Wpis z mikrobloga

Ostatnio w przerwach reklamowych biedronka szczyci się, że ma najtańsze produkty spośród innych sieciówek takich jak Auchan czy Lidl, porównując paragony z tychże sklepów do swojego opiewające na te same produkty. Podają także datę, że zakupy zostały zrobione 2go sierpnia. Tymczasem w tej samej reklamie widać, że każdy z produktów na paragonie jest w promocji co faktycznie powoduje że zakupy 2go sierpnia najtańsze były w Biedronce. ALE TYLKO W OKRESIE OBOWIĄZYWANIA PROMOCJI - CZYLI W OKOLICY 2GO SIERPNIA. Gdyby teraz zajść do tego sklepu założę się że już nie było by tak kolorowo.
Wniosek: każdy wie że reklamy robią wodę z mózgu - ale zrobić akcję promocyjną żeby na jej podstawie móc pocisnąć jakie to inne sklepy są drogie to już przesada. Ale z racji, że reklama dotarła do starszych ludzi to swoje zrobiła więc założę się że w nieświadomości większość Polaków zamiast Auchana czy Lidla wybierze taką Biedronkę.
#marketing #promocja #biedronka
AdeQ1992 - Ostatnio w przerwach reklamowych biedronka szczyci się, że ma najtańsze pr...

źródło: Screenshot_2023-08-09-10-04-14-25_f9ee0578fe1cc94de7482bd41accb329

Pobierz
  • 44
@AdeQ1992 Nawet jeśli ta różnica nie byłaby spowodowana promocją, to tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że warto zapłacić dosłownie kilka złotych więcej i zrobić zakupy jak człowiek w sklepie, gdzie alejki są przejezdne, podłoga się nie lepi, towar na półkach nie wygląda jakby go przekopało stado dzików, a w kasie samoobsługowej nie muszę czekać dobrych kilku minut zanim ktoś łaskawie podejdzie, bo kasa potrzebuje informacji.
Outstanding move, Ladybug Shop xD
warto zapłacić dosłownie kilka złotych więcej i zrobić zakupy jak człowiek w sklepie, gdzie alejki są przejezdne, podłoga się nie lepi, towar na półkach nie wygląda jakby go przekopało stado dzików


@karoryfer: dokładnie tak. Nawet taki Lidl to jest inna jakość. Może i zapłacę 5% więcej, ale jest czysto, wygodnie i produkty ciekawsze. Biedrona to przykład na to, że ludzie nie lubią być szanowani.
@karoryfer Ale fakt zrobił porównanie i wyszło, że koszyk podstawowych produktów jednak tańszy jest w Lidlu. Biedronce udzieliło się uprawianie propagandy.

Porównanie było między trzema sklepami. Lewiatanem, Biedronką i Lidlem
@AdeQ1992: Ponadto prawdopodobnie porównują tylko produkty, które występują w każdym sklepie, a więc globalne marki typu Nutella itp., a sporo jednak ludzi kupuje także produkty marek własnych. Tak jak w Lidlu jest marka Pilos, tak Biedronka ma Krainę Wędlin. Różnica jest jeszcze w gramaturze produktów, więc dla pełnego obrazu należałoby przeliczać cenę np. na kg.

Przerabiałem temat i nie raz wychodziło w Lidlu i Auchan najtaniej, a nawet jeśli miałbym dopłacić
  • 1
@karoryfer: masz rację w zupełności :) sam się wkurzam za każdym razem jak tam jestem. Pomijając syf - ten sam produkt tej samej firmy rozstawiony w kilku miejscach. Ten sam produkt różnych marek też w kilku miejscach. Produktów z gazetki nie ma w każdej Biedronce - musisz jeździć i szukać jeżeli chcesz znaleźć po całym mieście. W kasach samoobsługowych nie raz dłużej się czeka aż ktoś przyjdzie skasować "zaraz podejdzie asystent"
  • 0
@StdPtr: w dzisiejszych czasach wszystko można. Skoro powstają programy na TVP - "jak oni kłamią" - które już w pierwszym odcinku (tak przyznaje się - obejrzałem ten jeden odcinek z czystej ciekawości i jest mi wstyd) używają argumentów wyssanych z dupy albo oczerniające innych ludzi tvn-u, albo reklamy Łomży która ciśnie po Tyskim to wnioskuję że wszystkie chwyty dozwolone :)