Wpis z mikrobloga

Od jakichś 17 lat ładuję średnio 2 litry pepsi dziennie (od kilku lat wersję bezcukrową). I jak każdy zauważył cena tego napoju ostatnio wzrosła o prawie 100% względem tego, co było jeszcze w czasie pandemii. W marketach dwulitrowa butelka maxika już prawie po dychę, a w mniejszych sklepach to i po 13-14 widywałem. No koszmar, przy takim spożyciu to wydatek się robi prawie jak na racę szlugów.

Na socjalach często mi się reklamowały sodastream i te koncentraty, słyszałem też od 2 ziomków z roboty że to mają i że jest spoko. No dobra, ale mój żymiański zmysł kupiecki mi podpowiada, że jak coś się tak reklamuje, to pewnie próbuje mnie wmanewrować w kupienie jakiegoś drogiego klamota, który tak naprawdę nie jest do niczego potrzebny. Zrobiłem risercz i faktycznie tak jest. Myślałem, że ta maszyna miesza tą colę z wodą ale gdzie tam, to jest tylko po to, by podstawić butelkę i kliknąć kilka razy by ją nagazować. W dodatku naboje CO2 starczają na miesiąc i są drogie. Samo urządzenie kilka stów. No to się gońcie na drzewo z takimi pomysłami.

Ale, ale.

Co jeżeli bym po prostu kupił zwykłą mocno gazowaną mineralkę i do niej wlał ten koncentrat? Jak pomyślałem tak zrobiłem. Koncentrat najtaniej znalazłem za 18 zł, żywiec mocno gazowany w kaufie kosztuje 1,85 zł. No i dwie ładne litrowe butelki z Brity, 80 zł jednorazowo. Litrowe są idealne bo na miarce w koncentracie jest linia ile tego dać do 1L wody. Producent deklaruje, że z jednej butelki koncentratu zrobisz do 9L napoju i to jest zgodne z prawdą. Mi wyszło nawet 11L bo nie potrzebuję aż tak dosłodzonej, w smaku jest w zasadzie nie do odróżnienia od zwykłej sklepowej Pepsi Max. No ale na początek polecam robić do tej drugiej od góry kreski na miarce, a potem sobie dać więcej albo mniej według preferencji. Najpierw wlewam wodę do butelki, potem powoli koncentrat z miarki, zakręcam, ze 3 razy obracam 360* żeby wymieszać i fru do lodówki.

Cena sklepowej pepsi: 9,49 zł w lidlu, 9,39 w kaufie. Promki są już rzadko, szczególnie na pepsi MAX. Na zwykłą słodzoną cukrem częściej są.
Cena 2L pepsi robionej w ten sposób: 6,46 zł (1/3 taniej). A jakbyś chciał ją w litrowych butelkach brać to już w ogóle masakra.

Pozostałe zalety:
+Zawsze zimna, taka butelka z Brity dużo dłużej trzyma chłód napoju niż cieniutki plastik sklepowej butelki
+Wypijesz jedną to od razu napełniasz i dajesz do lodówki a w tym czasie bierzesz z niej zimną drugą
+Możesz zmienić dozowanie koncentratu według uznania

Wady:
-Nie plusujcie tego nie wiadomo jak, bo koncentraty zdrożeją xD
Antorus - Od jakichś 17 lat ładuję średnio 2 litry pepsi dziennie (od kilku lat wersj...

źródło: sodastream-koncentrat-napoju-pepsi-max-440-ml-b-iext134156394

Pobierz
  • 109
  • Odpowiedz
@Antorus mi co2 starczy na 2 miesiące (chyba 60 litrów). Butle można wymienić na pełne w punktach i kosztuje to ostatnio 25 zł. Raz dla próby kupiłem koncentrat pepsi, goowno takie że pić się tego nie dało.
  • Odpowiedz
  • 26
Raz dla próby kupiłem koncentrat pepsi, goowno takie że pić się tego nie dało.


@AntyMoron: No ale to trzeba roźcieńczyć a nie prosto z butli pić
  • Odpowiedz
W dodatku naboje CO2 starczają na miesiąc i są drogie. Samo urządzenie kilka stów. No to się gońcie na drzewo z takimi pomysłami.


