Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Halo #wroclaw, tu mirek 31 lvl, singiel, 6,2k netto/m-c, 160k oszczędności - czy będą istnieć w tym mieście jakieś #nieruchomosci na #kredyt2procent dla osób z moją zdolnością kredytową? Tak żebym miał za co wykończyć w środku, chociażby po kosztach xD. Oglądając mieszkania w necie, wydaje mi się że zostało samo gówno typu wielka płyta z lat 70. do generalnego remontu za 12k/m² albo jakieś inwestycje premium (z nazwy, bo nie wiem jak z jakością) w centrum za 15k/m² lub więcej.
Na czym mi zależy? Minimum 40m²/dwa pokoje (w sensie kuchnia z aneksem i jeden), niekoniecznie z rynku pierwotnego choć wielkiej płyty wolałbym uniknąć. Z lokalizacją jak wiadomo nie mogę wybrzydzać za te pieniądze, ale nie chciałbym całkowitej dziury typu Stabłowice/Lipa. Myślałem o Klecinę albo o Maślicach, bo z pierwszej lokalizacji mam blisko na obwodnicę, a z drugiej rzut beretem na Bielany, co może być dla mnie OK gdyż pracuję w logistyce (obecnie robię hybrydowo w korpo w centrum, ale w tej branży jednak większość ofert jest na obrzeżach). Chociaż tam też nie ma co pewnie liczyć na 10k/m², chyba że dziurę w ziemi. Ponadto niekoniecznie uważam te mieszkanie za swój pierwszy o ostatni zakup w życiu, gdyż docelowo chciałbym jakiś domek pod miastem, nawet niekoniecznie w okolicach miasta. Gdybym miał partnerkę to już celowałbym w coś poza Wro, no ale nie mam xD



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 31
@Jechanka: jakieś źródło? Jedyne co słyszałem to limity budżetowe dla wszystkich bez zależności czyś singiel, czyś szczęśliwy rodzic siedmiu bombelków
@Bumelante: oni to od conajmniej roku sprzedaja, moze rozne biura bo juz widzialem jak wlasciciel wymienia konie podczas wysgiu, mysli ze inny pokemon ma "baze klientow" na ta nore a prawda taka ze te obslizgle pokemony z biur #!$%@? maja i wystawiaja w necie liczac ze cos sie w sidla zlapie. HA TFU.
@gokotgo: 2 pokoje w sensie że osobny pokój i kuchniosalon to jest za dużo dla jednej osoby? Imo optymalnie. Na studiach mieszkałem z różową w 35m2 kawalerce bez żadnego wydzielonego pomieszczenia a później właśnie w czymś takim może 4-5m2 większym z wydzieloną sypialnią i w tym drugim mieszkało nam się o wiele lepiej
@3Djdjfjw482: @Rinter no ja na to trochę inaczej patrzę, bo mieszkam w 3 pokojach na 48 m2 sam, i jest to dla mnie za dużo, 2 pokoje leża wiecznie zawalone i mogło by ich nie być (wraz z badziewiem tam odłożonym).
@gokotgo: to też zależy, my z różową lubimy gotować i o ile nie mamy nic przeciwko kuchnio-salonom, a wręcz przeciwnie - nie wyobrażamy sobie osobnej kuchni to musimy mieć osobny pokój - sypialnię żeby nam choćby ubrania ani pościele nie prześmiergły zapachami kuchennymi
@Rinter: no i Ty porównujesz mieszkanie z różową do mieszkania samemu. Jakby OP napisał, że szuka mieszkania dla siebie i dla różowej to bym się nawet nie odzywał, ale on wyraźnie zaznaczył, że jest sam.
@Rinter: no to ja sobie wszystko urządziłem tak, że mam swoją pokojo-sypialnię i kuchnię osobno, a z pozostałymi pomieszczeniami nie mam na tyle co zrobić, że myślę, żeby jedno przerobić na pokój do kina domowego. Salon mi nie jest potrzebny, bo nie zapraszam gości.
@mirko_anonim a nie łapiesz się na mieszkanie+ na kolejowej? Co prawda koszt serwisu i napraw wind po gwarancji was zje, ale sama inwestycja wydaje się spoko. Blisko centrum, garaży nie zalewa, ani nie podciekają