Wpis z mikrobloga

Smutne jest to, że przez durną politykę tego kraju, która nie hamuje pazernych deweloperów, fliperów i pośredników nie będzie mnie stać na życie we własnym kraju. Za rok kiedy będę miał UOP na sensowne pieniądze (obecnie mam zlecenie i zdobywam pierwsze doświadczenie w dobrej branży) to głupia kawalerka w moim mieście będzie kosztować prawdopodobnie 700-800 tys. a wynajem będzie zjadać mi 50-60% pensji. Będę musiał pójść na pokój ze studentami albo wyemigrować na zachód bo inaczej to wegetacja mnie czeka. Smutno trochę, obecnie zwykły człowiek bez majątku od rodziny nie ma w tym kraju możliwości awansu społecznego i godnego życia.
#nieruchomosci #emigracja #kredythipoteczny #kredyt2procent #gorzkiezale #zalesie
  • 72
@Stulejman_Beznadziejny: jak chcesz mieszkanie/dom w dużym mieście to niestety.. Myślałeś, że w takim Krakowie mieszkania będą po 200tys za 70m2?
W żadnym kraju tak chyba nie ma, że duże miasto a mieszkania taniutkie..
wyucz się i pracuj zdalnie, kup mieszkanie w mieście 50k ludzi za 300k 60m2 i masz po problemie.
A jeszcze napisze.. Da się zaoszczędzić i kupić mieszkanie własne tylko niestety trzeba mieć ogarniętych rodziców i sam takim być.
@Stulejman_Beznadziejny: najgorsze jest to ze jesli rzad na cos wpadnie, to nie bedzie to rozsadne rozwiazanie problemu, tylko zas jakies populistycznr gowno w stylu "Klęknij do Pały Pana i poproś, a damy Ci 200k rabatu i oplacimy X lat ktedytu za Ciebie ".

A ja jednak wierzę, ze tu nie chodzi o to ze panstwo ma DAC mieszkania, tylko uregulowac rynek zeby nie bylo pato dev, fliperow, posrednikow nieruchomosci, lokowania kapitalu
Za rok kiedy będę miał UOP na sensowne pieniądze (obecnie mam zlecenie i zdobywam pierwsze doświadczenie w dobrej branży) to głupia kawalerka w moim mieście będzie kosztować prawdopodobnie 700-800 tys. a wynajem będzie zjadać mi 50-60% pensji.


@Stulejman_Beznadziejny: Zurich 2018. Pokój 1.8 na 2m. Drogo w #!$%@?, ale wszędzie takie ceny! Nasrane, choć schludnie. Umówiony termin, a tam 100 kandydatów na korytarzu.
@dziacha: @byKamel: @Cierniostwor zacząłem pracę w IT jako analityk biznesowo-systemowy. Może nie jest to programowanie i słynne #programista15k ale da się zarobić nieźle, ale przy ratach kredytu jaki mnie czeka dość mało mi się wydaje, przynajmniej z tego co wiem na temat zarobków osób które znam i pracują na tych stanowiskach.

@iquiet wystarczy mi kawalerka o powierzchni ustawowego minimum, żeby oficjalnie była mieszkaniem a nie "apartamentem inwestycyjnym". Ale drożeją w
@Stulejman_Beznadziejny: Polecam miasta powiatowe(mieszkam w Lubuskim) i dojazdy do pracy w granicach 30-40minut. W moim mieście mieszkania 40mkw po 250k są, a do pracy dojeżdżam 30 minut. Obecnie koszty dojazdu do pracy to dla mnie około 450zł
@mickpl

@Stulejman_Beznadziejny: Źle stawiasz diagnozę XD Fliperzy, deweloperzy a nawet pośrednicy to ułamek przyczyn obecnej sytuacji. Winna jest dramatyczna polityka monetarno-fiskalna, czyli wakajki kredytowe, za niskie stopy i pompowanie rynku darmowymi kredytami. Jakoś dziwnie na zachodzie gdzie tego nie ma ceny pospadały i po kilkadziesiąt procent od szczytu.

@mickpl do tego wysokie koszty pracy wysokie koszty energii lex developer I generalnie beznadziejna polityka mieszkaniowa. a no i oczywiście możliwość kupna nierucha