Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ile (orientacyjnie) kosztowałby mnie zakup niewielkiej działki (2-3 ary) w dogodnym miejscu w promieniu 20-30 km od #bielskobiala, a następnie postawienie na niej całorocznego domku letniskowego o powierzchni około 50-60 mkw, z podłączeniami woda/prąd i podstawowym wyposażeniem?

Ile może kosztować rocznie podstawowe utrzymanie takiego budynku?

Czy - zakładając, że nie wynajmowałbym go i spędzałbym tam 2-3 dni w tygodniu - można to rozpatrywać w kategorii sensownej inwestycji w perspektywie 10-20 lat? A jeśli zdecydowałbym się na wynajem?

#pytanie #nieruchomosci #budownictwo #dom #domy #domki #mieszkanie #mieszkania #inwestycje #inwestowanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Pobierz mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ile (orientacyjnie) kosztowałby mnie  zakup n...
źródło: e824d9_5eff13c16a324774832b2894d28a4278-mv2_d_3205_2129_s_2
  • 8
Anonim (nie OP): Zdecyduj się co do tej lokalizacji, bo ten zakres to zarówno Tychy, Andrychów, Cieszyn i Szczyrk oraz wszyskie zadupia pomiędzy.

Poza tym takiej małej dzialki nikt nie sprzeda, bo nie da się na niej nic postawić zachowując wszystkie wymagane odległości od granicy działki.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo
Ile (orientacyjnie) kosztowałby mnie zakup niewielkiej działki (2-3 ary)


@mirko_anonim: Zacznijmy od tego, że połowa Gmin w okolicy nie pozwala w MPZP na zabudowę na działkach mniejszych niż 8 arów.
Nawet jeśli przepisy puszczą, to jeśli chcesz mieć gdzie zaparkować i mieć okna w tym budynku, to raczej 4ary.
Jeśli chcesz to traktować jako inwestycję bez najmu, to przy tak małym rozmiarze, albo będzie to blisko miasta, albo w atrakcyjnym turystycznie
@mirko_anonim: znajdź 3 ziomków którzy też chcą taki domek letniskowy, kupcie na spółkę normalną działkę 10 arów, postawcie wspólnie ten domek, a później dzielcie się nim każdy po 2 tygodnie wakacji i będziecie zadowoleni, a jeżeli któryś nie będzie zadowolony, to sprzeda swój udział komuś kto chce tak inwestować

Inna droga to ogródki działkowe, zwykle 4 ary, altanka zwykle już jakaś stoi, więc kupujesz za 50-100k prawo do korzystania z takiego