Wpis z mikrobloga

To co wyprawiają pizzerie z cenami i jakości to jest jakiś żart. Ostatnio zapłaciłem 40zł za "kraftową" pizzę salame - dostałem placek wielkości talerza pomyziany sosem i ledwo posypany najtańszą mozarellą z makro z 4 kawałkami salami xD Co ciekawe mają ocenę 4.7 i dlatego tam poszedłem - pewnie sobie usuwają niewygodne komentarze albo zatrudniają jakieś farmy botów do wystawiania 5 gwiazdek.

Od tego czasu stwierdziłem że #!$%@?ę nasze pizzerie - kupuję gotowe placki z biedronki, posypuję najlepszym serem typu parmezan albo cheddar, do tego jakieś wysokiej jakości salami pepperoni, boczek warzywka - i pizza smakuje naprawdę zajebiście. 10 minut roboty, może max 10 zł za składniki i jest chłop najedzony i zadowolony. A nie płacić januszom na leasing ich BMW bo im szkoda nasypać więcej sera. Co z tego że może ciasto nie jest takie dobre jak z prawdziwego pieca skoro to składniki dają cały smak?

#pizza #gastronomia #warszawa #januszebiznesu #inflacja
Pobierz Viado - To co wyprawiają pizzerie z cenami i jakości to jest jakiś żart. Ostatnio zap...
źródło: DSCF7478
  • 36
@Viado: Ostatnio z ciekawości policzyłem koszt zrobienia domowej pizzy z mozzarellą, oliwkami, szynką i czerwoną cebulą, średnica spokojnie ponad 40cm. Bez zużytej energii wyszło jakieś 13zł xD To teraz można sobie przeliczyć jakie marże nabijają pizzerie zakładając, że składniki kupują w hurcie i często gorszej jakości.
@mirkobiniu aj mordeczko. Załóż lokal jak to takie proste. Koszty czynszu, pracowników, składników, produkcji i reklamy. Ty pewnie nie ogarniesz no ale Julll z kim rozmawiać. Jeżeli masz ochotę na dyskusje to podaj mierzalne dane