Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co robić z hajsem? Razem z żoną zarabiamy 40 tys miesięcznie netto po podatkach (wspólnie, ale po równo). Część kasy inwestuje na giełdzie na naszych kontach IKE i IKZE i na amerykańskiej giełdzie za dolary. Mamy zdywersyfikowany majątek w złocie, ETH oraz różnych walutach. Chodzi to że mamy nadwyżki kasy które możemy przeznaczyć na głupoty.

W co byście zainwestowali hajs?

Nie pytam w co byście zainwestowali hajs żeby go pomnożyć tylko w co byście go zainwestowali żeby polepszyć jakość życia i mieć więcej funu. Np: warsztaty z jogi, fizjoterapeuta, architekt wnętrz czy aparat na zęby. Co da fajny "zwrot z inwestycji"? Chodzi mi o takie pierdoły które poprawiają życie o 1% ale warto wydać na nie hajs, ale czasem szkoda. Np wywoływanie zdjęć. Jak zainwestować w rodziców (zmusić ich) żeby wzięli się za dbanie o zdrowie w ciągu ostatnich ~15 lat ich życia? Pracują ciężko, a nie muszą. Do tego nie chodzą po lekarzach i się przemęczają.

#rodzina #zycie #inwestowanie #gielda #zdrowie #medycyna #psychologia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 59
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 3
✨️ Autor wpisu (OP): zatrudnij kucharza i dietetyka
Mamy ogarnięte diety specyficzne i sami lubimy gotować. Jak wygląda zatrudnianie kucharza? Wbija codziennie i gotuje? Trochę burżuazja. W sensie jesteśmy w #!$%@? skąpi xD

- zatrudnij ludzi do brudnej roboty
??

- stwórz sobie smart dom
Mamy.

- zautomatyzuj sobie nudne zadania takie jak zakupy (albo znów kogoś zatrudnij)
Zakupy robione na tydzień do przodu. Jeśli czegoś zabraknie to zamawia się przez
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: drukarkę i podrukować fotki wasze najlepsze dla znajomych, kamerę lub NAS/dysk aby filmy archiwizowac, normalne auto, drugie mieszkanie na wynajem lub dla córki/syna, wideorejestrator do auta, odbojniki w mieszkaniu, robot sprzątający roborock, badania profilaktyczne, monitor telewizor zdrowszy dla oczu, oczyszczacz powietrza, smartwatch do płatności nfc i monitorowania snu i serca,
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

Parę propozycji:

1. DOM - Zmiana miejsca zamieszkania na dom umożliwia robienie tego czego się wcześniej nie robiło lub nie można było bo nie ma miejca/przestrzeni/możliwości np. grill, basen, jacuzzi, ogródek, badminton, imprezy, kominek, ogród, drzewa owocowe, ognisko, majsterkowanie, samochód elektryczny, skuter/motor, szybkie wyprawy na rower i bieganie, perkusja, ergometr, ping pong, gitara na pełny regulator, kino domowe, porządne nagłośnienie audio stereo etc. Tutaj otwierają się możliwości niedostępne dla żyjących
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: domek letniskowy w lesie na jakimś niekomercyjnym zadupiu, np.: nad jednym z pierdyliarda jezior w lubuskiem. Jeździjcie tam sobie na weekendy i pożyczajcie klucze znajomym.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: zrób patent sternika motorowodnego morskiego, kup se motorówkę, zwoduj w Chorwacji i okaże się, że 40k netto na parę to w sumie taka wegetacja ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

ogolnie inwestujcie w hobby - kup se gitarę, a żonie pianino. albo idźcie na warsztaty z malarstwa. albo idźcie na kilimandżaro i aconcague.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: kupcie jakiś kawałek ziemi pod miastem i nasadźcie tam masę rzadko spotykanych w Polsce drzew. Na starość będziecie mieli swój własny ogród dendrologiczny. Odwiedźdzcie wcześniej jakiś inny ogród żeby zobaczyć jakie wam się podobają. Na mnie duże wrażenie zrobiło "kuchennym" bo roztacza wokół zapach biszkoptów.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Przy założeniu braku górnych ograniczeń budżetowych postawiłbym w pierwszej kolejności na dobrej klasy przedmioty codziennego użytku i narzędzia. Najlepszy materac jaki jest dostępny to must-have. Wygodny fotel do pracy (nawet za 20k+), dobry laptop który nie będzie lagować (też nawet 20k+). Dobry telewizor i system audio, dobry piekarnik i płyta indukcyjna. Ogółem, jeśli cokolwiek Cię denerwuje bo się zacina, wolno grzeje, słabo widać w słońcu czy cokolwiek, to stać was
  • Odpowiedz
  • 11
@mirko_anonim Jak pytasz o takie rzeczy to prawdopodobnie nie masz takich pieniędzy. Kase bardzo łatwo się wydaje, 40k nie jest nawet sumą, gdzie można sobie pozwolić na dużo, kto miał/ma ten wie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Rodzicom kup sprzety odciazajace prace. Np robot kuchenny, odkurzacz, pile mechaniczna, wiertarke itp. Reszte kasy mozecie przelewac na moje konto a ja bede Was wszedzie w internecie wychwalal. Zrobie Wam dobry PR, moze nawet zaprosza Was do telewizji sniadaniowej dzieki mnie.
  • Odpowiedz