Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej, jakiś czas temu rzuciłem toksyczną pracę i potrzebowałem czasu na regenerację, co częściowo udało się zrealizować, aczkolwiek nadal nie znalazłem niczego nowego w swojej branży. Doszedłem do wniosku, że by wykorzystywać pełne życia potrzebna jest mi terapia. Nie to, że sobie wymyślam, ale serio mam wiele różnych nieprzepracowanych krzywd z przeszłości i sam to dostrzegam, utrudnia mi to wiele rzeczy (uprzedzając pytania - w ogóle nie ma to związku z sytuacją zawodową i toksyczną pracą).

No i terapia - brzmi fajnie, ale jest problem. Bo aktualnie nie mam zbyt wielu pieniędzy, a to nie są tanie rzeczy. Po znalezieniu pracy na pewno będzie mnie stać, ale nadal to będą ogromne koszta (zresztą tak nawiasem mówiąc, to wolałbym zacząć pracę nad sobą już teraz, niż odciągać w czasie do znalezienia pracy). Czy da się jakoś je zminimalizować? By terapia była dobra jakościowo, ale nie była najdroższą z możliwych. Nie u jakichś amatorów, ale też bez przepłacania. Mieszkam w #warszawa, a tutaj stawki są dosyć mocne. Może są jakieś programy wsparcia, zniżki, czy coś w tym stylu. Nie znam tego segmentu.

Ale okej, ten problem pewnie można pokonać. Większy problem mam z selekcją specjalisty/specjalistki. Ja jestem bardzo specyficzną osobą i nie z każdym złapię flow. Jak w ciemno dobrze wybrać? Wiadomo, najlepiej iść na wizytę i potem podjąć decyzje, czy warto podjąć. Ale boję się, że pierwsza osoba nie siądzie, druga nie siądzie, trzecia nie siądzie - że wywalę te 600 zł, a nawet nie będę na pierwszym kroku. Chciałbym to zminimalizować i już docelowo iść do kogoś, z kim mam szansę znaleźć wspólny język, a nie do pierwszego lepszego. Jest też szansa zapytać znajomych, ale oni sa inni, więc to co oni doceniają w kimś, nie oznacza, że ja w nich docenię.

Jak to zrobić? Odpalić znanylekarz i wertować opisy? Wiadomo, że one pisane sa pod publikę, a i opinie mają różną wiarygodność. Chodzi mi o to, że jeśli podjąłem decyzję o terapii, to nie wiem nawet gdzie konkretnie się udać. Jest tyle zakładów, tylu specjalistów, a ja nie wiem jak zacząć.

Dajcie znać jak to u was było!

#kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pytanie #terapia #psychoterapia #psychoterapeuta #zaburzenia #zaburzeniapsychiczne #depresja #zdrowie #zdrowiepsychiczne #heatlthcare



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 1