Wpis z mikrobloga

Co do tych wypadków ostatnio jak wiadomo większość spowodowana nadmierną prędkością. Przecież to widać na każdym kroku jak polaczki jeżdżą.
Wczoraj rano jechałem na Węgry przez Słowację. W tym drugim kraju ograniczenie 100km/h a polaczki oczywiście 120 do 140kmh.
Ja ostatnio że względu na to że jadę z dziećmi ustawiam tempomat na 100km/h prawy pas i spokojna jazda. Tym sposobem spalanie spadło do 5.2l/100km
Przed jedną z stacji wyprzedził mnie lewym van na rejestracji KWI czyli Wieliczka. Na oko z 140km/h 150km/h
Zatrzymałem się na stacji stoi ten van. Uchylone środkowe drzwi a tam małe dziecko na foteliku. Czyli za grosz #!$%@? rozumu i takie dzbany jeżdżą po drogach i Nas mijają...
Jak ruszyliśmy to znowu mnie wyprzedził z taką prędkością. Nie mam czasami słów jak mnie to #!$%@?...

#polskajazda #samochody #polskiedrogi #januszemotoryzacji
  • 112
  • Odpowiedz
@rybeczka: ja tez wczoraj dojechałem na wegry z wawy. tylko mi spalanie wyszlo 9.1 :P, co uznaje za bardzo dobry wynik. predkosc hmm. no za granica jakos tak glupio jechac znacznie szybciej, ale 100 na liczniku na dozwolonej 90 to normalnie. tylko ze wszyscy jechali w granicach przepisow, az czasami trzeba bylo wyprzedzic bo ktos sie zwyczajnie wlokl, a wyjezdzajac z zabudowanego zajmowalo mu kilometr zanim osiagnal 90kmh. jedyni co jakos
  • Odpowiedz
na Węgry przez Słowację. W tym drugim kraju ograniczenie 100km/h


@rybeczka: co to była za droga? Ja miałem na Słowacji inne doświadczenia, Polacy nie różnili się zbytnio od miejscowych.
Jeździłeś we Włoszech? To pojedź i się przekonaj czy faktycznie Polacy tak źle jeżdżą
  • Odpowiedz
ostatnio jechałem z Warszawy pod Gdańsk jest tam ekspresówka 120km/h oczywiście południe ruch normalny 40% kierowców lewym jedzie 140


@rybeczka: z Warszawy do Gdańska jedziesz z 4.5h. Jadąc 20km/h szybciej różnica jest znikoma ale dojedziesz prawie godzinę szybciej. Oczywiście dłuższe dystanse to jeszcze większą różnica i weź pod uwagę kto będzie jechał bezpieczniej na długiej trasie bo zmęczenie też robi swoje i to w większym stopniu
  • Odpowiedz
@rybeczka: no super na tej Słowacji. Przejedziesz 60km/h prostą drogą przez pola i bez zabudowań i cyk, 100€ mandatu bo wszędzie pułapki z radarów poustawiane żeby golić frajerów XD
  • Odpowiedz
nie uważałeś na lekcjach fizyki co?


@WafleMichaua: Ty jesteś jednym z tych co nie wierzy w samoloty, bo przecież nic co cięższe od powietrza nie ma prawa latać? xD
  • Odpowiedz
nie znajdziesz na wykopie pociechy, bo tutaj prawie każdy jest takim p0laczkiem z Wieliczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@GrafikaUltraHaDe: Zgadza się. Bardzo dużo jest tutaj takich miernot drogowych jak OP, które nie potrafią prowadzić auta xD
  • Odpowiedz
@kutafonixor: oczywiście, że zmieniło się bardzo dużo.
Wiem, że średnia wieku wykopków to 15 lat lat i nie pamiętają co było rok temu, a co dopiero 15 lat temu, ale dawniej wszyscy zapieprzali o wiele bardziej.
Od kilku lat Polacy jeżdżą strasznie mułowato.
  • Odpowiedz