Wpis z mikrobloga

Jestem pod wrażeniem bólu dupy wywołanego przez ten post https://wykop.pl/wpis/72484455/nie-bylo-nie-ma-i-nie-bedzie-lepszego-sposobu-zdob#256232903

Bezmieszkaniowcy mają pretensje, że mieli nieporadnych rodziców, którzy wydawali wszystkie pieniądze na bieżąco i nigdy nie zainwestowali w nic a zwłaszcza w nieruchomości. Prawda jest taka, że w PRL czy nawet w latach 90. byle szeregowy pracownik fabryki smrodu mógł sobie pozwolić na dom albo dwa jeśli tylko chciał i się nie bał oraz nie był leniem albo imprezowiczem nie myślącym do przodu. Znajomy rodziców kupił pod koniec lat 80. od jakiejś państwowej spółdzielni kilkadziesiąt hektarów nieużytków pod Wrocławiem za kasę uzbieraną w pół roku pracy w RFN. Dziadkowie kupili za bezcen całą kamienicę z której potem wyprzedawali mieszkania od czasu do czasu aby mieć na życie. Z tego co wiem zapłacili za całą kamienicę z podwórkiem i garażami tyle co w tamtych czasach kosztował kolorowy telewizor. Ten rynek ma to do siebie, że kto się wcześniej urodzi ma lepsze/większe/droższe mieszkanie a kapitał z niego rośnie wykładniczo w każdym kolejnym pokoleniu. Pretensje możecie mieć tylko do siebie albo swojej rodziny.

#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny
  • 8
Ten rynek ma to do siebie, że kto się wcześniej urodzi ma lepsze/większe/droższe mieszkanie a kapitał z niego rośnie wykładniczo w każdym kolejnym pokoleniu. Pretensje możecie mieć tylko do siebie albo swojej rodziny.


@kukold: Działał tak od setek lat z jednego prostego powodu - ludzie mieli coraz więcej dzieci w każdym pokoleniu i ta piramida gospodarcza miała cały czas nowych członków. Teraz zabraknie nowych pracowników, podatników, konsumentów, inwestorów, mieszkańców - wszystkiego
Pobierz PfefferWerfer - >Ten rynek ma to do siebie, że kto się wcześniej urodzi ma lepsze/wię...
źródło: 1-Total_population_EE
pół roku pracy w RFN

Za czasów PRL to było nieosiągalne dla ogółu społeczeństwa bardziej niż obecnie znaleźć robotę w IT czy korpo za 30k PLN miesięcznie.

Z tego co wiem zapłacili za całą kamienicę z podwórkiem i garażami tyle co w tamtych czasach kosztował kolorowy telewizor.

Tu musiało być coś o czym nie wiemy. Dziadek może miał jakieś znajomości w spółdzielni mieszkaniowej z której to kupili? Z ulicy tak se ktoś
@kukold: tak samo jak chłop w XVIII wieku mógł mieć pretensje do swojego przodka że przecież mógł wziąć udział w bitwie pod Grunwaldem i wtedy by król by mu nadał klika wsi. Zresztą istnienie PRL i okresu krótko po nim było związane z łańcuchem zdarzeń które zaczęła rewolucja październikowa. A przyczynił się do niej para feudalny ustrój społeczny w Rosji który był niczym innym jak tylko coraz większym odkręcaniem śruby przez
@kukold: @Assailant

Jesteście cudowni, w latach 90 to jak skarbówka nic nie miała do podglądu bo wszystko szło w gotówcie a kontrole były sporadyczne to
cholewkarze, Murarze specjaliści typu spawacze

Ba sieci handlowe działaly na Kasach Klonach z kótrych drukował sie rachunek ale nie było to rejestrowane na włsaciwym urzadzeniu.

Ludzie wtedy podorabiali sie tyle że obecnemu zjadaczowi chleba, choć by poświecił tyle samo kasy, czasu i pracy sie po prostu
@kukold: znam wiele przypadków turbo specjalistów i ludzi którzy mają taki łeb, że statysyczny śmiertelnik nie ma do nich podjazdu, którzy mimo tego i mimo ciężkiej pracy włożonej w rozwój zarabiają w granicach 1 - 1,5 średniej krajowej. Patrząc też na to jak w Posce za komuny, w latach 90'i teraz dochodziło się do kasy to widać, że na pierwszym miejscu jest cwaniactwo i znajomości, a nie ciężka praca. Wyżej dupy
@kukold: Ból dupy xDD Bezmieszkaniowcy xDDDD

Wiesz co ja wiem że trollujesz. Problem jest taki że ten trolling zbyt dobrze naśladuje to co ludzie faktycznie robią...
Czyli twierdzą że "nie no ja od rodziców praktycznie nic nie dostałem, nie miałem wsparcia, sam do wszystkiego od zera doszłem" gdzie potem okazuje się że wsparcie od rodziny mieli i to mega duże, a jak się im na to zwróci uwagę to od razu