Wpis z mikrobloga

@Kutafonix215: Powinni wytłumaczyć swoim wyborcom co to jest inflacja i deflacja, ale tvn to propaganda głównie ideologiczna z partii demokratów w USA. Lepiej głupi lud trzymać w niewiedzy bo przecież demokraci to socjaldemokracji i Tusk teraz też obiecuje socjal i dodruk pieniądza bez pokrycia, więc tutaj się nie kalkuluje edukacja prostego ludu wyborczego.
Coś niesamowitego. Nosacze z niepokojem kręcą się na gałęzi. Inflacja spada, a ceny nie. Jak to możliwe.


@mickpl:

Muszę cię zmartwić ale inflacja spada i niektóre ceny też - wyraźnie potaniało masło, olej, pieczywo, cześć nabiału. Ale skąd ty masz to wiedzieć skoro mama robi zakupy ¯\(ツ)/¯

Oczywiście nie twierdzę, że spadek inflacji oznacza spadek cen ale jedno drugiego nie wyklucza.

Także do budy nosaczu ( ͡° ͜ʖ ͡
@mickpl: nie tylko chodzi tutaj o VAT, większość społeczeństwa też uważa, że nie płaci podatku dochodowego, bo przecież 'na koniec roku to czasami mi nawet zwracają podatek, a zazwyczaj wychodzi mi, że nic nie muszę płacić bo jest do zapłaty 0'. Serio, ludziom wydaje się, że podatki płacą tylko ci co muszą go dopłacić w rozliczeniu rocznym. Reszta nie płaci albo nawet zyskuje ;) Kura.. to jest uniwersum, które stworzył PIS,
@mickpl prawdę mówiąc fascynujące że 24% to zauważyło. Bardzo cieżko zauważyć jak szybko ceny rosną czy o 20% w skali roku czy np 15%. Nie ma szans bym to ogarnął, wiadomo że ceny #!$%@?ą i tyle. może gdyby za pół roku ceny były podobne to bym stwierdził że inflacja spadła i jest niższa
@mickpl: dane z dupy oczywiście, nie znam ani jednej osoby która myślała by że spadek inflacji spowoduje spadek cen, zesrałeś się chłopie bo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem
@mickpl: ja to sie najmniej z was wszystkich znam na tych inflacjach, ale jestem pewien, ze gdybysmy mieli w Polsce przez okres najblizszyxh dwoch lat deflacje to ceny i tak by nie spadly.