Wpis z mikrobloga

@adam-gancarczyk:

1. Sprawdź OPL baterii patriotów. Sluży wyłacznie wlasnemu sektorowemu wykrywaniu celów. Własna sektorowa pięta achillesowa. Patriot sam potrzebuje OPL, która go bedzie chronić (jak na Ukrainie). Avja piszę o OPL kraju. PS Czy pierwsza bateria już się zintegrowała? Czy druga integruje? 2 starczą na Wawę i Jasną Górę? A Wrocek, Katowice i 3miasto?

2. Piszę o OPL kraju (a najpierw sprawdzam, a rzucam nazwami).

3. Piszę "mimo wojennego przyspieszenia".

4.
Fakty są takie że Tusk wprowadził Polskę do Europy. W kwestii OPL nie mógł nic zrobić bo wtedy za opl odpowiedzialna była stara @adam-gancarczyk, co jasno wynkkayz komentarzy.


@ger4pp4: fakty sa takie, że brak tarczy antyrakietowej to wina Tuska, a nie Kaczyńskiego. Obecność wojsk amerykańskich z ich plotami można było załatwić jeszcze za kadencji Busha, ale jak się chciało obciągac Putinowi to efekty są tego takie jak widać.
Kilkuletnie przeciąganie
To akurat racja. W kwestii modernizacji polskiej obrony plot przez 8 lat ich rzadow nie dzialo sie nic.


@adam-gancarczyk: no tak, bo załatwiony już kontrakt na dostawę wielozadaniowych śmigłowców to drobiazg i pikuś. Na szczęście przyszli ich następcy i szybciutko to unieważnili, ponosząc przy tym gigantyczne koszty, a nie dając w zamian nic, dodatkowo doprowadzili do zwolnienia większości doświadczonej kadry oficerskiej, a potem zajęli się dozbrajaniem armii w ołtarze polowe i
To akurat racja. W kwestii modernizacji polskiej obrony plot przez 8 lat ich rzadow nie dzialo sie nic. A jej rozbudowa potrwa jeszcze 12 lat, wiec widac, jak bardzo brakuje tego czasu.


@adam-gancarczyk: Kurde Tusk tak bardzo nic nie robił, że w 2015 Macierewicz rozpieprzył plan rozbudowy obrony przeciwlotniczej o Patrioty jaki za Tuska opracowano https://www.rp.pl/biznes/art4124851-macierewicz-odwoluje-patrioty

Oczywiście po cięciach Macierewicza przez lata gówno zrobiono.
twoja stara też nic nie zrobiła. Wniosek - twoja stara jest winna naruszeniu polskiej przestrzeni powietrznej.


@N-Avoie: Tylko że wydaje mi się, że obronność narodu nie leży w kompetencjach jego starej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@N-Avoie: wszedłem tutaj tylko z myślą że w komentarzach będą pisowcy piszący o Tusku, no i kto na samej górze, oczywiście Thorkill z elaboratem dlaczego to wina Tuska xd xd xd Matecki zawsze wie kogo przydzielić do konkretnej sprawy. Thorkill/BezDobry zgrywa niezależnego eksperta, ortalionnajman debila od famemma, skizo wściekłą plujkę, ciekawe ile osób tworzy te NPC
Thorkill z felietonem dlaczego to wina Tuska


@szumowina_wadowicka: No co ja ci poradzę że gość rekami pacyfisty Klicha i osobistego szofera Siemoniaka rozpieprzył polską armię? Mam udawać że to się nie stało?

no tak, bo załatwiony już kontrakt na dostawę wielozadaniowych śmigłowców to drobiazg


@Jarek_P: Oczywiście że to pikuś w sytuacji gdy się wcześniej zlikwidowało ponad 300 garnizonów i jednostek WP w całym kraju No i gdyby ten kontrakt na