Wpis z mikrobloga

Dlaczego Tesla model Y się tak dobrze sprzedaje?
Byłem w Volvo dowiedzieć się o EX30. Jednak "cena czyni cuda", startuje od 37500€ (TMY 45000€) i rozmiar bardziej do miasta.
Jak zwykle są haczyki:
1. Pompa ciepła nie jest dostępna w wersji single motor. Trzeba brać single extended range. W sumie i tak trzeba, bo zużycie energii pewnie jest duże, jak pokazują inne auta platformy. Ale brak PC to był w podstawowych Leafach pierwszej generacji. Kupić dziś EV bez tego to xD
Więc cena rośnie do 41700€
2. W podstawowej wersji brakuje paru istotnych elementów wyposażenia, trzeba wziąć poziom wyżej.
Cena rośnie do 45000€.
3. Nawet w topowej wersji trzeba dopłacić 360€ za podgrzewane przednie siedzenia (tył niedostępny) a to must have w EV przecież.

Podsumowując, znacznie mniejsze auto, potencjalnie zużywające znacznie więcej energii kosztuje tyle samo co TMY. Przyspiesza szybciej i ratuje rozmiarem do jazdy miejskiej. I się człowiek zaczyna zastanawiać, dlaczego za tyle samo nie kupić jednak TMY?

#tesla #samochodyelektryczne #motoryzacja
PiotrFr - Dlaczego Tesla model Y się tak dobrze sprzedaje?
Byłem w Volvo dowiedzieć s...

źródło: IMG_20230722_132905

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
@PiotrFr: ludzie zapominają o dużo niższych kosztach eksploatacji. Jeśli weźmiesz go pod uwagę to wychodzi dużo oplacalniej. Elektryk się mało psuje, nie wymaga praktycznie żadnych nakładów finansowych poza ładowaniem, a to wychodzi taniej 3/4 - 2/3 tanin niż spalina. Elektryk się po prostu coraz bardziej oplaca
fiatlecidozera - @PiotrFr: ludzie zapominają o dużo niższych kosztach eksploatacji. J...

źródło: 69830

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@fiatlecidozera:

Przy obecnej cenie jest konkurencją dla spalinowego,

Jak każdy elektryk, gdy się dostatecznie dużo jeździ. Szukam po prostu mniejszej alternatywy.
Jeszcze 600e do sprawdzenia
  • Odpowiedz
@PiotrFr: nawet jak porównasz takie rzeczy to zostają jeszcze inne ciekawostki: na EV6 czeka sie 24 miesiące o ile otrzymasz w ogóle samochód, za przegląd EV6 na forum ktoś zapłacił 1600zł czyli 2x drożej niż auta spalinowego xD
  • Odpowiedz
@PiotrFr nawet do Fiata nie idź, bo te elektryki od nich tylko ładnie wyglądają z zewnątrz, kosztują masę hajsu, a bateria i napęd to wielkie xD. Szkoda Twojego czasu.
  • Odpowiedz
  • 0
@dzem_z_rzodkiewki: no właśnie, to są kolejne rzeczy przemawiające za Teslą.
W dodatku biorąc finansowanie, wychodzi najtaniej, bo niska utrata wartości i brak przeglądów.

za przegląd EV6 na forum ktoś zapłacił 1600zł czyli 2x drożej niż auta spalinowego

Chyba nie zapłacił, bo pojechał do innego ASO i było dużo mniej (o ile to ta sama sytuacja) i z tym 2x drożej to nie wiem do czego porównujesz. Na forum widziałem 1500
  • Odpowiedz
  • 0
@gonzo91:

nawet do Fiata nie idź, bo te elektryki od nich tylko ładnie wyglądają z zewnątrz, kosztują masę hajsu, a bateria i napęd to wielkie xD

Akurat cenowo 600e w tej chwili wychodzi najlepiej. Pełna opcja kosztuje 38k. Bateria tylko 4kwh mniej niż w Tesli, a że muł? To do miasta i nie dla mnie. Zobaczę jaką ratę zaproponują
Problem tylko, że odbiór w kwietniu
  • Odpowiedz
Bateria tylko 4kwh mniej niż w Tesli


@PiotrFr: nigdy nie patrz na kwh baterii a na zasieg. Bo auta elektryczne maja taki rozrzut sprawnosci ze roznica potrafi byc dwukrotna w kwh/km.
  • Odpowiedz
  • 0
@bylzielonyjestpomaranczowy:

gdy się dostatecznie dużo jeździ - po miescie*

Taa

Ja jak już jeżdżę to po DE i PL autostradach wiec potrafię nie jeździć przez dwa tygodnie a w weekend zrobić 3000km

W Polsce fakt, w Niemczech nie widzę problemu.
  • Odpowiedz
  • 1
@jarezz: AC w elektryku i tak nie jest zasilane z napędu. PC robi za ogrzewanie i chłodzenie, bez tego masz ogrzewanie oporowe (słabo wydajne i żrące prąd) i układ klimatyzacji.
  • Odpowiedz
  • 0
@PiotrFr dzięki. Ładuje jakoś swoją baterię z rekuperacji? Kiedyś w phaetonie była opcja solarow i chłodzenie / grzanie z paneli na dachu.

Ja osobiście miałem opcję w swoim fejtku, gdzie po wyłączeniu silnika kabina baa ogrzewana ciepłem silnika, który już nie pracował.
  • Odpowiedz
  • 0
@Igor777: chciałbym Fiskera ale problem taki, że szukam mniejszej alternatywy dla TMY a nie większej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym niewiadomo kiedy będą w ogóle dostarczane normalne wersje
  • Odpowiedz