Wpis z mikrobloga

Jestem wciąż mocno zaskoczony tym, jak dobrze mi się gra w Jagged Alliance 3. Jeszcze w czwartek byłem raczej sceptycznie do tej produkcji nastawiony, ale przekonał mnie do zagrania @Zeroskilla postanowiłem również zawierzyć deweloperowi, bo wcześniej miał ciekawe produkcje na swoim koncie no i od premiery wciągnęło mnie bardzo mocno.

To nie do wiary, że w 2023 r. dostaliśmy sequel JA2 i to w dodatku taki dobry. Dużo by pisać, co mi się w niej podoba, a co mogłoby być lepsze, ograniczę się do tego, że walczy się bardzo przyjemnie, gra zachowuje też wiele rzeczy, które sprawiały, że JA2 było taką wyjątkową grą - bogata selekcja najemników, gdzie każdy jest obdarzony wadami i zaletami, a także ciekawą osobowością, aspekt finansowy utrzymania najemników, szkolenia milicji, wykonywania questów na wiele sposobów, duża mapa z wieloma ciekawymi planszami. Nawet soundtrack mi się coraz bardziej podoba.

A, bym zapomniał - jak dotąd (ponad 20h gry za mną) scenariusz gry prezentuje się naprawdę świetnie.

Zacna gra.

#crpg #jaggedalliance2 #ja2 #gry #grypc
Lisaros - Jestem wciąż mocno zaskoczony tym, jak dobrze mi się gra w Jagged Alliance ...

źródło: Zrzut ekranu (1583)

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Lisaros: po tylu godzinach pewnie znasz odpowiedź na te pytania bo ja dopiero wyzwoliłem tą pierwszą wysypkę:
- czy przedmioty (bronie itp) da się gdzieś sprzedawać potem czy wszystko złomować?
- czy dostaniemy potem możliwość kupna broni/dostaw? W JA2 tak było, na lotnisko przylatywały pamiętam.
  • Odpowiedz
  • 1
@Jacek_Placek_Na_Oleju: z tego co odkryłem na razie:
- przedmiotów nie da się sprzedawać z pewnymi wyjątkami typu diamenty, za to można później kupować w różnych straganach, bo sklepami to bym tego nie nazwał ( ͡º ͜ʖ͡º) złom warto zawsze mieć, bo jest potrzebny do naprawy broni i chyba do modyfikacji, ale jeszcze się w to nie bawiłem, bo skupiłem się na wyzwalaniu kopalń (mam już 3)
  • Odpowiedz
@Lisaros: Hmm, troszkę szkoda że nie można sobie załatwić dostaw tak jak to było w poprzednich częściach. Daje to większą potrzebę oszczędzania amunicji i zbierania tego złomu czyli nutka survivalu ale z drugiej strony.. skoro ten gość jest taki ważny i A.I.M ma kontakty z najemnikami to z jakimś sklepem też powinien mieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lisaros: Odkryłem dwie rzeczy po kilku dodatkowych rozgrywkach. Pewnie o tym wiesz ale mogło też umknąć.
- Można stworzyć własnego najemnika. Jest tylko jednorazowy koszt w wysokości 6000. Potem nie trzeba bulić co tydzień.
- Można wytwarzać amunicję i modyfikować bronie. Wytwarzanie jest w operacjach gdzieś, potrzeba kogoś z wysoką umiejętnością w materiałach wybuchowych..
  • Odpowiedz
  • 1
@Jacek_Placek_Na_Oleju: właśnie skończyłem się bawić w tworzenie modyfikacji i amunicji i mogę się odwdzięczyć też poradą, którą pewnie znasz, ale ja o niej zapomniałem - pamiętaj, by zostawić część części po zabawie w crafting do naprawy broni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz