Wpis z mikrobloga

Co do tych wypadków ostatnio jak wiadomo większość spowodowana nadmierną prędkością. Przecież to widać na każdym kroku jak polaczki jeżdżą.
Wczoraj rano jechałem na Węgry przez Słowację. W tym drugim kraju ograniczenie 100km/h a polaczki oczywiście 120 do 140kmh.
Ja ostatnio że względu na to że jadę z dziećmi ustawiam tempomat na 100km/h prawy pas i spokojna jazda. Tym sposobem spalanie spadło do 5.2l/100km
Przed jedną z stacji wyprzedził mnie lewym van na rejestracji KWI czyli Wieliczka. Na oko z 140km/h 150km/h
Zatrzymałem się na stacji stoi ten van. Uchylone środkowe drzwi a tam małe dziecko na foteliku. Czyli za grosz #!$%@? rozumu i takie dzbany jeżdżą po drogach i Nas mijają...
Jak ruszyliśmy to znowu mnie wyprzedził z taką prędkością. Nie mam czasami słów jak mnie to #!$%@?...

#polskajazda #samochody #polskiedrogi #januszemotoryzacji
  • 112
nie ma dużego ruchu to jazda 100 czy 150 km/h nie rozni sie pod wzgledem bezpieczeństwa


@cwlmod: strzeli ci kiedyś opona przy 150km/h przy słabym ruchu, bo jakiemuś robolowi wypadło wiertło z kieszeni, to może zrozumiesz po co są ograniczenia

Prawda jest taka, że jakby ludzie przestrzegali przepisów to liczba wypadków spadłaby o 99%

No ale wiadomo, małpa ma zbyt mały poziom intelektu, aby wyciągać wnioski i dostosowywać się do zasad
W tym drugim kraju ograniczenie 100km/h a polaczki oczywiście 120 do 140kmh


@rybeczka: a wiesz z czego się ten pośpiech bierze? Bo tacy ludzie wynieśli pośpiech ze swoich kołchozów/januszeksów. Każdy każe szybko na maszynie zapiepszać bo premii nie będzie, w kąkuter każą szybko klikać bo też premii nie będzie. I potem taki wsiada w auto, nie myśli i też musi szybko bo całe życie na dead lineach leciał to teraz też
  • 1
@woskrosenie ostatnio jechałem z Warszawy pod Gdańsk jest tam ekspresówka 120km/h oczywiście południe ruch normalny 40% kierowców lewym jedzie 140
Jeden na rejestracji UA lewym ciągnął 180
A później się dziwić skąd tyle wypadków
@rybeczka: tylko problem jest taki, że w Polsce jest masa debilnych ograniczeń. Jadę sobie droga w Polsce, drogą szybkiego ruchu, ale remoncie w trakcie. Wszyscy grzecznie jadą wężykiem, choć tak szeroko, że czasem jakiś matoł wyprzedzi. Do rzeczy - ograniczenie 60 km/h. Wiesz kto jechał zgodnie z przepisami? Nikt. Wszyscy jechali 80-100, bo warunki spokojnie na to pozwały. Analogiczna sytuacja w Niemczech- ograniczenie do 80 (a miejscami 100) chociaż drogą dużo
  • 0
@woskrosenie wczoraj od brata słyszałem który pracował w Norwegii jak zaczął to narzucił tempo że aż spocony a tam mu ten szef mówi chłopie zwolnij tutaj się tak nie #!$%@? tu jest inna kultura pracy
@assninja: u nas nie ma dróg pod takie łamanie przepisów. Te znaki nie stoją przy drodze bo tak. Najwidoczniej ktoś to wyliczył że taka a taka prędkość jest bezpieczna i auto nie wypadnie z drogi. To nie jest sugestia xd
Tymczasem pan Helmut z niemiec legalnie sobie jedzie 180 i nikt nie sra o to żarem


@assninja: byłeś u Pana helmuta? Tam się jeździ 30 na godzinę, bo ten kraj stoi w korkach. Autostrady na zachodzie przy miastach mają ograniczenie do 80km/h. Znajdzie się sporo odcinków, gdzie rzeczywiście można przy sobocie, albo nocą cisnąć "no limit" ale nie w tygodniu przy niemieckim ich ruchu