Wpis z mikrobloga

@damienbudzik: Rozumiem że każda nawrócona dusza jest bardzo ważna. Ale stwierdzenie, że jest ważniejsza niż 99 tzw. sprawiedliwych to jak splunięcie w twarz tym 99 ludziom którzy całe życie tkwili w mocnej wierze. Ciężko o coś bardziej demotywującego. W takim razie najlepiej przeżyć sobie życie po swojemu i ewentualnie na starość się zastanowić. W razie czego i tak będziesz wart więcej niż prawie setka zawsze wiernych.
Gdy nie ma innych opcji, ludzie sobie zaczynają odmawiać modlitwy. Gdy na starość człowiek zaczyna zdawać sobie że umrze, to też stara sobie jakoś ulżyć tej świadomości


@Heterosovieticus: #!$%@?. Jak raz byłem w sytuacji zagrożenia życia to ostatnie o czym myślałem to #!$%@? życie pośmiertne i modlitwa.

Rozumiem że każda nawrócona dusza jest bardzo ważna. Ale stwierdzenie, że jest ważniejsza niż 99 tzw. sprawiedliwych to jak splunięcie w twarz tym 99
@Imagination Tam nie ma nic o większej lub mniejszej ważności. Podobnie jak zaprasza się do TV ludzi, którzy np. wyszli z jakiegoś nałogu, jako przykład ciężkiej pracy i tego, ze się da. Nie zaprasza się ludzi, którzy nigdy nie brali narkotykow bo i co to za wyczyn? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@damienbudzik: Błagali bo np cmentarz jedyny w okolicy 10-15km należał do parafii. Powodów mogło być wiele. Inni nie chcieli, ale rodzina ich wpakowała w gówno bo co ludzie powiedzą?
Wiesz że dzisiaj nawet ateista weźmie ślub w kościele? Tzw ślub jednostronny. Byłem na takim ślubie, ale mega trudny do organizacji bo plebani robią olbrzymie problemy, przynajmniej u znajomych.
A jeśli komuś się nie uda zorganizować a np partnerka koniecznie chce taki
Nie zaprasza się ludzi, którzy nigdy nie brali narkotykow bo i co to za wyczyn? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@meres: Zawsze myślałem że do nieba się jednak tych całe życie wierzących zaprasza, a nie tylko nawróconych grzeszników.
@vulfpeck: k&^#a onet jako wzór xD onet to lewackie gowno, dobrze że wykop go bojkotował, dalej go trzeba bojkotować! Co, ruble już się nie zgadzają na onecie bo oglądałność spadła? Nawet mi was nie żal
@Hrjk jednak kościół to też jakaś społeczność. kiedy jesteś stary i siedzisz tylko w domu, wszyscy znajomi już w grobie to możliwe, że wtedy ci bliżej do kościoła i ludzi.
@chwila: o, to tak jak tag #przegryw. Też są społecznością i wzajemnie nakręcają się w swoim #!$%@?, zamiast realnie szukać pomocy. I też jakaś mała część zarabia na byciu "guru".
@Marmite @cutecatboy ulubiony argument mojej ciotki katoliczki, jak tylko się z nią nie zgadzasz to od razu "będziesz tego żałować w przyszłości" albo "ja znam osobę X i ona tego żałuje". To dokładnie ma na celu wygranie dyskusji bez przestawiania argumentów, zwykle odwołanie się do autorytetu, swojego, wynikającego z wieku. I też zgadzam się, że nie ma co rozmawiać, nie chodzi tylko dyskusje tylko o przejęzyczenie kogoś