Wpis z mikrobloga

No takiego wybielania, że uratował życie pieszemu.


@Yelonek: może i faktycznie trochę to "wybiela" dzbana i może sugerować, że nie byłoby wypadku, ale z drugiej strony gdyby pieszy nie wylazł nocą zza słupa na 4 pasmową jezdnię to nie trzeba by go ratować i nikt nie byłby wybielany XD pisze o tym, bo często widzę takich pieszych i imo powinni być je$$ani mandatami po 10 tys zł za przechodzenie w tak
@bArrek: kurde kojarzę że ty za starego wykopu jeździłeś zawodowo, no ale ogarnij się kurła, ty widziałeś w ogóle ten słynny filmik?

w tej kwestii Hołek pieprzy jak potłuczony, co to za dziwaczne wybielanie dzbana z meganki,

tu jest dobry opis tego co tam widać:

https://wykop.pl/wpis/72091589/wybielania-ciag-dalszy-oj-holek-#!$%@?-tak-winny-as#254899057

potwierdzam stan tego skrzyżowania - trzeba być debilem aby tam jechać powyżej 100 km/h,
i dodatkowo "zapomnieć" że jest tam na dodatek akurat remont połowy
@lskx: mi wystarczyło, jak słuchałem wypowiedzi Krzyśka o samochodach elektrycznych. Powtarzał same najgorsze mity i uprzedzenia, jak podpity wujek Janusz chwalący się swoim passatem 1.9 Tedeiii
@welonka: to akurat nie takie głupie bo masz większą szansę na udany unik przed debilem jeśli ich nie ma. Powinna byc jakaś minimalna odległość/grubość. Przy drodze można sadzić krzewy i nie duże drzewa a te większe kilka metrów dalej.
@lskx: Pochodzę z tego samego regionu co Hołek i mam takie wspomnienie sprzed około 20 lat (nie pamiętam dokładnie): w wypadku zginęło dwóch młodych chłopaków - rozbili się na drzewie, bez żadnego udziału innych pojazdów. Hołek znał rodzinę tych chłopaków i pozwolił sobie popełnić w lokalnej gazecie tekst o śmiercionośnych drzewach czyhających na życie kierowców przy lokalnych drogach.
@bylem_zielonko: Ale koleś nie miał nic do powiedzenia w temacie czy przejedzie tego pieszego czy nie. Facet był praktycznie pasażerem i nie był w stanie wykonać żadnego manewru, żeby uniknąć uderzenia.
@spere: jak bardzo nie popieram najebusów chodzących po środku skrzyżowania to absolutnie nie zrównuje winy pieszego i kierowcy, Hołek też tego nie robi.

Moim zdaniem ocenia sytuację z punktu "ogarnięcia auta", a nie przepisów ruchu drogowego.

Na samym początku filmu wydaje mi się, że meganka jest już w lekkiej nadsterowności, jeśli w tym momencie kierowca zauważył pieszego i dał po hamulcach to w znakomitej większości przypadków jesteś dalej pasażerem który siedzi