Wpis z mikrobloga

Mieszkam w UK już prawie dekadę i myślę nad powrotem do naszej ojczyzny pięknej, płynącej mlekiem i miodem. Wiem, że temat kontrowersyjny, bo rzeczywistość nie jest różowa w Polsce ale tu też nie jest, a to że nie ma tu bliskich nie pomaga.
Chciałam zapytać o wasze doświadczenia, czy jest ktoś kto wrocil z UK i pracuje w branży farmaceutycznej, np w czymś związanym z badaniami klinicznymi? Orientujecie się, czy sam fakt że ma się doświadczenie zagraniczne w tym temacie daje jakieś dodatkowe punkty przy procesie rekrutacji czy wręcz przeciwnie - nie mając doświadczenia w Polsce będę widziana jako ktoś niezorientowany w polskich realiach?
#pracbaza #hr #uk #praca #rekrutacja #emigracja
  • 21
@czoko: mi w UK właśnie leci 13 rok. W tym roku w końcu zrobiłem obywatelstwo brytyjskie, żeby tu mieć zawsze solidna kotwicę. Mimo to nie czułem się pewnie by wracać choć mówiłem że zrobię paszport i spadam. Jeśli masz wykształcenie wyższe i doświadczenie w jakiejś branży myślę, że znajdziesz fajna pracę ale radzę się najpierw rozeznać konkretnie wiedząc czego szukasz. Liczy się dobry plan i świadomość tego co chcesz robić dalej.
o co chodzi ze teraz tyle watkow o powrotach z uk? tak zle jest?


@gharman: samo UK nie jest takie złe, w moim przypadku nie chodzi w ogóle o hajs, tylko o brak bliskich ludzi.
@czoko: na fb obserwuje 2 grupy odnosnie migracji UK <> PL

Powroty z UK do PL - ma kilka postow dziennie
Powroty z PL do UK - ma kilka postow na tydzien

Ogolnie wiekszosc wraca do PL i sporo ludzi raczej wspomina swoj powrot pozytywnie
mozesz tam tez poczytac co potrzeba zeby wrocic wiec polecam dolaczyc
@czoko: Zagraniczne doświadczenie tylko na plus a ruch teraz w ct spory, kandydatów dużo. Teraz duzo zwolnien w farmie, indeksy gieldowe mocno doluja. Ale zalezy tez w jakiej branzy konkretnie w ct bys robila i na jakim stanowisku.
Zagraniczne doświadczenie tylko na plus a ruch teraz w ct spory, kandydatów dużo. Teraz duzo zwolnien w farmie, indeksy gieldowe mocno doluja. Ale zalezy tez w jakiej branzy konkretnie w ct bys robila i na jakim stanowisku.


@HereAfter: mam doświadczenie w procesingu i bankowaniu próbek do badan klinicznych. Jezu, jak mnie to denerwuje że nie ma przy ofertach pracy podanych widełek. Widziałam je w kilku doslownie miejcach tylko, ale to jakiś
@czoko: wachnij czosnku, zagryz cebula i zastanow sie czy warto. Bliscy bliskimi ale po powrocie moze okazac ze relacje nie do konca wygladaja tak jak bylo to gdy bylas daleko, ogolnie zauwazylem coraz wiecej Polakow z UK na to narzeka i sie nie dziwie bo po brexicie nie ma co ukrywac stalo sie tutaj troche ‘ obco ‘. Bez wlasnego mieszkania czy domu nawet bym sie nie zastanawial czy warto -