Wpis z mikrobloga

Wczoraj jeden Mireczek opisał jak to jego rodzicom zgrzał się mozg jak wziął urlop na żądanie, pomyślałam, że ja też podzielę się swoją historią.

W mojej pierwszej pracy (korpo kilka lat temu) pierwszy raz miałam straszne zatrucie pokarmowe, to wzięłam w końcu urlop zamiast L4, bo moja matka mi powiedziała, że muszę iść po L4 do LEKARZA ZAKŁADOWEGO, a ja nie wiedziałam gdzie go znaleźć XD dobrze ze nie zapytałam szefowej, bo byłby wstyd do końca życia - pewnie byłabym jej anegdotą do opowiadania przy piwie że znajomymi

#pracbaza #korposwiat
  • 94
@Iskaryota dokładnie... tu się masz przecież dobrze xD nie ważne że mobbing jak Himalaje i robisz coś do czego cię nie zatrudniono bo nie ma ludzi do tego bo kierowniczka nie chce więcej osób więc ty #!$%@? tu i przy okazji na maszynie na którą cię zatrudnili, a przy nowej umowie upomnij się o podwyżkę to się dowiesz że gówno robimy xD
@dzapanisko: Ty no z jednej strony może i masz rację. Ale z drugiej strony to w zasadzie to są sprawy dotyczące dorosłych ludzi. W dobie internetu, żeby dorosły człowiek w jeden wieczór nie ogarnął jak się PIT rozlicza, to trochę żenada. Zwłaszcza, że jakieś pierwsze umowy-zlecenia to się dostawało nawet przy jakichś ulotkach czy innej pracy wakacyjnej.

A krzyżówki DNA to jeszcze Ci się mogą kiedyś przydać, ale jak nie ogarniałeś,
@dzapanisko: mają Cie uczyć przepisów i regulaminu pracy? Jesteś za głupi, żeby to sprawdzić jak zaczynasz pracować?

PIT rozliczy każda ameba która ogrania dodawanie i odejmowanie.


@Anakee tak samo jak każda ameba może sobie wyszukać jakich królów miała Polska czy tego jak zbudowana jest komórka i jak działa mitochondrium. Różnica jest taka, że prawo pracy się przydaje 95% osób, a historia czy biologia 5%
@Leithain historia czy biologia to Baza potrzebna do dalszej nauki i na poziomie LO nie zmienia się przez lata. Prawo podatkowe zmienia się co chwilę i nie jest baza do dalszej nauki.
@bulba1605: Tez coś takiego podobnego usłyszałem kiedyś.
Ale to takie pokolenie jak jestem na l4 to mame się na mnie dziwnie patrzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bo wiadomo chorym cza pracować żeby się #!$%@? xD
@Leithain historia czy biologia to Baza potrzebna do dalszej nauki i na poziomie LO nie zmienia się przez lata. Prawo podatkowe zmienia się co chwilę i nie jest baza do dalszej nauki.


@Anakee idea i podstawowe zasady podatku dochodowego czy VAT nie zmieniają się. Prawo pracy czy taki kodeks cywilny wbrew pozorom też nie zmienia się za szybko. Ludzie nie znają podstawowych pojęć z podstaw prawa jak "osoba fizyczna", "osoba prawna" czy