Wpis z mikrobloga

@malinq: jak możesz nie wiedzieć o co mi chodzi? Przeczytaj powoli i dokładnie te proste zdania:

1) Kaczyński rzekomo się przejęzyczył
2) ta pomyłka kosztuje budżet państwa 8 mld zł
3) za te pieniądze byłoby można nakupić np. sprzętu do szpitali
4) Owsiak zbiera na ten cel od ponad 30 lat, a uzbierał mniej
@Wejd1:

8 miliardów to jest kwota która moglaby zmienić gruntownie służbę zdrowia


Wydatki na ochronę zdrowia:
- w 2021 125,5 miliardów
- w 2022 - 154 miliardy.
- w 2023 ma to być prawie 170 miliardów

Co 8 miliardów by tak gruntownie zmieniło? Bo jak widać dosypują co roku dużo więcej, podnoszą składki i gruntownych zmian nie widać.
@deccan: celowane 8 mld złotych to 500 mln na każdy szpital wojewódzki. Ja wiem, że przyzwyczailiśmy się do szafowania pieniędzmi przez rząd, ale zejdźmy na ziemię bo za 500 mln można zmienić każdy szpital wojewódzki nie do poznania. Dla porównania - uczestniczę w procesie budowy oddziału rehabilitacji. Nowy budynek, na wypasie (prywatny) z częścią hotelową - koszt ok 45-50 mln zł.
jak możesz nie wiedzieć o co mi chodzi? Przeczytaj powoli i dokładnie te proste zdania:


@Jacv: ale wtrąciłeś tego Owsiaka do dyskusji całkowicie z dupy, z dziwnym założeniem, że "dokonanie przez WOŚP rewolucji w szpitalach", jest czymś czego nie trzeba w żaden sposób udowadniać i od razu można się na tym opierać, nie wysuwając żadnych wniosków. Jakbyś tak próbował dyskutować w rzeczywistości, a nie w internecie to zostałbyś wyśmiany, albo przemilczany,
@malinq: gościu, pytałeś powątpiewająco, jak za 8 miliardów można zrobić rewolucję w szpitalach. Ja odpisałem jak - Owsiak od 30 lat robi rewolucję w szpitalach za ułamek tej kwoty. Potrafisz ogarnąć ten ciąg pytanie-odpowiedź czy masz za daleko do łba?