Wpis z mikrobloga

Smutne jest to, że przez durną politykę tego kraju, która nie hamuje pazernych deweloperów, fliperów i pośredników nie będzie mnie stać na życie we własnym kraju. Za rok kiedy będę miał UOP na sensowne pieniądze (obecnie mam zlecenie i zdobywam pierwsze doświadczenie w dobrej branży) to głupia kawalerka w moim mieście będzie kosztować prawdopodobnie 700-800 tys. a wynajem będzie zjadać mi 50-60% pensji. Będę musiał pójść na pokój ze studentami albo wyemigrować na zachód bo inaczej to wegetacja mnie czeka. Smutno trochę, obecnie zwykły człowiek bez majątku od rodziny nie ma w tym kraju możliwości awansu społecznego i godnego życia.
#nieruchomosci #emigracja #kredythipoteczny #kredyt2procent #gorzkiezale #zalesie
  • 72
@mickpl:

Winna jest dramatyczna polityka monetarno-fiskalna, czyli wakajki kredytowe

wakajki kredytowe, co za bzdura. Raty zostały przeniesione o kilka miesięcy ale nie anulowane! Kapitał pozostaje bez zmian bo mało kto w tym czasie nadpłacił. Do tego jeśli masz okresową stopę stała to przez wakacje tracisz kilka miesiecy tej stopy stałej, kto wie co będzie za 5 lat. Za 5 lat możesz na wakacjach wyjść gorzej
To tak jakby pluć na ludzi
Podziękuj politykom, którzy siedzą po same kule w nieruchomościach na kredyt i robią wszystko, żeby swoimi ustawami podbijać ceny m.in swoich nieruchomości. Podziękuj też skorumpowanemu premierowi, który był prezesem banku i wspiera banki, które zbiją najwięcej pieniędzy na tych "tanich" kredytach. Podziękuj też politykom, którzy są skorumpowani przez deweloperów i spłodzili ustawę, która napcha im kieszenie.
@Stulejman_Beznadziejny: a Ty myślisz, że na tym zachodzie to pewnie wszystko mlekiem i miodem płynie? Poczytaj jakie ludzie maja problemy z wynajmem w takich miastach jak Berlin, Londyn czy Paryż. Dodatkowo, skoro dopiero wchodzisz na rynek pracy - będziesz jeszcze mniej konkurencyjny niż w PL. Serio, to #!$%@? o tym mitycznym zachodzie to jakieś nieporozumienie.
@mickpl przeciez stopy w pl sa wyzsze niz na zachodzie. Ceny #!$%@? wczesniej niz byly wakacje kredytowe. Gdzie ty widzisz pompowanie rynku darmowym kredytem? Ty naprawde nie czaisz, dlaczego ludzie wolą sie zacharować/emigrowac zeby placic raty, niz opchnac taniej niz kupili?
UoP jest mi potrzebny tylko do zdolności kredytowej


@Stulejman_Beznadziejny: A patrzyłeś jaką masz na zleceniu? Jak dla mnie szkoda rezygnować ze zlecenia, tym bardziej jak jesteś młody, nie wiem czy gdzieś w EU jest korzystniejsza umowa. Do 26 roku życia nie płacisz zusu i składki zdrowotnej, pierwsze zarobione 210k po bardzo preferencyjnej stawce (pierwsze 115k w ogóle nieopodatkowane). Przykładowo gdy pracodawca wyłoży na ciebie 20k, ty dostaniesz średnio ~19k, na UoP
@morsisko: został mi rok na zleceniu, potem skończę 26 lat i skończę studia magisterskie w tym samym czasie i zlecenie przestanie mi się opłacać. Planuję też za rok zmuenić pracę, bo wiem, że obecny pracodawca na 80% nie będzie w stanie dać mi tyle ile mogę dostać u konkurencji. Mam porównanie ze znajomym z tego samego stanowiska, ale ma obecnie rok expa więcej. W nowej pracy, którą zaczął niedawno dostał netto
@Stulejman_Beznadziejny gdzie ty chcesz mieszkać w trojmiescie ze za 700-800 tysięcy ledwo kupisz kawalerkę? Sam aktualnie wynajmuje na Redlowie to znam realia, trochę jesteś mocno wystrzelony. Jeśli kawalerka to 35/40m to chyba mówisz o Gdańsku głównym albo Gdyni Głównej/Orlowie, ale kto marzy żeby pakować sie w najbardziej zakorkowane i turystyczne miejsce? Za te pieniądze (nawet powiedzmy 600k) to juz możesz sobie coś fajnego realnie zakupić, jeśli w ogóle będziesz miał odpowiednia zdolność
@mickpl i ponownie źle postawiona diagnoza. Patrz na oprocentowanie kredytów w normalnych krajach i na jaki czas jest udzielane. Średnia to ok 3% i to na 30 lat. U nas masz 8-10 na maksymalnie 5 lat. Czyli u nas kredyt jest droższy 3x. Pomyśl kto tu teraz grubo zarabia.