Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Halo #wroclaw, tu mirek 31 lvl, singiel, 6,2k netto/m-c, 160k oszczędności - czy będą istnieć w tym mieście jakieś #nieruchomosci na #kredyt2procent dla osób z moją zdolnością kredytową? Tak żebym miał za co wykończyć w środku, chociażby po kosztach xD. Oglądając mieszkania w necie, wydaje mi się że zostało samo gówno typu wielka płyta z lat 70. do generalnego remontu za 12k/m² albo jakieś inwestycje premium (z nazwy, bo nie wiem jak z jakością) w centrum za 15k/m² lub więcej.
Na czym mi zależy? Minimum 40m²/dwa pokoje (w sensie kuchnia z aneksem i jeden), niekoniecznie z rynku pierwotnego choć wielkiej płyty wolałbym uniknąć. Z lokalizacją jak wiadomo nie mogę wybrzydzać za te pieniądze, ale nie chciałbym całkowitej dziury typu Stabłowice/Lipa. Myślałem o Klecinę albo o Maślicach, bo z pierwszej lokalizacji mam blisko na obwodnicę, a z drugiej rzut beretem na Bielany, co może być dla mnie OK gdyż pracuję w logistyce (obecnie robię hybrydowo w korpo w centrum, ale w tej branży jednak większość ofert jest na obrzeżach). Chociaż tam też nie ma co pewnie liczyć na 10k/m², chyba że dziurę w ziemi. Ponadto niekoniecznie uważam te mieszkanie za swój pierwszy o ostatni zakup w życiu, gdyż docelowo chciałbym jakiś domek pod miastem, nawet niekoniecznie w okolicach miasta. Gdybym miał partnerkę to już celowałbym w coś poza Wro, no ale nie mam xD



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 31
@mirko_anonim: szczerze, mi się zajebiście mieszkało na gaju - Krynicka, Orzechowa - miałem zajebisty widok z pokoju na Ślężę z 7 piętra ( ͡ ͜ʖ ͡) . Teraz mieszkam w nowszym budownictwie, ogólnie spoko ale też w wielkiej płycie nic mi specjalnie nie przeszkadzało poza windą - jeżdżę na rowerze z różową i w tych małych windach sam się ledwo mieściłem z rowerem w tych małych
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @dochodek Wolę się wynieść z tego miasta niż płacić ponad pół banki za gierkowski kurnik dwupokojowy do generalnego remontu. Tak naprawdę gdyby nie brak różowego to nic nie potrzebuję z Wro, wszystko co potrzebne do życia mam w większym powiatowym. Tutaj łatwiej będzie kogoś znaleźć (chociaż jakość wolnych kandydatek na rynku świń to zupełnie inna kwestia xD). Zresztą nie po to jestem w swojej branży. Idąc na
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @Rinter Widziałem ostatnio na Orzechowej mieszkanie na ok. 12 z metra, od osoby prywatnej i 2 lata po generalce gdyż chcą kupić większe. Takie coś mógłbym wziąć, a nie płać pół bańki i jeszcze 200 koła za remont. Tyle że takich ofert prawie nie ma, a jak są to kupują je Midele i inne takie za gotówkę.

Do szukania rozowego masz #tinder a mieszkac mozesz w miescie 20km od Wro jest takich kilka z dobrym polaczeniem PKP drogowym.

Nie wiem po co pytasz o zdolnosc, sa jakies kalkulatory online to sobie policz. Mieszkanie kupuj na siebie a nie na rozowego ktory moze za kilka lat przestac sie z toba dogadywac. Nora wielkiej plycie do remontu i pol banki, do tego niestety 90% ofert ot #!$%@? pijawki biura nieruchomosci, jeszcze
@mirko_anonim: Na pewno są takie mieszkania, obok mnie dwa pokoje 52m z dużym tarasem z 2007 r. wykończone ok właśnie zostało zarezerwowane za 650k. Ale akurat dojazd do AOW jest przeciętny.

Jeżeli szukasz czegoś z dobrym dojazdem do AOW to rozważ okolice na północ od Marino - Poświętne i Polanowice były dosyć mocno rozbudowywane, a ceny są niższe.

Przede wszystkim musisz zobaczyć ile masz zdolności kredytowej. Alior ma na stronie kalkulator
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Bumelante Niby tak, ale brać pierwszą lepszą która się nawinie? ;)
@1624294678 Tak czy siak będę się zarzynał, kwestia tylko taka czy na 40-50 m² we Wrocławiu czy 15-20 więcej na prowincji. Tak czy siak będę musiał na to #!$%@?ć latami.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo ·