Wpis z mikrobloga

Powidz mi no synek kto tyle dol?

Przed nami dekada #stagflacja - jak myślicie, jak mocno zubożeje jeszcze przeciętny mieszkaniec krainy jarka? Ja obstawiam, że poziomem dobrobytu cofniemy się gdzieś mniej więcej do momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

https://www.oecd.org/employment-outlook/2023/

#nieruchomosci #gielda #inflacja #bekazpisu #bieda #ekonomia #heheszki #smiechprzezlzy
haha123 - Powidz mi no synek kto tyle dol?

Przed nami dekada #stagflacja - jak myśli...

źródło: kto_tyle_dol

Pobierz
  • 19
Skończy się popyt na usługi budowlane, to cała gospodarka siądzie tak, jak w Hiszpanii po 2008 r.


@Dlkvv: A co sie takiego złego w Hiszpanii stało? Według google zarobki wciąż tam są wyższe niż u nas, jedynie bezrobocie wysokie z tego co wiem.

Ale nam wysokie bezrobocie raczej nie grozi - patrząc po ilości obcokrajowców w naszym kraju.
@Xvenowski

A co sie takiego złego w Hiszpanii stało?


Nic się nie stało. Gospodarka im siadła i teraz co trzeci młody jest bez perspektyw na znalezienie pracy xD

Według google zarobki wciąż tam są wyższe niż u nas


Bo mają swój kapitał, swoje marki, swój sektor bankowy. Mimo kryzysu, nadal produkują i sprzedają wysokoprzetworzone produkty, więc jakoś się trzymają. Poza tym turystyka i rozwinięte rolnictwo im sprzyja.

Ale nam wysokie bezrobocie raczej
@haha123: oooo i są Czesi którzy "sobie poradzili" dzięki agresywnej polityce monetarnej wg. niektórych najpopularniejszych wykopowych ekspertów mogliśmy się uczyć od naszych południowych braci. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
. Będziesz szukać pracy za granicą, albo błagać lokalnego Janusza o jakąkolwiek robotę.


@Dlkvv: A co wtedy z masą obcokrajowców, którzy tutaj pracują? Nagle mam uwierzyć, że wszyscy wrócą do siebie/wyemigrują gdzieś indziej i w Polsce będą praktycznie sami Polacy tak jak przed 2004 rokiem?
  • 0
Źle się zestarzało, według danych podanych dzisiaj pensje znowu rosną szybciej niż inflacja.


@DrCieplak: spoko spoko, daj znać jak już odrobimy stratę z raportu OECD. Strata 7%, a więc realne wynagrodzenia muszą wzrosnąć dokładnie o 1.0752688172 (zaokrąglijmy do ~8%), abyśmy poziomem dobrobytu POWRÓCILI do wcześniejszego stanu.

Powrócili, a gdzie tam do tego, aby żyło się lepiej.

Także zapisz sobie ten post i daj znać kiedy realne wynagrodzenia wzrosną o 8%
@haha123: brzmisz sensownie ale życie mnie nauczyło, że jest na odwrót niż mówią na wykopie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mieliśmy mieć już KRACH ZAŁAMANIE DRUGĄ HISZPANIE na rynku nieruchomości w marcu 2020 jak wszedł lockdown.
Dziś widać, że kto nie kupił wtedy ten już może nie dać rady.
Jesienią 2022 czytałem, że w 2023 to dolar będzie po 6 PLN i ostatni gasi światło.

Wszystkie wizje na