Wpis z mikrobloga

Co do tych wypadków ostatnio jak wiadomo większość spowodowana nadmierną prędkością. Przecież to widać na każdym kroku jak polaczki jeżdżą.
Wczoraj rano jechałem na Węgry przez Słowację. W tym drugim kraju ograniczenie 100km/h a polaczki oczywiście 120 do 140kmh.
Ja ostatnio że względu na to że jadę z dziećmi ustawiam tempomat na 100km/h prawy pas i spokojna jazda. Tym sposobem spalanie spadło do 5.2l/100km
Przed jedną z stacji wyprzedził mnie lewym van na rejestracji KWI czyli Wieliczka. Na oko z 140km/h 150km/h
Zatrzymałem się na stacji stoi ten van. Uchylone środkowe drzwi a tam małe dziecko na foteliku. Czyli za grosz #!$%@? rozumu i takie dzbany jeżdżą po drogach i Nas mijają...
Jak ruszyliśmy to znowu mnie wyprzedził z taką prędkością. Nie mam czasami słów jak mnie to #!$%@?...

#polskajazda #samochody #polskiedrogi #januszemotoryzacji
  • 112
  • Odpowiedz
@jarekkoval: @rybeczka Skandynawia to inny świat na drogach. Miałem przyjemność trochę pojeździć w Szwecji i Norwegii na motocyklu i pierwszy raz na drodze czułem się bezpiecznie. Ograniczenie do 50 (za miastem), to wszyscy jadą 50, kiedy w Polsce już byś miał dzbana na zderzaku migającymi długimi i Sebixa spychajacego cię z drogi. W kraju mam co chwile dzbana, który wymusza pierwszeństwo, leci na czołówkę albo #!$%@? się przed ciebie jak zostawisz
  • Odpowiedz
@Aik-: 2 razy na rok... jak jeszcze zawsze jeździłem +20 to miałem jeden mandat 200 ziko i jedno pouczenie. Przez 4 lata takiej jazdy. Dopiero sam się ogarnąłem i przestałem
  • Odpowiedz
@apee: Dokładnie. Nie myślałem nigdy, że to będzie aż taka różnica. Najgorzej jak wracam do Polski, wyjeżdżam z lotniska i już na dupie mam tira co mi mruga długimi, bo jedziesz za wolno. Jazda u nas w kraju to serio porażka. Ale to pokazuje jaki mamy poziom inteligencji społeczeństwa. Raz, że szybka jazda na niewielkich dystansach powoduje kilkuminutowe zyski, całkowicie nieproporcjonalne do ryzyka. A dwa Polacy lubią łamać zakazy, bo uznaje
  • Odpowiedz
@rybeczka: widzę parowo drogowa, ze nawet ci paru słów prawdy nie można napisać, bo od razu biegniesz z płaczem do upośledzonej moderacji.

Żałosny hipokryta.
  • Odpowiedz
140, STRASZNE jestem zbulwersowany.


Tymczasem pan Helmut z niemiec legalnie sobie jedzie 180 i nikt nie sra o to żarem


@assninja: na ograniczeniu do 100?
  • Odpowiedz
@rybeczka: uważaj, przestrzeganie prędkości to tajemne zaklęcie które przyzywa wykopowych rajdowców którzy zaraz napiszą ze nie potrafisz jeździć i powinieneś walic jak na autobanie żeby udowodnić swoje męstwo i zaoszczędzić 2 minuty xd
  • Odpowiedz
@rybeczka: patrząc po najwyżej plusowanych komentarzach to niezła patola już się odpaliła bo śmiałeś polakowi królowi szos zarzucić łamanie prawa i niebezpieczną jazdę. Powinny być jeszcze wyższe mandaty w Polsce.
  • Odpowiedz
@assninja: tylko pan Helmut robi to na specjalne przystosowanym autobanie który jest policzony pod taką prędkość. Jeśli jest ograniczenie 100 to można zakładać ze pod taką prędkość jest zaprojektowany dany odcinek i jeśli pokonujemy go pierwszy raz nie wiemy czy za wzgórzem nie okaże sie ze np zakręt nagle sie zacieśnia (jak na słynnym zakręcie idiotów w Bielsku Białej) co nie jest żadnym problemem dla jadących w ograniczeniu ale powyżej moze
  • Odpowiedz
widzę, że w życiu jeździłeś dwoma samochodami na krzyż, a z matematyki w podstawówce orłem nie byłeś. Nie pierwszy raz prezentujesz ignorancję w połączeniu z absolutnym brakiem wiedzy ¯\(ツ)/¯.


@missioncritical: Widzę, że jesteś kolejną miernotą drogową, która nie potrafi jeździć xD
  • Odpowiedz
Do rzeczy - ograniczenie 60 km/h. Wiesz kto jechał zgodnie z przepisami? Nikt. Wszyscy jechali 80-100, bo warunki spokojnie na to pozwały. Analogiczna sytuacja w Niemczech- ograniczenie do 80 (a miejscami 100) chociaż drogą dużo węższa.


@Yahoo_: dokładnie to. Kiedyś nie zauważyłem znaku 40 km/h przy remoncie dróg i pojechałem 90, nie zauważyłem tego nawet bo był to normalny, prosty odcinek drogi gdzie na pasie obok była po prostu barierka. Jechałem
  • Odpowiedz
Na drogach szybkiego ruchu, czyli zasadniczo bezkolizyjnych prędkość jest jednym z kluczowych powodów wypadków.

I ta prędkość powoduje że wypadki są śmiertelne.


@graf_zero: Jak ty zdałeś podstawówkę? xD
  • Odpowiedz
strzeli ci kiedyś opona przy 150km/h przy słabym ruchu, bo jakiemuś robolowi wypadło wiertło z kieszeni, to może zrozumiesz po co są ograniczenia


@Ulfric_Stormcloak: A jak ci strzeli przy 140 to już wszystko ok? xD Dzbanie, ograniczenia nie sa nakładane, bo komuś wiertło wypadnie xD

Prawda jest taka, że jakby ludzie przestrzegali przepisów to liczba wypadków spadłaby o 99%

Co za debilny wniosek xD Tak, na pewno tylko 1% wypadków wynika
  • Odpowiedz