Wpis z mikrobloga

@karix98: Kofeina w skrócie działa tak, że "zapycha" receptor do których trafia inny hormon (nie pamiętam już nazwy), który odpowiada za uczucie zmęczenia i to dlatego czujemy się mniej zmęczeni.

Niestety efektem tego jest to, że organizm w krótkim czasie orientuje się, że ten hormon nie trafia w te receptory i zaczyna go produkować we zwiększonej ilości.
Dlatego m.in jak kofeina z nas "schodzi" to dostajemy taki strzał zmęczenia, bo wszystkie
@karix98: ja zacząłem kawę pić odkąd kupiłem ekspres do domu. Nigdy na mnie nie działała ale lubię jej smak, zwłaszcza, że zawsze mam więcej mleka niż kawy (zwykłej czarnej wciąż nie wypije). No i stało się to dla mnie częścią rytuału przed pracą. To w zasadzie jedyny moment w ciągu dnia gdy czuję, że mam czas dla siebie.
@FTNewbie: z tego co słyszałem to yerba powoduje zmniejszenie zmęczenia ale działa jakoś inaczej, że nie ma właśnie zjazdu po niej. Prawda to? Mógłby być jakiś taki napój inny niż kawa który by tak mógł działać? Czy to neurobiologiczne niemożliwe?