Wpis z mikrobloga

Uważam męskie kiwanie głową za szczytowe osiągnięcie kultury. Nic lepszego nie powstanie. Ten kod jest rozumiany i respektowany przez mężczyzn
na całym świecie i nikt nawet nie zastanawia się dlaczego. Wszyscy wiedzą że machanie głową w górę i w dół oznacza "tak"
(chociaz nawet nie wszędzie) a w prawo i lewo "nie". To jest zbyt proste na tęgie męskie mózgi.
Nasz kod jest dużo bardziej zaawansowany. Jedno kiwnięcie głową w dół to oficjalne przywitanie w męskim świecie,
korzystają z niego biznesmeni na całym świecie, ale też mężczyźni którzy chcą sobie pokazać szacunek bez słów,
bo na przykład stoją po drugiej stronie ulicy. Natomiast dwa, lub trzy kiwnięcia w dół pokazują że zaimponowało mężczyźnie
wykonującemu ten gest, to co zrobił odbiorca kiwnięcia. Sprawa się komplikuje przy kiwnięciach w górę. Jedno kiwnięcie w górę
oznacza zazwyczaj "siema", po prostu luźnie przywitanie z ziomeczkiem, ale jeśli nadawca kiwnięcia robi to powoli,
to stawia drugiemu mężczyźnie wyzwanie, chce pokazać swoją wyższość, a w ekstremalnych przypadkach nawet obrazić odbiorcę.
Kod ten jest używany na codzień przez miliardy mężczyzn na całym świcie i większość nawet sobie nie zdaje sprawy.
Moja teoria jest taka, że w chromosomach XY gdzieś jest zapisana mowa głowoszyjna i ewidentnie powinno to zostać badane przez naukowców
jako niezwykle ciekawy element biologii człowieka. Innym ciekawym pytaniem badawczym jakie można zadać jest
"na #!$%@? machasz głową czytając jakąś pastę głupi cepie".
#heheszki #pasta #thebestofmirko #humorobrazkowy
  • 31
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@nic3k: Gdzieś ktoś kiedyś że w innych krajach/miejscach(np w Bułgarii? nie pamiętam) nasze kiwanie "tak" i "nie" ma odwrócone znaczenie, nasze "tak" jest ich "nie" itd. Ten system(różne gesty) ma różne znaczenia w różnych miejscach.
Także ostrożnie, to nie kwestia chromosomów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nic3k jeszcze machnięcie w bok z takim lekkim zarzutem znaczy "chodź tu", a takie bardziej dynamiczne i z mniejszym kątem to oczywiście "obczaj tę dupeczkę"
  • Odpowiedz
@nic3k: kolejny atawizm z czasów prehistorycznych. Na polowaniu nie można było gadać, więc używało się mowy ciała.

To sami jest z rozcieraniem liści pomiędzy palcami (test toksyczności rosliny) zbieraniem porządnych kiji i kamieni (najprostsze narzędzia/ broń) I rzucaniem kamieniami w krzaki czy wodę (płoszenie zwierzyny). Mamy także naturalny strach przed pełzającymi stworzeniami oraz pająkami. To nie wzięło się z nikąd.
  • Odpowiedz
i nikt nawet nie zastanawia się dlaczego.


@nic3k: Antropolodzy się zastanawiają i są badania prowadzone pod tym kątem. Gesty w górę i w dół mają objaśnienie umotywowane tak samo jak np u psa.
- pochylenie głowy na powitanie - okazanie szacunku, osłona gardła, obserwowanie "przeciwnika"
- podniesienie głowy na powitanie - odsłonięcie gardła, okazanie zaufania i sympatii
  • Odpowiedz
@nic3k: można by wyciągnąć wniosek, że śniadzi ludzie z pewnego półwyspu, którzy machają łbem na boki jakby chcieli wytrząsnąć wodę z uszu, mają uszkodzone DNA albo coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nic3k: słyszałem też wersję, że podniesienie brody do góry, czyli przywitanie kogoś znajomego to oznaka ufności, gdyż odsłaniamy szyję - wrażliwą część ciała ( ͡° ͜ʖ ͡°) a na widok nieznajomego kiwamy brodą w dół, gdyż nie mamy pewności co do jego zamiarów i zasłaniamy brodą szyję
  • Odpowiedz
  • 4
@nic3k kiwniecie w dół głową i połączone z zamknieciemi oczu to oznaka docenienia. (czasem z dodaniem wykrzywienia ust w podkowe)
  • Odpowiedz