Wpis z mikrobloga

Co do tych wypadków ostatnio jak wiadomo większość spowodowana nadmierną prędkością. Przecież to widać na każdym kroku jak polaczki jeżdżą.
Wczoraj rano jechałem na Węgry przez Słowację. W tym drugim kraju ograniczenie 100km/h a polaczki oczywiście 120 do 140kmh.
Ja ostatnio że względu na to że jadę z dziećmi ustawiam tempomat na 100km/h prawy pas i spokojna jazda. Tym sposobem spalanie spadło do 5.2l/100km
Przed jedną z stacji wyprzedził mnie lewym van na rejestracji KWI czyli Wieliczka. Na oko z 140km/h 150km/h
Zatrzymałem się na stacji stoi ten van. Uchylone środkowe drzwi a tam małe dziecko na foteliku. Czyli za grosz #!$%@? rozumu i takie dzbany jeżdżą po drogach i Nas mijają...
Jak ruszyliśmy to znowu mnie wyprzedził z taką prędkością. Nie mam czasami słów jak mnie to #!$%@?...

#polskajazda #samochody #polskiedrogi #januszemotoryzacji
  • 112
@cwlmod

@rybeczka: Jak wiadomo wypadkinniensą powodowane przez prędkość na drogach szybkiego ruchu. Po prostu jesteś słabym kierowcą i nie ogarniasz prowadzenia. Jak nie ma dużego ruchu to jazda 100 czy 150 km/h nie rozni sie pod wzgledem bezpieczeństwa


Ile ty masz lat dzieciaku, 15, 13? Chociaż musisz trollować, bo nie można być aż takim debilem.
@assninja

>Nie mam czasami słów jak mnie to #!$%@?...


@rybeczka: to się naucz jeździć


140, STRASZNE jestem zbulwersowany.


Tymczasem pan Helmut z niemiec legalnie sobie jedzie 180 i nikt nie sra o to żarem


Wow, naciskasz nieco mocniej pedał, więc myślisz, że umiesz jeździć xD

Skąd się ci wszyscy debile biorą, którzy myślą, że jeżdżą lepiej od innych, tylko dlatego, że są przygłupami i jeżdżą szybciej? xD chyba prosto z zawodówki.
@rudyba

@rybeczka ciekawe obserwacje, jeżdżę po Słowacji regularnie i moje są zgoła odwrotne. Polacy po Słowacji nagle jeżdżą grzeczniutko i zgodnie z przepisami, a jak ktoś łamie przepisy to będzie to najpewniej Słowak. Kiedy jadę zgodnie z przepisami to na podwójnej ciągłej wyprzedzają mnie Słowacy.


Jakiś oszołom się czasami znajdzie, jasne, ale Słowacy wcale jakoś super spokojnie nie jeżdżą.


Takie mam obserwacje, wiec stawiam, ze człowiek zauważy to co chce i na
@Camel665

@rybeczka kolejny zlot sierot


Racja, w komentarzach kolejny zlot nieudaczników życiowych, którzy desperacko próbują innym wmówić, że jak mocniej nacisną pedał gazu, to są wielkimi rajdowcami i kierowcami formuły 1, a prawda jest taka, że to tylko zakompleksione i dziecinne sieroty, które dalej nie dojrzały.
Ile ty masz lat dzieciaku, 15, 13? Chociaż musisz trollować, bo nie można być aż takim debilem.


@srogie_ciasteczko: Tak bardzo się podburzyłeś, bo nie rozumiesz, że są lepsi kierowcy od ciebie? xD

w komentarzach kolejny zlot nieudaczników życiowych, którzy desperacko próbują innym wmówić, że jak mocniej nacisną pedał gazu, to są wielkimi rajdowcami i kierowcami formuły 1, a prawda jest taka, że to tylko zakompleksione i dziecinne sieroty, które dalej nie
sprawdź drogę hamowania z 100 i 150, albo policz pęd jaki ma taki samochód. Przy zdarzeniu z czymś statystycznym w środku zostaje mielonka. No ale #bezpiecznaszybkajazda


@mkarweta: Możesz też przeliczyć jak samolot może latać skoro jego gęstość jest większa od powietrza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kij ma dwa końce

@wortor: Tzn? Ja jak przyspieszę i ktoś znowu mi siada na dupie to go puszczam, bo widocznie ma większą prędkość przelotową. Jak ktoś nie potrafi mnie nawet dogonić i trzymać się tych 2/3s, ale jak tylko ja dojadę do innego auta na lewym, a ten mi siada na dupie - wtedy nie ustępuję
Rozwiązanie jest bardzo proste: trzeba po prostu przestać wykorzystywać policjantów do wypisania mandatów za przekroczenie prędkości, a zamiast tego po prostu postawić odcinkowe pomiary prędkości (na drogach szybkiego ruchu albo na drogach tranzytowych przez miasto jak np. u Włochów), uzupełnione mobilnymi fotoradarami, które np. co tydzień mogłyby znajdować się w zupełnie innym miejscu.


@next4322: Ale rozwiązanie czego? Jesteś kolejnym mało lotną miernotą drogową co za wszystko obwinia przekraczanie prędkości? xD
@mkarweta: To nie jest trolling tylko odpowiedź na twoim poziomie. Możesz też sobie policzyć jaka jest szansa przeżycia przy wjechaniu w żelbetonową ścianę przy 140km/h. Nie wiem co prawda gdzie taką ścianę znajdziesz i dlaczego miałbyś w nią wjeżdżać no ale to ty wpadłeś na takie pytanie xD