Wpis z mikrobloga

Co do tych wypadków ostatnio jak wiadomo większość spowodowana nadmierną prędkością. Przecież to widać na każdym kroku jak polaczki jeżdżą.
Wczoraj rano jechałem na Węgry przez Słowację. W tym drugim kraju ograniczenie 100km/h a polaczki oczywiście 120 do 140kmh.
Ja ostatnio że względu na to że jadę z dziećmi ustawiam tempomat na 100km/h prawy pas i spokojna jazda. Tym sposobem spalanie spadło do 5.2l/100km
Przed jedną z stacji wyprzedził mnie lewym van na rejestracji KWI czyli Wieliczka. Na oko z 140km/h 150km/h
Zatrzymałem się na stacji stoi ten van. Uchylone środkowe drzwi a tam małe dziecko na foteliku. Czyli za grosz #!$%@? rozumu i takie dzbany jeżdżą po drogach i Nas mijają...
Jak ruszyliśmy to znowu mnie wyprzedził z taką prędkością. Nie mam czasami słów jak mnie to #!$%@?...

#polskajazda #samochody #polskiedrogi #januszemotoryzacji
  • 112
  • Odpowiedz
Powinno być jak w Norwegii mandaty od zarobków to by się bogate cwaniaki nauczyły


@rybeczka: niby tak. Tylko jak miałoby to działać w przypadku osób pracujących na czarno/ukrywających zarobki? Z czasów studenckich pamiętam, ile osób ciągnęło stypendia socjalne, dostawało miejsca w akademikach itd, gdzie deklarowany dochód na osobę w rodzinie często był niższy niż 300 zł...
  • Odpowiedz
  • 232
@rybeczka: Jak wiadomo wypadkinniensą powodowane przez prędkość na drogach szybkiego ruchu. Po prostu jesteś słabym kierowcą i nie ogarniasz prowadzenia. Jak nie ma dużego ruchu to jazda 100 czy 150 km/h nie rozni sie pod wzgledem bezpieczeństwa
  • Odpowiedz
Nie mam czasami słów jak mnie to #!$%@?...


@rybeczka: to się naucz jeździć

140, STRASZNE jestem zbulwersowany.

Tymczasem pan Helmut z niemiec legalnie sobie jedzie 180 i nikt nie sra o to żarem
  • Odpowiedz
@rybeczka ostatnio byłem na małym szkoleniu z bezpieczeństwa, gdzie można się było przejechać różnymi samochodami z klasy C i D.
przy prędkości 100km/h trzeba było ominąć pachołki. to tylko ułamek sekundy, kiedy musisz zareagować, a różnice między samochodami ogromne, najgorzej pod tym względem wypadło BMW.
takim vanem, to musiałaby być totalna porażka, próba ominięcia pachołków przy stówie. a ludzie bez wyobraźni na drogach, w deszczu potrafią #!$%@?ć ( ͡º ͜ʖ
  • Odpowiedz
@rybeczka ciekawe obserwacje, jeżdżę po Słowacji regularnie i moje są zgoła odwrotne. Polacy po Słowacji nagle jeżdżą grzeczniutko i zgodnie z przepisami, a jak ktoś łamie przepisy to będzie to najpewniej Słowak. Kiedy jadę zgodnie z przepisami to na podwójnej ciągłej wyprzedzają mnie Słowacy.

Jakiś oszołom się czasami znajdzie, jasne, ale Słowacy wcale jakoś super spokojnie nie jeżdżą.

Takie mam obserwacje, wiec stawiam, ze człowiek zauważy to co chce i na co
  • Odpowiedz
@rybeczka: O tym że marudzisz na innych. Nie wiem jakie były warunki ale jesli nikt nie pilnuje predkosci a droga jest pusta to po co ryzykowac zaśnięcie za kołkiem przy 100?
  • Odpowiedz
bezrobocie w polsce wynosi 5.1% i okolo 5.4% szarej strefy.

Tak, nie ma sensu dla 95% osob tego robić.


@paww: więcej. Wejdź do dowolnego marketu i zobacz, ile osób płaci gotówką. I to nie dlatego, że są światopoglądowo przeciwni płatnościom kartami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ile osób ma minimalną na umowie, a reszta pod stołem. W niektórych branżach większość.
Dodaj do tego przedsiębiorców którzy cały majątek mają
  • Odpowiedz
jazda 100 czy 150 km/h nie rozni sie pod wzgledem bezpieczeństwa


@cwlmod: widzę, że w życiu jeździłeś dwoma samochodami na krzyż, a z matematyki w podstawówce orłem nie byłeś. Nie pierwszy raz prezentujesz ignorancję w połączeniu z absolutnym brakiem wiedzy ¯\(ツ)/¯.
  • Odpowiedz
@goferek: bo razem z tym powinny isc kary dla pracodawcow za pracownika na czarno. Tak z 10-20k za kazdego pracownika. A gdyby to nie pomagalo obrac jakas srednia od wartosci pojazdu bo wiadomo atac cie na lepszy woz to na pewno najnizszej nie zarabiasz. I nie wazne czy woz jest w leasingu czy pozyczony od cioci.
  • Odpowiedz
@rybeczka: w szybkiej jeździe głównie chodzi o generowanie sobie adrenaliny a nie o szybsze dotarcie do celu
Pomijam kwestie, że jak ktoś ma auto które robi 5s/100 to ciężko utrzymać stałą prędkość
  • Odpowiedz
@rybeczka: Zgadzam się, na polskich drogach panuje duża prędkość i brawura. To jest kraj, gdzie jadąc przepisowe 90 na drodze krajowej, wszyscy cię wyprzedzają jakby wieźli żonę na porodówkę. Ale oczywiście już się odpalili w komentarzach ci co jeżdżą szybko, ale bezpiecznie, bo niestety większość ludzi funkcjonuje zupełnie bezrefleksyjnie.
  • Odpowiedz
: Jak wiadomo wypadkinniensą powodowane przez prędkość na drogach szybkiego ruchu. Po prostu jesteś słabym kierowcą i nie ogarniasz prowadzenia. Jak nie ma dużego ruchu to jazda 100 czy 150 km/h nie rozni sie pod wzgledem bezpieczeństwa


@cwlmod: Na drogach szybkiego ruchu, czyli zasadniczo bezkolizyjnych prędkość jest jednym z kluczowych powodów wypadków.

I ta prędkość powoduje że wypadki są śmiertelne.
  • Odpowiedz
@rybeczka: na autostradach w europie jest podobnie. Zawsze sie trafi jakis dzban co #!$%@?. Najbardziej cieszy jak pare km dalej sa zatrzymani przez policje(widzialem taki przypadek wczoraj). A tak sie spieszyl ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz