Wpis z mikrobloga

Idzie kryzys #nieruchomosci #gielda #inwestycje . W #biznes z kim nie rozmawiam to jest dużo gorzej niż rok temu. Firmy i ludzie wstrzymują decyzje zakupowe i inwestycje. Nawet samemu się odgracam w domu i o ile kiedys szlo szybko cos sprzedac tak teraz wszyscy tylko obserwuja. Sprzedaje auto - ta sama historia.

Ciesze się, że nie posłuchałem rad trolli z wykopu i nie wystrzeliłem sie z oszczednosci. ()

Kapitał od zawsze płynął z rąk niecierpliwych w ręce cierpliwe. Teraz imo najlepsza opcja dla mnie to ladowanie sie w „trzylatki” Rządowe.
  • 25
@MonsterKill: mam nadzieje ze nie. Jesli mam rację to sporo osób popłynie. Fala samobojstw itp. Nic fajnego. Tylko w trollowym universum wykop peel można z tego bekę cisnąć. Nikt rozsądny się z takiego obrotu spraw nie ucieszy.
Kapitał od zawsze płynął z rąk niecierpliwych w ręce cierpliwe.


@PanieAreczku: *kapał.

Płynął zawsze do pomysłowych i odważnych od całej reszty
Nigdy, żaden milioner w historii nie zrobił majątku dzięki oszczędności i ostrożności. Dzięki tym cechom można co najwyżej zmniejszyć ryzyko katastrofy/bankructwa.

To co, na kiedy ustalamy termin domniemanego krachu, po którym będzie można stwierdzić że masz racje/klepejsz głupoty? Grudzień '25?
@PanieAreczku:
Pomyśleć, że można było tego wszystkiego uniknąć i prowadzić rozsądną politykę monetarną. Od 2018 roku stopy procentowe na poziom 3-5%. Co niby by się stało? Ludzie mieliby tańsze mieszkania? Wzrost gospodarczy byłby mniejszy, ale miał bardziej solidne podstawy?

Nie mniej podobnie, przetrzymałem kapitał. Jedynie na początku 2022 r. (przed wojną) wyszedłem w CHF na niecałe 20%. Choć nie jestem pewien czy powierzenie środków bankom i państwu to dobry pomysł.
@PanieAreczku: oczywiście że tak.
Ale lokuj kapitał tam gdzie winda będzie jechała w górę, nie tam gdzie będzie stała ani tym bardziej tam gdzie zjedzie w dół.

Były takie okresy w naszej historii gdy kupowanie bardzo się opłacało a oszczędzanie... bardzo mocno nie.
@perfumowyswir: no widzisz, moje z segmentu D 4 letnie kwitnie na otomoto. Póki co wydałem 300zł za podbicie ogłoszeń. Jedynie jeden handlarz mi spam sms napisał. Taki to ruch. A kilka osób obserwuje. Albo za drogi na Polskie możliwości, albo jest słabo. Cena średnia, stan i wyposażenie wyższe/lepsze niż u innych w podobnym roczniku i widełkach.
Co niby by się stało? Ludzie mieliby tańsze mieszkania? Wzrost gospodarczy byłby mniejszy, ale miał bardziej solidne podstawy?


@LaurenceFass: miałbyś kurniki tańsze o 10% i pensje mniejsze o 15%. zajebioza

Teraz imo najlepsza opcja dla mnie to ladowanie sie w „trzylatki”


@PanieAreczku: przewidujesz zejście inflacji do ok. 5% w rok czy co?