Wpis z mikrobloga

Też was to wkurza w #pracbaza? Jest godzina 15:55, proszę (nazwijmy ją) panią Anię o zrobienie czegoś co zajęłoby jej max 15 minut. A ona że spada do domu i zrobi to jutro. Nóż się w kieszeni otwiera. Ja przychodzę do pracy na 7 coś podłubać w serwerze, bo wtedy nie ma obłożenia, i od 16 do 17. Najlepsze że taka Ania przychodzi do pracy koło 8:05, nawet 8:10 ale 15:59 już jej nie ma... #bekazpodludzi #korposwiat #logikarozowychpaskow
  • 62
w jaki sposób? Jak przychodzi na tą 8:10 to powinna wyjść o 16:10, więc to nie szanowanie swojego czasu a kradzież i oszukiwanie pracodawcy xD a zrobienie jednej rzeczy by jej nie zbawiło.


@duszan_z_kapitana_dupy: skupiasz się na niej, a problemem jesteś Ty i to Ty masz problem i ból dupy ;) (wychodzi o 15, więc powinna przyjść o 7, jest dodatkowo asertywna zrobi jutro i świat się nie zawali, dlaczego by
w jaki sposób? Jak przychodzi na tą 8:10 to powinna wyjść o 16:10, więc to nie szanowanie swojego czasu a kradzież i oszukiwanie pracodawcy xD a zrobienie jednej rzeczy by jej nie zbawiło.


@duszan_z_kapitana_dupy: skąd wiesz, że nie jest umówiona z pracodawcą na 7 godzin czy ile tam się umówili? Tak w ogóle to nie interesuj się bo kociej mordy dostaniesz i zajmij się swoją robotą xD

tak, zbawiło by cie
a kto mówi o nadgodzinach? Zostać 10 minut "za darmo" to nie jest za darmo bo to inwestycja, dzięki temu wszystkim będzie lepiej


@duszan_z_kapitana_dupy: a jak mi się coś stanie w tym czasie? Jakiś wypadek? Kto za to będzie odpowiadał? Kto wypłaci odszkodowanie? Tak nie można. Należy otrzymać zgodę na nadgodziny i się wpisać w odpowiednie księgi by dopełnić wszystkich formalności i uniknąć nieprzyjemności.
@duszan_z_kapitana_dupy:

Nie został bym w pracy minute dłużej niż 16 choćby nie wiem co, mój wolny czas jest święty.

Mogę ewentualnie zostać jeśli szef osobiście przyjdzie i mnie o to poprosi a i to tylko dlatego, że szefa mam spoko i dzięki temu nigdy nie robi problemów kiedy muszę się urwać np godzinkę wcześniej.