Wpis z mikrobloga

@djtartini1: Bzdura, nie masz pojęcia o czym piszesz, dam sobie uciąć pyndlaka że nie czytałaś w całości ani Kapitału, ani rękopisu ani nawet manifestu z Ventotene, gdybyś czytała to byś wiedziała że podporządkowanie jest zaprzeczeniem dzieł min. Marxa, Spinellego czy Rossiego - to jak napisać sucha woda albo prostytutka dziewica..

No ale nie od dzisiaj wiadomo że największym przeciwnikami komunizmu są ci którzy o nim nic nie wiedzą i uważają że
@Njal: W całości nie- bo to nudne rzeczy. Natomiast podporządkowanie to w praktyce konieczność, bo system sam w sobie jest niewydolny i niezrównoważony, dlatego ekonomia państw komunistycznych się nie spina i nie może się spinać. Wystarczy, że jedna osoba się wyłamuje z systemu.
@djtartini1:Nie napisałem że Komunizm działa, by wprowadzić komunizm trzeba by było podzielić świat na wioski lub cały świat (komunizm jest też możliwy przy wysokim poziomie technologicznym) - co nie zmienia faktu że komunizm sam w sobie jest ideologią która rozsiewa pokój, współprace i harmonie człowieka, na papierze brzmi świetnie.

Natomiast odbiciem do wielkich przeciwników, paróweczkowych ekonomistów z konfuni było to że kapitalizm nawet na papierze nie wygląda dobrze, co jest faktem
Komunizm jako ideologia jest wręcz szlachetny, w idealnym świecie panował by ustrój coś jak komunizm


@Njal: Rozwój jest gdy jest różnorodność, muszą być biedni i bogaci inaczej kraj upadnie. Nie wiem co jest szlachetnego w ograniczaniu ludziom wolności.
Następny... zero wiedzy, tylko jakieś przeklejki z memów na jbzd i teorii ekonomicznej Janusza Korwinusza.
To może Ty jakieś przykłady konkretnej wiedzy


@CzyWszystkoJestJuzZajete: Wyżej już napisałem raz i uargumentowałem swoje zdanie, proszę bardzo jeszcze raz:

Bzdura, nie masz pojęcia o czym piszesz, dam sobie uciąć pyndlaka że nie czytałaś w całości ani Kapitału, ani rękopisu ani nawet manifestu z Ventotene, gdybyś czytała to byś wiedziała że podporządkowanie jest zaprzeczeniem dzieł min. Marxa, Spinellego czy Rossiego - to jak napisać sucha woda albo prostytutka dziewica..

No ale