Wpis z mikrobloga

@WhyCry: jeżdżę praktycznie co tydzień A4 Wrocław Katowice. Decyzja o zakazu wyprzedzania tirów to chyba najlepsze, co rząd PiS zrobił do tej pory. Nareszcie mogę jeździć bezpiecznie, nikt nie wymusza pierwszeństwa co pare metrów a do tego jezdzi się wreszcie cywilizowanie. Oczywiście jest pare baranów z tirów, którzy wyprzedzają ale takie osoby na szczęście możemy zgłosić przesyłając nagranie z kamerki. Tirowcy to zakała polskich dróg, jeśli śmiesz jechać z dozwolona prędkością
@uriel_ck: ja się cieszę z tego przepisu bo nie mam uprawnień na C+E, ale znając tą grupę zawodową i ich szeryfowanie drogowe już wyobrażam sobie prawy pas na drodze szybkiego ruchu. Z drugiej strony dla ludzi jadących małym autkiem z małym silnikiem tak 80-100 km/h to też będzie udręka bo lewy pas będzie zajmowany przez piratów drogowych i poganiaczy z 200 km/h, a na prawym będzie prędkość 60 km/h i strasz
@Nowystaryziel osobiście raczej się nie bałem, że tir mi w dupę wjedzie, dużo częściej miałem sytuację, że to ja musiałem hamować, bo debil zmieniał pas, nie patrząc w lusterka. Zresztą, jak mi tir ustąpi pierwszenstwa, wpuści w korku przed siebie czy podziękuje za to, że ja go wpuściłem to się łapie za głowę, że trafił się kulturalny kolo. Z tirowcami jest jak z policją, sami dbają, żeby ludzie na nich pluli.