Wpis z mikrobloga

Wczoraj jeden Mireczek opisał jak to jego rodzicom zgrzał się mozg jak wziął urlop na żądanie, pomyślałam, że ja też podzielę się swoją historią.

W mojej pierwszej pracy (korpo kilka lat temu) pierwszy raz miałam straszne zatrucie pokarmowe, to wzięłam w końcu urlop zamiast L4, bo moja matka mi powiedziała, że muszę iść po L4 do LEKARZA ZAKŁADOWEGO, a ja nie wiedziałam gdzie go znaleźć XD dobrze ze nie zapytałam szefowej, bo byłby wstyd do końca życia - pewnie byłabym jej anegdotą do opowiadania przy piwie że znajomymi

#pracbaza #korposwiat
  • 94
@dzapanisko: Szkoła uczy Cię czytać, pisać, mówić, żebyś każdą z wymienionych w tym temacie rzeczy mógł ogarnąć. Polskie szkolnictwo to syf, ale nie ma szkoły, która nauczy Cię wszystkiego, dlatego skupia się na podstawach. Których najwyraźniej niektórym brakuje.
noo przez takie pojęcie januszexy mają raj na ziemi, bo ciemnota tiktokowa nie przeczyta ze zrozumieniem ściany tekstu kiedy możesz brać urlopy takiej jak na żądanie, okolicznościowy + siła wyższa


@17loginbylzajety: jak są głupi i nie potrafią czytać to nie jest mi ich żal.
Co do pitu.. ja cię proszę, pity potrafią być tak bezsensownie pogmatwane, że daruj sobie takie teksty. Tego nieraz nawet księgowa nie ogarnia tak od ręki (ulgi na to, na siamto, ale tylko wtedy gdy tamto, a jak nie to tamto)


@bubub: #!$%@?. Sam się od zawsze rozliczam, zdarzyło mi się nawet księgową poprawiać. Rozliczanie UoP jest banalne, przy B2B jest ciut więcej zabawy, ale tylko ciut. Więcej jest jak masz
A jeśli odpowiedź brzmi 'tak'? Część ludzi serio jest 'głupia' (mają niższe IQ) i gorzej sobie radzi z rozwiązywaniem problemów. Chyba dobrze ich wyposażyć w podstawową wiedzę o życiu?


@factoryoffaith_: wyposażyli ich w czytanie, żeby mogli się nauczyć. Ja rozliczałem PIT w szkole 20 lat temu, myślisz, że nic się od tego nie zmieniło?
@Anakee:

wyposażyli ich w czytanie, żeby mogli się nauczyć.

najwidoczniej ciebie nie wyposażyli w wiedzę, że umiejętność czytania, a umiejętność przetwarzania wiedzy/podejmowania decyzji etc to zupełnie inne rzeczy. Jesteś na tyle ograniczony, że myślisz, że wszyscy widzą świat tak samo, jak ty go widzisz. Bycie ograniczonym to w sumie nic złego. Zła jest za to twoja arogancja. Wygląda zabawnie dla ludzi, którzy to rozumieją - jak pycha trzylatka.
@Mtsen: to ty chyba nigdy pitu ręcznie nie wypełniałeś, albo klepałeś w programie który cie za rączke prowadził. Przecież wystarczy odrobine bardziej skomplikowana sytuacja, kiedy masz 2 x Pit-11 z 2 różnych firm i chciałbyś odliczyć np ulge na dziecko i ulgę za krwiodawstwo. I cyk, lecisz z płaczem do księgowej bo to już sie robi zbyt #!$%@? i ilośc zależności jest tak duża ze nie raz i księgowa ma z
@danie_blyskawiczne no oczywiście, ciekawe czy rozliczyłby mnie sprzed kilku lat, gdzie w jednym roku rozliczeniowym prowadziłem działalność gospodarczą, następnie miałem pracę na UOP i dorabiałem na umowie zlecenie. Już to by go przerosło a to podobno nic skomplikowanego ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Goronco: Te e-deklaracje z gov.pl maja co roku tyle błędów, że to chyba nawet nie stażyści klepią, tylko kandydaci na stażystów. To się dobrze rozlicza jak masz najprostrzą sytuacje, pit-11 z jednej firmy na UOP, masz powyzej 26 lat i nie masz żadnych ulg. W każdym bardziej skomplikowanym przypadku trzeba to weryfikować ręcznie, bo potrafi doliczać podatek od podatku, albo nie uwzględnia PIT0 jak masz pit-11 z UOP i pit-11 ze
W mojej pierwszej pracy (korpo kilka lat temu) pierwszy raz miałam straszne zatrucie pokarmowe, to wzięłam w końcu urlop zamiast L4, bo moja matka mi powiedziała, że muszę iść po L4 do LEKARZA ZAKŁADOWEGO, a ja nie wiedziałam gdzie go znaleźć


@bulba1605: to też dobra jesteś jak mamusię musiałaś pytać pracując w korpo gdzie się bierze L4
@dzapanisko: cześć, jestem z alternatywnej rzeczywistości gdzie siedzieliśmy razem w jednej ławce w szkole na Pitologii i została ona określona wtedy przez twoje alter ego z alternatywnej rzeczywistości słowami - cytuje - "pity srity #!$%@? mam 17 lat na #!$%@? mi się tego uczyć jak i tak za dwa tygodnie nie będę pamiętał 90% z tego co tu się robi"
@bulba1605: to jak było opóźnienie w pociągu, którymi rzadko jeździłem a miałem przesiadkę. I "załoga konduktorska".

Gadam z mamą i przy okazji rzucam "a gdzie taka załoga?"

Idź na przód do "lokomotywy"

Jeszcze chwila i bym tam pukał. Jak dobrze ze coś mnie tknęło że oni gdzieś w restauracyjnym wagonie chyba są ( ͡° ͜ʖ ͡°)