, elo z fartem mordo. Ty nic z tym nie możesz zrobić iksde
  • Odpowiedz
Aż musiałem sprawdzić taki to martwy przepis. Na szczęście policja nie jest takim frustratem jak ty i nie bierze tego pod uwagę.


@Nester86: kurczę, to wytłumaczysz mi jak to się stało, że dostałem mandat za przekroczenie limitu o 7 km/h?

Więc ty się tam kisz jadąc sobie 110 i oszczędzając paliwko biedaku a ja sobie grzeje paczkę 60. #!$%@?, elo z fartem mordo. Ty nic z tym nie możesz zrobić
  • Odpowiedz
@Krupier: powiem ci lepiej, mam tak #!$%@? że jak widzę fotoradar to też mam ustawiony tempomat na plus 10. I zawsze kisnę bekę z tych frajerów co zwalniają przed fotoradarem i myślę sobie w głowie. Klęknij tam i pomódl się jeszcze #!$%@?. Xd
Wiesz, jedno mamy wspólne. Użytkujemy te same drogi xd
  • Odpowiedz
@Krupier: może z ryja wyglądasz na frajera do strzyżenia to skorzystali.

Jasne wyprzedzaj sobie spokojnie ile tak potrzebujesz, jak będę widział okienko z prawej to cię wyprzedze z prawej. Pełen luzik mordzia. Do zobaczenia na drodze, pozdro z fartem
  • Odpowiedz
powiem ci lepiej, mam tak #!$%@? że jak widzę fotoradar to też mam ustawiony tempomat na plus 10. I zawsze kisnę bekę z tych frajerów co zwalniają przed fotoradarem i myślę sobie w głowie. Klęknij tam i pomódl się jeszcze #!$%@?. Xd


@Nester86: ty to jesteś. Normalnie odwaga porównywalna z pójściem w ogień.

Wiesz, jedno mamy wspólne. Użytkujemy te same drogi
  • Odpowiedz
@Krupier: ziomuś to sobie będę za tobą jechać, naprawdę spoko. Robię tygodniowo 1500km po polskich autostradach. Mijam takich leszczy dziesiątki każdego dnia. Naprawdę ja nie mam spiny w aucie. To właśnie nie jest odwaga a pełen luz, #!$%@?. Jak coś nie jest karane to mogę robić. Elo z fartem
  • Odpowiedz
@Nester86

ziomuś to sobie będę za tobą jechać, naprawdę spoko. Robię tygodniowo 1500km po polskich autostradach. Mijam takich leszczy dziesiątki każdego dnia. Naprawdę ja nie mam spiny w aucie. To właśnie nie jest odwaga a pełen luz, #!$%@?. Jak coś nie jest karane to mogę robić. Elo z fartem


"Lecenie praktycznie cały czas lewym pasem" jest karalne.
  • Odpowiedz
@Krupier: staram się dostosować do interlokutora. Tak żebyś zrozumiał. Nie dziękuj, cała, cała uprzejmość po mojej stronie.

No i widzisz, tak możemy zakończyć. Twoja władza kończy się na wykopie. Nic się po tej dyskusji nie zmieni. Elo z fartem kończę bo ciężko pisać jak się leci 160 xD (żarcik taki, lepiej ci napiszę bo się jeszcze zesrasz że jeżdżę i pisze)
  • Odpowiedz
@Nester86 nie starasz się. Ja musze się zniżać na poziomy dna i mułu, żebyś chociaż cokolwiek zrozumiał z tego co piszę. Ale widzę, że i tak nie dociera.

Moja władza? Ja sobie żadnej władzy nie nadaję. Mówiłem, swoje urojenia odstaw na bok i lecz jakoś.

I naucz się jeździć jak człowiek. Po prostu.
  • Odpowiedz
jak często cierpieliście z powodu wyprzedzających się ciężarówek? Owszem zdarzało się, ale jeśli na 300km jazdy były choćby 2 takie sytuacje...


@mmenelica: już Ci odpowiadam. Takich sytuacji to było przy 300 km ze 20 a nie 2.
  • Odpowiedz