Wpis z mikrobloga

Zobaczycie, że wszystko zmieni się o 180 stopni.
To nie samochody benzynowe, ale samochody elektryczne zostaną zakazane.
Ludzkość pójdzie w stronę udoskonalenia silnika spalinowego, biopaliw lub spalania wodoru.
Samochód elektryczny to biliony euro w niepotrzebną infrastrukturę przesyłowa, do tego uzależnienie od Chin i Afryki, nienaprawialność baterii i problemy z samozapłonem i gaszeniem.

#samochodyelektryczne #motoryzacja
DanPenna - Zobaczycie, że wszystko zmieni się o 180 stopni.
To nie samochody benzynow...

źródło: jaguar-i-pace-florida-fire

Pobierz
  • 276
A przytaczasz Polskę, czy Szwecję w statystykach?


@Rachey: obydwa, a na dokładkę Norwegię, łap jeszcze raz skoro masz aż takie problemy ze wzrokiem:
https://wykop.pl/wpis/72187215/zobaczycie-ze-wszystko-zmieni-sie-o-180-stopni-to-#255209599

Sorry ale muszę dorzucić swoje trzy grosze, tu nie chodzi o to co się pali częściej, ale pożar którego auta stwarza większe zagrożenie.


@Towarzysz_Szmaciak: przecież ja od początku odnoszę się do bzdury o częstotliwości, co wyraźnie zaznaczyłem odpowiednim cytatem, dlaczego więc wołasz mnie sugerując że kłamie
@Bad_Wolf mieszam z dieslem w proporcji 50/50. Nie mam na razie stanowiska, gdzie mógłbym biodiesel wytwarzać. Gdybym miał - jeździłbym właśnie na tym biodieslu bez dodawania niczego.

Argument z ilością przemawia do mnie jak najbardziej. Produkcja biopaliw po prostu, żeby zasilać auta rzeczywiście jest bez sensu, ale taki podwójny obieg wydawał mi się całkiem rozsądny.
tylko o każdym jednym elektryku jest po prostu głośno, ale może źle szukam, warto też zaznaczyć że w Polsce jest bardzo dużo pożarów elektryków w porównaniu choćby do skandynawii z prostego faktu, u nas sprowadza się bardzo dużo starych


@Deska_o0: skoro współczynnik pożarów jest podobny, to tylko czekam na te 8 000 pożarów elektryków + bonus za stare auta, bo Polacy przecież uwielbiają kupować nowe auta w salonie za gotówkę xD
@DanPenna: ani samochody elektryczne ani spalinowe nie zostaną zakazane tylko będzie to tak droga zabawa, że większość ludzi będzie musiała żyć bez samochodu a władze będą wozić ludzi do pracy komunikacją zbiorową. Era dobrobytu i dostatku się skończyła.
@Towarzysz_Szmaciak: przecież gaszą normalnie. Wkładają płonący samochód do tego kontenera? Jeśli nie używa się specjalistycznego sprzętu do ugaszenia baterii trzeba ją później nadzorować przez jakiś czas. Albo żeby tego nie robić zalać właśnie w tym kontenerze. To nie jest sama akcja gaśnicza
@Deska_o0 problem chyba jest w tym że elektryki palą się nowe auta, a w spalinowych autach o ile nie jest to jakaś wada fabryczna to głównie starsze auta, których janusze nie serwisuja. Mój ojciec sam kiedyś widział co janusz wąż od paliwa kleił szarą taśmą
Wszystkie technologie wodorowe to również ryzykowna sprawa z uwagi na ciśnienie jakie panuje w zbiorniku, palny gaz pod ciśnieniem 700 atmosfer to już niezła bomba

...

No i taki zbiornik jest tak samo nienaprawialny jak pakiet akumulatorów.


@smk666: owszem, ale bateria też jest niebezpieczna (a do tego podatna na uszkodzenia nie tylko w wyniku wypadku, ale też wibracji i środowiska), sama konstrukcja zbiornika jest mocniejsza niż dowolny pakiet baterii, a produkcja
problem chyba jest w tym że elektryki palą się nowe auta


@peeteer: według straży pożarnej w Polsce 1/4 spaleń to właśnie ulepy na których ćwiczyli rodzimi mechanicy

a w spalinowych autach o ile nie jest to jakaś wada fabryczna to głównie starsze auta


@peeteer: podzielisz się jakąś statystyką? jak w przypadku Polski jestem w stanie się zgodzić w ciemno, bo wiem co jeździ po drogach tak odnośnie Szwecji i Norwegii
@bidzej:

Hyundai Nexo i Toyota Mirai to są zupełnie normalne i praktyczne samochody, chwalone nawet przez niemiecki ADAC.

Pierwszy niesprzedawalny, drugi nowy. Pomijam cenę i koszty eksploatacji, które są absurdalne
Btw ile masz stacji w okolicy i skąd prąd do tego wodoru?
ale pożar którego auta stwarza większe zagrożenie


@Towarzysz_Szmaciak: Nie. Sztandarowym argumentem przeciwko elektrykom jest słaby zasięg. A ma słaby zasięg bo w baterii jest mało energii a w paliwach kopalnych dużo, tak?.
Czy to przypadniem nie oznacza ze ilość energii w takiej baterii jest znacznie mniejsza, także w przypadku pożaru? Znaczy ze auto spalinowe jest bardziej niebezpieczne, pali się bardziej niekontrolowanie i w wyższej temperaturze niż jakikolwiek elektryk...
Mirai przy 110km/h zużywa 1.2kg/100


@PiotrFr: to znaczy iż jest strasznie nieefektywna. BEV na 100km potrzebuję ok 20kWh a ona przewala koło 40kWh

Wodór moim zdaniem będzie produkowany z OZE i będzie to akumulator. Przejrzyj projekt który podałem. To domowe źródło wodoru