Wpis z mikrobloga

Jak możesz nie chcieć mieć dzieci? Przecież każdy organizm żywy chce i się nawet nie zastanawia. Zobaczysz jeszcze ci się odmieni, jesteś młoda, masz dopiero 20 lat. Poczekaj do trzydziestki to ci się na pewno odmieni. Natury nie oszukasz, zegar biologiczny zacznie tykać. A jak ci się dalej nie odmieni to poczekaj do czterdziestki. No mówię ci odmieni ci się. Pożałujesz tej decyzji i zostaniesz sama. A jak dalej ci się nie odmieni to poczekaj sobie do pięćdziesiątki. Będziesz stara i sfrustrowana i decyzji nie będzie można będzie cofnąć to ci się dopiero odmieni. No zobaczysz. A jak dalej ci się nie odmieni to przed śmiercią ci się odmieni i się ogarniesz że zmarnowałaś życie. Tak będzie.

#antynatalizm #childfree #heheszki
Pobierz switcher20 - Jak możesz nie chcieć mieć dzieci? Przecież każdy organizm żywy chce i s...
źródło: asdf
  • 95
@kukold: Świat zasuwa do przodu i cały czas się zmienia. Młody człowiek nadąża i myśli, że całe życie będzie nadążać, bo teraz w tej chwili jest mu dobrze i wygodnie i jest na bieżąco. Niestety, z czasem zaczną pojawiać się zaległości i narastająca nieumiejętność związana ze zrozumieniem zmian w otaczającym człowieka świecie. Dzisiejsi emeryci jak byli młodzi też nadążali za tamtymi czasami, a dziś mają problemy chociażby z rozliczaniem podatków elektronicznie,
@switcher20: no może inaczej. Zdarzali się, ale to polegało bardziej na tym że „nie chce mieć dzieci, bo już z byłą mam 1”, albo „nie chce mieć dzieci, bo nie planuje poważnego związku” itp. Jak ktoś patrzy poważnie na związek to takiego który by nie chciał mieć dzieci nie spotkałam.