Wpis z mikrobloga

@brakloginuf: na wykopie dalej swoje xD. Tak wygląda obecnie rynek warszawski (OP pisze o nim). Dobrych mieszkań brakuje i licytacje są w górę, tylko i wylacznie. Dziwnym trafem wszystkie tego typu mieszkania znikały z oferty. Rynek stał się patologiczny a wszystko w limicie dobre schodzi na pniu. Po prostu taki rynek.

I sam kiedyś byłem twardym spadkowcem, też w 2021 r. tak właśnie myślałem, uważając że moje analizy na chłopski rozum
@DiMaria: mialem podobnie, ogladalem mieszkanie rok temu, fajne takie, fajna lokalizacja, cena 630k + parking, dzwonie do babki, mowie ze jestem zainteresowany a ona wprost pyta ile bylbym w stanie zaplacic, ja mowie ze jeszcze nie wiem bo mieszkania nie widzialem, po czym "no bo mam tu klienta ktory jest gotowy zaplacic 680k + parking" :D
@DiMaria: to jest ciekawy temat. załóżmy że trafiasz "perełkę". np. mieszkanie wycenione na 1.5 mln. jesteś jednym z pierwszych oglądających, chcesz kupić, cena jest ok, co robisz?
A. targujesz się dla zasady, proponujesz np. 1-2% mniej
B. mówisz: akceptuję państwa cenę, kiedy możemy umówić notariusza?
C. mówisz: zapłacę 5% więcej niż ofertowa

tu jest zabawa z psychologii, zbyt szybka decyzja bez próby negocjacji to będzie czerwona lampka dla sprzedającego. negocjować w
sluchaj takich bredni to bedziesz po te 100k doplacac


@brakloginuf: chyba nie masz pojecia o kupowaniu atrakcyjnych mieszkan. Ja tez uczestniczyłem w "licytacji". Byłem pierwszym ogladajacym, stargowałem cenę 2% i powiedzialem ze potrzebuje 2 godziny do namysłu ale że w sumie biorę. Zaraz po mnie przyszli ludzie, którzy cene podbili i już chcieli brac. Coś mnie tknęło i z samochodu w drodze powrotnej zadzwoniłem a laska, że już nieaktualne bo oni
@brakloginuf: ale serio są ludzie którzy się napalają i rzucają kwotami przez telefon. Jak ja kupowałem mieszkanie to tez było tak, ze my się zdecydowaliśmy a jakiś chłop mówił ze już jedzie z kasa bo miał być jednym z kolejnych oglądających i od razu mówił ze dorzuca 20 albo 50k, tylko zostali zjechani i byliśmy już na etapie podpisywania umowy wstępnej i głupio było im się wycofać xD