Wpis z mikrobloga

Świadomy sen jako forma doświadczenia psychodelicznego, jeśli gdzieś popełniłem gafę przepraszam jestem tylko człowiekiem, jestem otwarty na krytykę
https://kompendiumld.wordpress.com/2023/08/11/swiadomy-sen-jako-forma-doswiadczenia-psychodelicznego/

#swiadomysen #swiadomesny #sen #sny #swiadomesnienie #luciddream #luciddreaming #ld #oneironautyka #psychodeliki #narkotykizawszespoko #lsd #dmt #psylocybina
  • 8
@billuscher: dla mnie sen do rzeczywistości to tak jak słuchanie muzyki w głowie: niby wszystko zrozumiałe, ale smakuje jak herbata zaparzona z zużytej torebki. Do tego w psychodelika najciekawsze według mnie to intensyfikacja doświadczeń (w snach jest na odwrót), syntestezja i zmieniony potok myśli (gdzie w snach raczej nasze myśli są podobne do tych normalnych)
@Saly: co do brakowania czegoś to tak, psychodeliki uwydatniają świat zewnętrzny, sen jest światem wewnętrznym, co do tych doświadczeń to też różnie bywa :)
@billuscher:

jeśli gdzieś popełniłem gafę przepraszam jestem tylko człowiekiem, jestem otwarty na krytykę


Tutaj błąd kluczowy i fundamentalny, niewybaczalny

Inną ciekawą rzeczą może być powiązanie snów z delirantami, te środki mogą powodować doznania smakowe, dotykowe czy słuchowe, działają one głównie na receptory związane z acetylocholiną,


Piszesz o deliriantach a nic o córce BogaxD

#pdk