Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Chciałem napisać długi post jak to ludzie wciskają innym terapię u psychologa za gruby hajs, podczas gdy to samo oferuje religia i kościoł za parę-parędziesiąt złotych miesięcznie (wg uznania ile wrzucasz do koszyczka), ale wiem że nikt by tego nie przeczytał, więc opowiem wam jak wygląda mój niedzielny poranek.

Wstaję rano, ubieram się i idę ładnie ubrany i wyperfumowany do kościoła trochę okrężną drogą, żeby po drodze zobaczyć więcej zieleni i z rana pooglądać naturę. W kościele posłucham czytań i ewangelii oraz co tam ksiądz ma do powiedzenia - raz na parę tygodni zdarzy usłyszeć się coś mądrego czy od księdza czy w ewangelii i dzięki czemu trochę się zastanowisz nad swoim życiem, może myślisz nad tym czy coś nie zmienić a może utwierdzisz się że idziesz w dobrym kierunku.

W kościele czasem spotkasz ziomka z gimnazjum, jak się spotkacie to od razu po mszy na szybkie 30-40 minutowe piwko. Pogadacie o swoim życiu, wyżalicie się i pocieszycie. A potem laga do domu.

Wchodzisz do domu a tu już czeka na was zasadzka czyli kłótnia rodzinna z dupy... Normalnie byś dał się w to wciągnąć, ale właśnie byłeś w kościele, więc nie wypada i na spokojnie ogarniasz o co chodzi i co możesz zrobić.

Oglądasz trochę wykopu i śmiejesz się z hipokryzji i frustracji POwców i innych lewaków, a później myślisz sobie, eee, zwaliłbym se konia - ale chwila byłeś w kościele i bozia patrzy, no to lepiej nie (i nie potrzebujesz #blackpill czy #redpill, żeby się powstrzymywać), pouczę się tego francuskiego, bo jeszcze 3-4 miesiące i będzie w miarę dobrze, dzięki temu zaczniesz szukać lepiej płatnej pracy.

Po 2 godzinkach pomagasz w przygotowaniu obiadu i później jecie wspólny rodzinny obiad przy familiadzie. Potem jeszcze się trochę pouczysz i będzie git.

Oczywiście zamiast Kościoła i życiem zgodnie z zasadami przetestowanymi przez ostatnie 2000 lat możecie chodzić do feminaziolki Julki ze spranym od lewactwa mózgiem, bo skończyła psychologię, pewnie wysłucha waszych męskich uwag i problemów z większą uwagą niż stary kumpel przy piwie czy Bóg/wasz umysł przy wzniosłej atmosferze kościoła ( ͡° ͜ʖ ͡°). To wszystko za jedynie 500 zł za godzinę - a biorąc pod uwagę, że smutki, problemy i nachalne myśli często idą w parze z niskimi kwalifikacjami i nisko płatną pracą to te 500 zł tyle co nic :)

W swoim życiu też miałem okresy, gdzie byłem wojującym 18 letnim ateistą i antyklerykałem z narastającą depresją, nawet dałem sobie wmówić, że mam iść na terapię. Takiego scamu na kasę to nie widziałem nawet u internetowych kołczy i #pua

A do wszystkich mówiących jakim to jestem idiotą, bo wierzę w wymyślone religijne historyjki - no popatrz, ty w to niedzielne popołudnie właśnie oplułeś sobie monitor, a ja z uśmiechem na ustach byłem na spacerku, piwku, zjadłem obiadek i mam parę godzin nauki za sobą :)

#depresja #nerwica #terapia #kosciol #ateizm #rodzina #psychologia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @antoni-lesniewski

No jeżeli ta sekta daje ci wolność wyboru i nie ukarze cię jak zrobisz inaczej niż oni chcą, ta sekta nie chce ograbić cię z twoich pieniędzy (a dajesz tyle zeby mozna bylo realnie utrzymać budynki i miejsce spotkan - raptem 10 zl co tydzien), do tego ta sekta Ci pomaga i dzieki niej lepiej radzisz sobie w życiu to wiesz co? To wiesz co? Nigdy byś takiej sekty nie nazwał sektą, tylko stowarzyszeniem czy ugrupowaniem.

Ale rozumiem, że próbujesz na siłę obrazić coś na co nie masz żadnych argumentów.
Ciekawe czy osobom chodzącym do psychologa też mówisz o tym, że uczestniczą w sekcie, bo podstawowymi zasadami uczestnitwa w
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nieironicznie - spoko post, dzięki. Podoba mi się, że można sobie po prostu pójść do kościoła żeby jakiś sens nadać codzienności ale bez po prostu szukania tego sensu w ideologii kościelnej. Mogę z ciekawości zapytać ile masz lat? xd w sensie ciekawi mnie czy jesteś w miarę młody w moim wieku czy dopiero w późniejszym wieku trafiłeś na taka opcje
  • Odpowiedz