@Antorus: Mordo wymiana butli w elektromarkecie to 40zł, więcej wydasz na te twoje butelkowane wody, na allegro albo OLX nabijesz butle za jakiś psi #!$%@? typu 10-20zł.
  • Odpowiedz
@Antorus: a nie myślałeś rzucić codzienne picie pepsi? Czy może próbowałeś i nie da rady? Z mojego doświadczenia powiem, że to zazwyczaj kwestia nawyku, jak człowiek przestanie to robić na miesiąc to potem już nawet nie ma ochoty. Miałem tak ze słodzeniem herbaty, kiedyś obowiązkowo, a teraz słodzona jest dla mnie obrzydliwa bo przywykłem do gorzkiej. Z energetykami miałem podobny epizod, gdzie piłem codziennie, ale jak odstawiłem to po jakimś czasie
  • Odpowiedz
@Antorus: sodastream jeśli chodzi o opłacalność wypada bardzo kiepsko przy zwykłej butli co2 z reduktorem, zaworkiem i końcówką na butelki pet. Nie wiem jak sodastream gazuje, ale z butli możesz dobić tyle, że ci nosem wyjdzie xD Ja sobie gazuje głównie wodę, jakoś napoje słodzone okazjonalnie piję i butelka pet 2.5l wytrzymuje ~7bar, jak nią chwilkę pokręcisz, tak żeby tylko wir się zrobił, to gaz się świetnie rozpuszcza i po ~30
  • Odpowiedz
@Antorus jesli chodzi o samo gazowanie wody to saturator wychodzi taniej niż w sklepie, jesli nabijasz butle u janusza (20zl), zamiast oficjalnymi kanałami (50zl). oczywiście musi troche minąć, zanim saturator i butle się zwrócą, ale przynajmniej nie musisz chodzić z ciężkimi zgrzewkami i nie produkujesz mnóstwa śmieci. dla mnie to gamę change, mam saturator i jestem mega zadowolony
ale te syropy akurat są #!$%@? imo bo po wlaniu ich do wody uchodzi
  • Odpowiedz
Fuji zwykła Pepsi (która był gratis do urządzenia) męczyłem chyba pił roku. strasznie to sztuczne w smaku i gówniane. pachnie ok,ale smak jest okropny.
  • Odpowiedz
@Antorus ja kiedyś kupiłem zestaw tych koncentratów pod wpływem promocji, ale też nie mam soda stream xD zazwyczaj rozrabiałem z kranówką, czasem z gazowaną. Ogólnie nie powiedziałbym że to samo, ale całokształt spoko
  • Odpowiedz
na opakowaniu Sodastream znajduje się taka oto notatka, to wiele wyjasnia


@Adolf_HODLer: a co lepsze w fabryce SodaStream pracują razem ramię w ramię: Żydzi, Muzułmanie i Palestyńczycy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
zajebista kmina, jak ktoś faktycznie tyle tej coli pije


@jarokoxu: Czekaj, chcesz mi powiedzieć, że pomimo stale rosnącego zainteresowania SodaStreamem (wg Google Trends) dopiero teraz ktoś wpadł na to, że oni wcale nie sprawdzają, czy koncentratu nie wlewa się bezpośrednio do innej wody i że wychodzi to taniej, niż kupowanie napojów (nie żeby to była podstawa istnienia SodaStreama xD), a ogarnięcie tego nazywane jest "kminą"? Ja #!$%@?, elita internetu XD

Jutro
Psychopathy_Red - >zajebista kmina, jak ktoś faktycznie tyle tej coli pije

@jarokoxu...

źródło: 3525

Pobierz
  • Odpowiedz
@Antorus ale wiesz że butle sodastream można 'nabijac'? w praktyce oznacza to że wysyłasz pusta, odsyłają ci pełną.
ja mam w domu dwie butle. jedna mi się kończy, podmieniam, a z pusta jadę do lokalnej firmy która wymienia mi ją.
koszt 20zl.

minus taki, że trzeba na początku zainwestować w butle. 2 są ok, 3 byłyby ideolo.

Na allegro też znajdziesz oferty wymiany.
  • Odpowiedz
@Antorus: Ja już tak robie od 3 lat xD Butla co2 8l + przetoczka + sodastream kosztowały mnie w sumie jakoś 500zł, taka 8l butla starcza mi na około 1,5 roku a koszt nabicia to 30zł. Syropy często są w promkach po 18zł albo kup 3 wtedy 4 gratis itd. Nie dość że mam praktycznie darmową gazowaną wodę i nie muszę latać po nią do sklepu to jeszcze dochodzi ograniczenia zużycia
  • Odpowiedz