Wpis z mikrobloga

@John_Clin: zawsze możesz tak zakończyć żywot aby nikt nawet pogrzebu nie organizował bo wbrew pozorom same miejsca cmentarne należą lub podlegają pod kościół i religie. Bywa tak ze w jednym kraju muslimow, prawosławnych i innych chowa się w innym miejscu niż katoli także jak twoja rodzina jest pochorowała a ty jakiś odmieniec to nie licz ze trafisz w te same miejsce. Z doświadczenia wiem ze tacy byli i dalsza rodzina robiła
@vulfpeck A ja często w szpitalach widziałem jak pacjenci byli przytomni i widzieli księdza to mówili mu grzecznie żeby spier$alał. W ostatnich godzinach ludzie chcą spokoju albo spędzić czas z rodziną.
@kinson ale z drugiej strony...jak ktoś będąc młodszym był dość bystry, miał swoje pasje, nieszablonowe wybory, jakąś "iskrę" intelektualną - to zwykle i na starość mu się to udziela; odwiedza ciekawe miejsca, uczy młodszych ciekawych rzeczy, podejmuje się pobicia Rekordu Guinessa jako najstarszy nurek który zszedł pod wodę... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@John_Clin: cmentarze komunalne należą do miasta a miasto jest częściowo zależne od kościoła. Mam u siebie dwa cmentarze to prawosławnych chowali gdzieś na brzegach a w mieście obok utworzyli osobny cmentarz. Na wioskach gdzie każdy się zna jak rodzina przyjdzie pochować typa który to się wyrzekał to jeszcze zjebę od księdza dostaną. Poza tym jednak jakby nie było ci co już nie żyją na grobach maja krzyż wiec chowających takiego niewierzącego
@John_Clin: tylko napisałem jak jest przynajmniej u mnie. Myślisz że dlaczego urzędy miasta i ogólnie państwo sponsoruje najwiecej kościół katolicki a nie prawosławny czy meczety? W mieście obok prawosławnym zrobili cmentarz w całkiem innym miejscu
@vulfpeck: No zasadniczo "...w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia." Łk 15, 7, więc nawracamy się na łożu smierci i gra gitara.
U progu śmierci to ja będę chciał dużej dawki silnych opioidów by powoli odpływać, a nie żadnego Boga i księdza. Boją się klechy, że im owieczki odpływają permanentnie, to próbują wszystkiego, włącznie z ośmieszaniem, które nikogo nie obchodzi prócz ich samych.
Poza tym jednak jakby nie było ci co już nie żyją na grobach maja krzyż wiec chowających takiego niewierzącego trochę głupio będzie wyglądać


@FeyNiX: wiesz ze mozna miec normalna plyte bez krzyzyka xdddd?